Kako je nedavno najavio ministar građevinarstva, saobraćaja i infrastrukture Tomislav Momirović, karta za brzi voz će u promotivnom periodu koštati 300 dinara u jednom pravcu, dok će prevoz za decu uzrasta do sedam godina koja su u pratnji roditelja biti besplatan.
Štadlerov voz, inače dabldeker, najsavremeniji je u regionu.
Ima 316 mesta za sedenje, a 24 su prvog razreda. Ima najnoviji sistem sigurnosti. Voz je četvorodelni.
Inače, putovanje za koje će sada biti dovoljno samo 30 minuta, pre rekonstrukcije pruge je trajalo od 90 do čak 110 minuta.
Vučić: "Ponosan sam" Predsednik Srbije Aleksandar Vučić je prošlog meseca
prisustvovao promotivnoj vožnji ovog voza.
On je tada prokomentarisao da je voz izvanredan, te da je u ovaj projekat uložen veliki novac i da je to sve promenjena, drugačija Srbija.
"Uz drugu infrastrukturu, drugačije stanice... ono što je bilo ruglo sada je drugačije. Ponosan sam i rekao sam ljudima iz 'Štedlera' da ne mogu da sakrijem radost kad prilazim vozu, pruzi. To je nešto fanatastično", rekao je tada Vučić.
Ovo je arhivirana verzija originalne stranice. Izvinjavamo se ukoliko, usled tehničkih ograničenja,
stranica i njen sadržaj ne odgovaraju originalnoj verziji.
Komentari 13
Pogledaj komentare