U fabrici Mlada Boleslav počela je serijska proizvodnja četvrte generacije Škodinog bestselera.
Foto: Škoda promo
Nova Octavia debitovala je na svečanosti u glavnom gradu Češke, polovinom novembra, kada su javnosti predstavljene limuzinska i karavan (Combi) verzija.
Kako su u Škodi i najavili, u prodaji će se najpre pojaviti Octavia karavan, da bi par nedjelja kasnije stigla i limuzina. U skladu sa tim, prvo je počela proizvodnja Octavie Combi.
Foto: Škoda promo
Češki proizvođač navodi da je nova Octavia prostranija i bezbednija nego ikad pre.
Inače, tokom prethodne tri generacije ukupno je proizvedeno preko 6,5 miliona primeraka ovog modela koji je sve popularniji u Evropi i spada među najtraženije automobile u zemljama poput Češke, Austrije, Finske i Švajcarske.
Foto: Škoda promo
Četvrta generacija modela Octavia (ili peta, ako bismo računali original koji se proizvodio 1959-1971.) stilski je modernizovana – kako spolja, tako još više unutra, i opremljena je najsavremenijim sistemima asistencije i bezbednosnim tehnologijama, kao i drugim sadržajima, poput trozonske "klime", čime se ovaj automobil približio Škodinom top modelu Superb.
Foto: Škoda promo
U Škodi sa ponosom ističu da je Octavia Combi trenutno najprodavaniji karavan na evropskom tržištu, a kao i prethodnik i ovaj ima prtljažnik zavidne veličini od 640 litara. Ni limuzinska verzija ne zaostaje tu mnogo sa svojih 600 litara.
Kako se navodi, planirano je da svakoga dana iz fabrike izaše 1.150 primeraka nove, 4. generacije Octavie.
Ovo je arhivirana verzija originalne stranice. Izvinjavamo se ukoliko, usled tehničkih ograničenja,
stranica i njen sadržaj ne odgovaraju originalnoj verziji.
Najnoviji meteorološki proračuni ukazuju na mogućnost povratka zime kakvu Srbija nije iskusila decenijama. Meteorolog Ivan Ristić upozorio je da njegov IRIE prognostički model za jutro 5. januara 2026. godine prognozira čak -21 stepen Celzijusa.
Ukoliko ne bude rešen problem vozača kamiona, izazvan uvođenjem novog sistema za proveru ulaska državljana trećih zemalja u šengenski prostor, uslediće blokada šengenskih granica.
Rat u Ukrajini – 1.403. dan. Rusija je lansirala masovan napad na Kijev tokom noći, dok su u toku pripreme za razgovor ukrajinskog lidera Volodimira Zelenskog i predsednika SAD Donalda Trampa, koji bi mogao da okonča rat.
Trener odbojkašica Železničara iz Lajkovca Ratko Pavličević i šef stručnog štaba Radničkog iz Kragujevca Aleksa Brđović proglašeni su za najbolje odbojkaške trenere u Srbiji za 2025. godinu.
Rat u Ukrajini – 1.403. dan. Rusija je lansirala masovan napad na Kijev tokom noći, dok su u toku pripreme za razgovor ukrajinskog lidera Volodimira Zelenskog i predsednika SAD Donalda Trampa, koji bi mogao da okonča rat.
Francuski departman Istočni Pirineji suočava se sa značajnim poplavama nakon što je u proteklih 48 sati palo između 50 i 150 milimetara kiše, što odgovara dvomesečnoj količini padavina, saopštio je francuski Meteo kanal.
Timur Mindič, bliski saradnik predsednika Volodimira Zelenskog i ključni osumnjičeni u velikom korupcionaškom skandalu, dao je svoj prvi intervju ukrajinskim medijima otkako je pobegao iz zemlje u novembru.
Američkog reditelja i glumca Tajlera Perija tužio je za seksualni napad Mario Rodrigez, glumac koji je glumio u filmu "Boo! A Madea Halloween". On traži od Perija najmanje 77 miliona dolara odštete.
Stiglo je doba godine u kom sa prazničnom atmosferom dolazi i neizbežna lista filmova koje rado iznova gledamo tokom praznika. Jedan od njih je i "Kako je Grinč ukrao Božić" iz 2000. godine, sa Džimom Kerijem u glavnoj ulozi.
Nakon petogodišnje pauze, voljena norveška serija "Home for Christmas" (Kod kuće za Božič) vratila se na Netflix sa dugo očekivanom trećom sezonom koja nastavlja da osvaja srca gledalaca.
Neki božićni filmovi su veseli i vedri, dok su drugi setni i dirljivi, bave se temama gubitka kako bi naglasili značaj porodice, zajedništva i ljubavi.
Pesma "Snowman" australijske pevačice Sije preuzela je prvo mesto na Spotifajevoj listi najstrimovanijih sezonskih pesama, čime je sa prvog mesta skinuta višedecenijska dominacija pesme "All I Want for Christmas Is You" pevačice Maraje Keri.
Dobra vest je da ovo nije kraj priče – ekipu ćemo ponovo gledati na sledećem izdanju Phygital Games of the Future turnira, koje će se održati naredne godine u Kazahstanu.
Google polako uvodi promenu koju su korisnici čekali godinama - testira se opcija koja će omogućiti promenu mejl adrese, čak i ako se ona završava na "@gmail.com".
Kina je prvi put zvanično prikazala u letu svoj dron CH-7, futurističku letelicu koja bi mogla da postane jedno od najvažnijih oružja za izviđanje i nadzor u budućim sukobima.
Pornhub je upozorio korisnike da bi mogli biti direktno kontaktirani od strane sajber kriminalaca nakon nedavnog bezbednosnog incidenta koji je pogodio Pornhub Premium naloge.
Američka tehnološka kompanija Google pokrenula je eksperimentalnog AI asistenta za produktivnost zasnovanog na mejlu, nazvanog CC, koji treba da korisnicima uštedi vreme i istovremeno podstakne češće korišćenje Google servisa.
Vozači obično misle da redovna zamena ulja "resetuje" motor do sledećeg servisa, i da nema potrebe za razmišljanjem. Međutim, stvari nisu uvek tako jednostavne.
Laboratorija "Hubei East Lake" u centralnoj Kini objavila je revolucionarno dostignuće u tehnologiji za voz velike brzine. Ovaj voz je na testu postigao 800 kilometara na sat za samo 5,3 sekunde.
Jetour, jedan od najbrže rastućih globalnih automobilskih brendova iz Kine, je zvanično ušao na tržište Srbije pod okriljem ATMO Group, međunarodne distributerske kompanije koja posluje u devet zemalja.
Porsche AG namerava da zatvori svoju mrežu punjenja za električna vozila u Kini, jer nemački brend nastavlja da gubi udeo na najvećem svetskom automobilskom tržištu.
Komentari 53
Pogledaj komentare