Nedelja, 13.05.2007.

18:42

Ravnogorski sabor

Nekoliko hiljada ljudi okupilo se i ove godine na Ravnoj gori na tradicionalnom Saboru koji organizuje Srpski pokret obnove.

Izvor: B92

Default images

Nekoliko hiljada pristalica Srpskog pokreta obnove i sledbenika ravnogorskog pokreta Draže Mihailovića okupilo se na tradicionalnom saboru, ovog puta bez lidera SPO-a Vuka Draškovića, čiji je izostanak opravdan obavezama u Strazburu.

Većina prisutnih bila je obučena u vojničke maslinaste i crne uniforme sa noževima za pojasom, s poznatom ikonografijom, uobičajenom za ovo tradicionalno okupljanje: brojne šatre i štandovi, uniforme, kokarde, šajkače, majice sa likom Draže Mihailovića.

Inače, Sabor na Ravnoj Gori održava se u znak sećanja na 13. maj 1941. godine, kada je pukovnik Vojske Kraljevine Jugoslavije Dragoljub Mihailović, sa grupom oficira i vojnika koji su izbegli zarobljavanje, formirao Jugoslovensku kraljevsku vojsku u otadžbini.

Posle rata Mihajlović je uhapšen i streljan 1946. godine u Beogradu.

Ovo je arhivirana verzija originalne stranice. Izvinjavamo se ukoliko, usled tehničkih ograničenja, stranica i njen sadržaj ne odgovaraju originalnoj verziji.

Komentari 2

Pogledaj komentare

2 Komentari

Možda vas zanima

Strah od odmazde Moskve

Sve je palo u vodu: Neće biti dogovora

Belgija se usprotivila predlogu Evropske komisije za deblokiranje kredita Ukrajini od 210 milijardi evra finansiranog zamrznutom ruskom imovinom i uništila nade EU za dogovor do samita lidera.

16:40

16.12.2025.

2 d

Svet

Zagrmeo je: Mrtva je

Ideja da EU koristi zamrznutu rusku imovinu, koja se uglavnom nalazi u Briselu, kako bi finansirala Ukrajinu mrtva je jer postoji manjina koja je protiv toga, izjavio je danas madjarski premijer Viktor Orban.

10:16

18.12.2025.

1 d

Svet

Mađarska potpisala: "Isporučujemo gas"

Mađarska je danas potpisala ugovor sa Sjedinjenim Američkim Državama o isporuci 400 miliona kubnih metara tečnog prirodnog gasa (TPG) godišnje, izjavio je mađarski ministar spoljnih poslova i trgovine Peter Sijarto.

17:38

16.12.2025.

2 d

Podeli: