Nedelja, 25.07.2010.

22:34

Zenit ne greši, kiks CSKA

Zenit iz Sankt Peterburga neporažen je i posle 14. kola ruske Premijer lige u kojem je sa 3:1 savladao Rustov u gostima.

Prvi pratilac Zenita, aktuelni šampion Rubin nadigrao je u Kazanju Dinamo sa 2:0, dok je treći kandidat za titulu CSKA neprijatno iznenadio porazom u Moskvi od Spartaka iz Naljčika sa 2:1.

Miloš Krasić je u nedelju igrao do 65. minuta za CSKA, Mitar Peković je odigrao svih 90 minuta za Anži, kao i Ivan Živanović za Rostov, dok je njegov saigrač golman Dejan Radić meč presedeo na klupi.

CSKA je ozbiljno umanjio svoje šanse u borbi za titulu posle poraza od Naljčika 2:1 na svom terenu u nedelju. Gosti su golovima Siradzea i Gogua poveli sa 2:0, a Necid je u 45. minutu prvog poluvremena postavio konačan rezultat. Krasića je u drugom delu zamenio Giljerme. Tošić se i dalje oporavlja od povrede.

Zenit je u subotu lako stigao do nova tri boda. Sa 3:1 je slavio u Rostovu, a sve je počelo golom Keržakova krajem prvog poluvremena. U nastavku su Dani i Fajzulin rešili meč, da bi u finišu Lebedenko smanjio iz penala. Danko Lazović nije igrao zbog povrede.

Jedan od derbija kola odigran je u Kazanju, ali je Rubin sa 2:0 rutinski slavio protiv Dinama. Pobedu šampionu doneo je dvostruki strelac Kasaev pogotcima u 55. i 63. minutu. Marko Lomić nije bio u sastavu Moskovljana.