EK: Hemofarm slavio u Turskoj!

Košarkaši Hemofarma pobedili su Bešiktaš u Istanbulu sa 94:91, na startu ovogodišnjeg Evrokupa.

Utorak, 16.11.2010.

20:07

U fenomenalnoj utakmici punoj preokreta Hemofarm je serijom trojki u finišu došao do velike pobede.

Sedam minuta pre kraja Bešiktaš je vodio sa 82:65, ali Hemofarm je neverovatnom serijom na kraju došao do velikog trijumfa.

Milan Mačvan imao je 17 poena i čak 15 skokova, Miljan Pavković je ubacio 16 poena, Abdul Hamid je dodao 15, a Borisov 14. Bio je ovo i debi legendardnog Alena Ajversona koji je meč završio sa 15 poena.

Duel u ’Kolaturka areni’ protekao je u serijeama oba tima i tako se i završio. Vrščani su meč počeli veoma nervozno, što je domaćin iskoristio. Posle prvih deset minuta bilo je plus deset za Bešiktaš (24:14).

Na startu drugog kvartala Hemofarm je povezao redove i serijom 9-2 priišao je domaćinu na samo minus tri – 26:23. Vrščani su tada stali, a Bešiktaš je novom serijom 13-2 došao do dvocifrene prednosti (39:25). Srpski predstavnik je do poluvremena smanjio na 44:35, a početkom nastavka poenima Božovića i Borisova i na 44:39.
Bešiktaš je taj nalet Hemofarma odbio, ali su Vrščani u nastavku treće deonice ipak došli do vođstva (61:60 u 28. minutu). Od tog trenutka pa do 33. minuta srpski tim praktično nije postojao na parketu, Bešiktaš je neverovatnom serijom 21:5 došao do velikih 82:65 i činilo se prelomio meč.

Međutim, tako nisu mislili izabranici Željka Lukajića, koji su u poslednjih sedam minuta pokazali koliki napadački potencijal poseduju. Mačvan, Božović, Borisov i Abdul Hamid su u narednih nekoliko minuta ’izrešetali’ koš protivnika, pa je minut i 46 sekindi pre kraja domaćin imao samo tri poena viška (87:84).

Tada je Ajverson postigao trojku uz faul za 91:84, ali Vščani nisu odustali. Usledile su trojke Borisova, Mačvana i Pavkovića, i Hemofarm je poveo sa 93:91. U poslednjem minutu Bešiktaš je pokušao da se vrati trojkama, ali Četmen, Ajverson i Ozer nisu pogodili i Hemofarm je došao do velikog trijumfa.

U narednom kolu u Vršcu gostuje francuski Asvel, a pre toga Hemofarm dočekuje i Nimburk u NLB ligi.

BEŠIKTAŠ: Ajverson 15, Liholitov 6, Čevik, Jаrаngim, Abi, Erden 11, Kutlu, Četin 15, Ignerski 4, Četmen 13, Ozer 7, Ogilvi 20 (12 skokovа).
HEMOFARM: Pаvković 16 (trojke 5–3), Božović 9, Abdul–Hаmid 15 (5–4), Krstović 10, Šutаlo 3, Mаčvаn 17 (15 skokovа), Sаvović 3, Borisov 14 (trojke 4–2, 8 skokovа), Knežević, Petrović, DŽordаn 7, Anđušić.