Nova godina će zaljubljenicima u automobile doneti brojna uzbuđenja i nove modele, ali je 1. januar za neke i definitivno označio kraj.
Američki sajt WorldCarFans je doneo svoj izbor onih koji su stigli do kraja puta, a iako su tu modeli pre svega vezani za tržište SAD kao što su Nissan XTerra i Dodge Durango, na njoj se nalaze i neki automobili koji su važni i za nas.
Prvi je svakako Mitsubishi Lancer Evolution X.
Legenda se i dalje dobro drži i ima mnogo fanova širom sveta, ali je japanski proizvođač odlučio da je bilo dosta. Nekoliko srećnika će moći da sedne u Final Edition modele čuvenog Evoa koji će biti proizvedeni 2016. godine, a za ostale ostaje jedina nada nabavka nekog starijeg godišta.
Kraj proizvodnje doživeo je i Land Rover Defender.
Defender je ikona koja traje fantastičnih 67 godina, postoji bezbroj verzija i izdanja (među njima i ružnjikavi pikap), ali se "zaštitnik" uvek lako prepozna. Nekada znan kao "Ninety" ili "One Ten" moraće u penziju između ostalog i zbog bezbednosnih standarda.
Treći model je mnogo mlađi od dve legende, ali i on ima svojih fanova - u pitanju je osporavani Mini Cooper Coupe.
Neki ga obožavaju, neki ga smatraju besmislenim u liniji Minija, a sada ga svakako više neće biti na tržištu.
Koji vama istorijski važni automobili nedostaju?
Ovo je arhivirana verzija originalne stranice. Izvinjavamo se ukoliko, usled tehničkih ograničenja,
stranica i njen sadržaj ne odgovaraju originalnoj verziji.
Ukrajina poseduje neke od najnaprednijih dron tehnoloških sistema na svetu i mogla bi da doprinese međunarodnim naporima za obezbeđivanje sigurnosti u Ormuskom moreuzu, izjavio je britanski ministar za oružane snage Al Kerns tokom posete Kijevu, piše Reuters.
Iako je Čačak od davnina poznat kao prestonica srpskog pečenja, od skoro grad na Moravi biva prepoznat i po pravoj napolitanskoj pici. Pica majstori ističu da je tajna savršenstva upravo u jednostavnosti, jer se kroz svedenost najbolje oseća pravi kvalitet.
Četrdeset drugi dan sukoba na Bliskom istoku obeležio je početak pregovora SAD i Irana, dok borbe ne jenjavaju – Liban je i dalje pod udarima, a tenzije u regionu ostaju visoke.
Uoči mirovnih pregovora sa Iranom u Pakistanu, američki predsednik Donald Tramp objavio je zagonetnu poruku na društvenim mrežama – "Najjači reset sveta", ostavljajući otvorena pitanja o daljim potezima Vašingtona.
Na Veliku subotu u Manastiru Draganac na Kosovu i Metohiji, vladika Ilarion krstio je dvojicu američkih vojnika koji služe u bazi Bondstil kod Uroševca. Vojnici su tom prilikom dobili i duhovna imena Sava i Simeon.
Pregovori Irana i SAD-a održani juče u pakistanskoj prestonici Islamabad završeni su bez dogovora zbog, kako se navodi, "maksimalističkih zahteva" Vašingtona.
Pregovori Irana i SAD-a održani juče u pakistanskoj prestonici Islamabad završeni su bez dogovora zbog, kako se navodi, "maksimalističkih zahteva" Vašingtona.
Patrijarh srpski Porfirije služio je danas, na Vaskrs, Svetu arhijerejsku liturgiju u Pećkoj patrijaršiji, kojoj je prisustvovao veliki broj vernika iz svih krajeva Kosova i Metohije.
Izraelski ministar nacionalne bezbednosti Itamar Ben-Gvir predvodio je jutros upad grupe doseljenika u kompleks džamije Al-Aksa u Jerusalimu, uz jake snage izraelske policije, javila je palestinska agencija WAFA.
Rat u Ukrajini – 1.509 dan. Uskršnje primirje koje je proglasio ruski predsednik Vladimir Putin, a prihvatio njegov ukrajinski kolega Volodimir Zelenski, stupilo je na snagu juče. Ipak, napadi se nastavljaju a Ukrajina je optužila Rusiju za čak 101 napad.
Portparol ruskog predsednika Dmitrij Peskov izjavio je danas da će se vojna operacija u Ukrajini nastaviti nakon uskršnjeg primirja sve dok ukrajinski predsednik Volodimir Zelenski ne skupi hrabrost da zaključi mirovni sporazum sa Rusijom.
Hirurzi Klinike za grudnu hirurgiju Univerzitetskog kliničkog centra Srbije napravili su veliki poduhvat prvom transplantacijom pluća u našoj zemlji, a četrdesetdvogodišnji pacijent se dobro oporavlja.
Savetnica za spavanje Natali Penikot-Kolijer objašnjava kako različit broj sati sna – od neprospavane noći do optimalnih osam sati – utiče na telo i mozak, upozoravajući da nedostatak sna može ozbiljno narušiti koncentraciju i svakodnevno funkcionisanje.
Sonal Ki, advokatica i preduzetnica iz Ujedinjenog Kraljevstva, boluje od retkog poremećaja zbog kojeg joj i samo nekoliko minuta na suncu može izazvati bolnu reakciju na koži.
Procene govore da novim proizvođačima može biti potrebno i do milijardu evra ulaganja tokom prve decenije poslovanja u Nemačkoj, bez garancije da će postići značajniji tržišni udeo.
Komentari 15
Pogledaj komentare