Svet

Ponedeljak, 21.12.2020.

13:11

Azerbejdžan ulaže 1,3 milijarde dolara u obnovu Karabaha

Azerbejdžan namerava da uloži 1,3 milijardi dolara u radove na obnovi teritorija u Nagorno-Karabahu koje su dospele pod kontrolu Bakua.

Izvor: Tanjug

Azerbejdžan ulaže 1,3 milijarde dolara u obnovu Karabaha
Foto: Depositphotos, selensergen

To se navodi u nacrtu budžeta za 2021. godinu.

"Planirano je da se 2,2 milijarde manata za finansiranje oporavka u oslobođenim teritorijama", navodi ministarstvo finansija u nacrtu zakona i dodaje da će sredstva biti utrošena u izgradnju moderne infrastrukture u naseljima i obnovu istorijskih i kulturnih spomenika, prenosi TAS S.

Početkom novembra potpisano je primirje posle obnovljenih sukoba između Azerbejdžana i Jermenije u oblasti Nagorno-Karabaha prema kojem dve strane zadržavaju pozicije koje su držale.

Tada je Baku dobio kontrolu nad nekoliko distrikta.

Ovo je arhivirana verzija originalne stranice. Izvinjavamo se ukoliko, usled tehničkih ograničenja, stranica i njen sadržaj ne odgovaraju originalnoj verziji.

Komentari 0

Pogledaj komentare

0 Komentari

Možda vas zanima

Svet

Mađarska potpisala: "Isporučujemo gas"

Mađarska je danas potpisala ugovor sa Sjedinjenim Američkim Državama o isporuci 400 miliona kubnih metara tečnog prirodnog gasa (TPG) godišnje, izjavio je mađarski ministar spoljnih poslova i trgovine Peter Sijarto.

17:38

16.12.2025.

1 d

Svet

SAD odbile: "Ne možete da kupite Lukoil"

Ministarstvo finansija Sjedinjenih Američkih Država odbilo je ponudu grupe koju predvodi američka banka Xtellus Partners za kupovinu inostrane imovine ruske naftne kompanije Lukoil, objavio je danas Rojters.

7:58

16.12.2025.

1 d

Podeli: