Subota, 14.07.2007.

10:31

Montirani procesi protiv Albanaca

Juče u Beogradu predstavljena knjiga "Montirani procesi protiv kosovskih Albanaca u periodu od 1999-2001. godine".

Izvor: B92

Podrazumevana plava slika

Autor knjige, prištinski novinar Fahri Musliu kaže da knjiga dokumentovano govori o dugogodišnjoj represiji srpskih vlasti nad kosovskim Albancima, u kojoj su učestvovale institucije pravosuđa, službe državne bezbednosti, ali i mediji i medicinske ustanove.

"Nije se radilo po zakonu već po diktatu, pogotovo u slučaju Đakovačke grupe gde sudija celu grupu proglašava krivom", rekao je Musliu.

On je rekao da se Albancima sudilo samo zbog nacionalne pripadnosti i suprotnih političkih mišljenja.

Rajko Danilović, advokat nekih albanskih zatvorenika, kaže da knjiga možda ima jednu grešku u naslovu: "Ne treba ’montirani procesi’, nema potrebe za tim. Svi politički procesi su uvek montirani, teško je političke stavove i mišljenja procesuirati bez montaže."

Novinar nedeljnika Vreme Dejan Anastasijević kaže da ni naknadna amnestija, koju je premijer Koštunica dao Albancima, nije skinula odgovornost sa osuđenika: "Njima se samo velikodušno oprašta, ali se to ne briše iz evidencije osuđivanja."

Musliu je kazao da je knjiga namenjena predstavnicima vlasti i da očekuje njihove reakcije, jer niko do sada nije javno prozvan zbog montiranih procesa.

Ovo je arhivirana verzija originalne stranice. Izvinjavamo se ukoliko, usled tehničkih ograničenja, stranica i njen sadržaj ne odgovaraju originalnoj verziji.

Komentari 7

Pogledaj komentare

7 Komentari

Možda vas zanima

Podeli: