FMP kroz produžetak do 'majstorice'

Izvor: B92, zvanièni sajt

Četvrtak, 27.03.2008.

20:13

Košarkaši Zadra i FMP Železnika odlučiće o učesniku završnog turnira NLB lige u trećoj utakmici četvrtfinala. 'Panteri' su u revanšu u Železniku ponovo igrali dodatnih pet minuta i još jednom je pobedio domaćin, 99:94. U regularnom delu bilo je 85:85. Najefikasniji u pobedničkom timu bili su Dragan Labović sa 17 i Filip Čović sa 14 poena. Bruer je postigao 23 poena za Zadrane, Džonson 21, a najefikasniji je bio Rok Stipčević sa 31 poenom. 'Majstorica' se igra u ponedeljak u zadarskim 'Jazinama'.

Zadrani su prvu četvrtinu dobili sa deset poena razlike, a početak druge doneo je dva minuta bez poena. Do 17. minuta gosti su održavali prednost od šest do osam poena da bi u finišu tog perioda igre Krstović i Žigeranović smanjili na 33:31, a Duvanjak pogotkom za tri poena odveo FMP na odmor sa minimalnom prednošću.

U trećoj deonici FMP je stekao, do tada, najubedljiviju prednost (+5) ali je novi pad u igri doneo i izjednačenje. Ipak, u poslednjih deset minuta regularnog dela ušlo se sa rezultatom 52:49.

Kada je u 33. minutu utakmice Samardžiski sa linije slobodnih bacanja doneo svom timu prednost od deset poena (63:53) učinilo se da je utakmica odlučena. U poslednja dva minuta ušlo se sa 77:71, sledi još jedna dobra serija gostiju i novi produžetak.

U dodatnih pet minuta Zadrani su poveli ali su Čović i Labović serijom od 7:0 uveli FMP u završnicu koja im je donela pobedu i 'majstoricu'.

FMP - Zadar 99:94 (17:27, 17:6, 18:16, 33:36, 14:9)

FMP: Jeremić 12, Erceg 4, Labović 17, Lazić 2, Krstović 11, Žigeranović 10, Duvnjak 6, Protić 13, Mićić 4, Samardžiski 6, Raduljica, Čović 14.
Zadar: Stipčević 31, Barać 3, Džnson 21, Prostran, Gečevski 8, Marčinković, Lalić, Macura, Štimac 8, Bruer 23.