Nova vest
Fudbal

Petak, 03.02.2012.

17:30

Ferdinand ne želi Terijevu traku

Štoper Mančester junajted Rio Ferdinand, koji je pre Džona Terija bio kapiten reprezentacije Engleske, odbio je da ponovo preuzme traku.

Autor: AK  |  Izvor: B92

Podrazumevana plava slika

Odmah nakon što je Fudbalska asocijacija (FA) Engleske oduzela traku Teriju, počele su spekulacije ko bi mogao da bude njegov naslednik.

Glavni kandidat i čovek koji sa Terijem čini štoperski tandem "gordog Albiona" odmah je otklonio mogućnost da to bude on.

"Ne želim da budem kapiten Engleske nakon poslednjih događaja. Potpuno sam fokusiran na igre u Mančester junajtedu, a ako budem član reprezentacije na EP, niko neće biti srećniji do mene, međutim, više ne želim da budem kapiten", poručio je Rio Ferdinand, zbog čijeg je mlađeg brata, odnosno rasitičkih uvreda na račun njegovog mlađeg brata Entona, Teri i razrešen dužnosti kapitena.

Engleski mediji u najuži krug favorita za njegovog naslednika stavljaju kapitena Liverpula Stevena Džerarda, zatim još jednog igrača Čelsija Frenka Lamparda, te veznog igrača Totenhema Skota Parkera.

Nakon što je Teri smenjen sa dužnosti kapitena reprezentacije, sa "Stamford Bridža" je stigla informaciaj da on zbog povrede kolena neće konkurisati za nastup protiv Mančester junajteda.

Tako je i na ovom meču olakšan posao oko rukovanja igrača na početku duela s obzirom da je Rio Ferdinanda u znak solidarnosti s bratom pretio da će odbiti da pruži ruku upravo "povređenom" Teriju.

Pre nekoliko dana Čelsi je gostovao Kvins Park Rendžersima, a FA je na tom meču 'ukinula' inače protokolarno rukovanje igrača dva tima kako bi izbegli otvoren susret Entona Ferdinanda i Džona Terija.

Ovo je arhivirana verzija originalne stranice. Izvinjavamo se ukoliko, usled tehničkih ograničenja, stranica i njen sadržaj ne odgovaraju originalnoj verziji.

7 Komentari

Podeli:

Partizan

Nula

Partizan je sezonu 2025/26 završio bez osvojenog trofeja. Od šokantnog odlaska Željka Obradovića u novembru, preko uspona i padova tokom godine, do poraza od Dubaija u finalu ABA lige – analiza sezone crno-belih.

Iva Jevtić

9:15

23 h

Partizan

Poslednji voz

Četvrta utakmica finala ABA lige donosi duel Partizana i Dubaija u Beogradu. Dubai vodi 2:1 u seriji, a crno-beli pred svojim navijačima traže pobedu i izjednačenje u borbi za titulu.

Iva Jevtić

8:30

2 d

Najnovije Novo Sport Sport B92 Video Video Meni Menu