Arsovićeva i Čotra ponovo najbolji

Reprezentativka Srbije u streljaštvu Andrea Arsović pobedila je i u trećem Kupu Srbije u Novom Sadu MK puškom 3 puta 20 metaka.

Izvor: LB

Nedelja, 06.06.2010.

22:19

Evropska šampionka vazdušnom puškom iz Merakera ove godine i osvajačica bronze na Svetskom kupu u Fort Beningu se tako bez poraza plasirala u finale koje je na programu 19. i 20. juna.

Isti podvig je ostvario i junior Zvezdare Igor Čotra, koji je neporažen MK puškom 3 puta 40 metaka.

Reprezentativka Partizana je u osnovnom delu imala 585 krugova što je njen lični rekord. Ona je u tri kupa tri puta popravljala lične rekorde u toj disciplini.

U seniorskoj konkurenciji u trostavu pobedio je Nemanja Mirosaljev iz Novog Sada i ovo mu je druga pobeda, jer je slavio i u prvom kupu. U tri kupa, pobednice u konkurenciji juniorki bile su različite. U prvom je slavila Dragana Todorović iz Novog Beograda Ušća, u drugom Tašana Bogatinovski iz Pančeva, u trećem Ivana Maksimović iz Novog Beograda Ušća.

Juniorski plasmani određivani su na osnovu rezultata osnovnog dela, ali su imali pravo, ako se plasiraju da gađaju u finalu sa seniorima za medalje. U trećem Kupu Srbije u Novom Sadu, Igor Čotra je zauzeo šesto mesto u finalu a junior Policajca Borislav Mazinjanin osmo. Juniorka Novog Beograda Ušća Dragana Todorović, koja je bila druga u rangiranju za omladinke, ušla je kao osma u finale i popela se na šestu poziciju, dok je Ivana Maksimović koja je bila šesta pre finala, završila na osmom mestu.

Na strelištu Careva ćuprija u Beogradu održano je takmičenje u Kupu Srbije pištoljem središnjeg paljenja. Pobedio je Milorad Miljković iz Crvene zvezde sa odličnih 560 krugova (277 precizno i 283 brza paljba). Drugo mesto pripalo je Saši Petroviću iz Pančeva sa 558 krugova (285 i 273) i njih dvojica su daleko odmakli rivalima. Treći je bio Dušan Nenadić iz Policajca sa 545 krugova (272 i 265), dok su četvrto i peto mesto osvojili Risantije Savić (Partizan) sa 534 i Jovica Bubalo iz Pančeva sa 527 krugova.

Rezultati, treći Kup Srbije - MK puška 3 puta 40 metaka, seniori: 1. Nemanja Mirosavljev (Novi Sad) 1.270,9 (1.169), 2. Stevan Pletikosić („Čika Mata“, Kragujevac) 1.259,8 (1.168), 3. Dragan Marković 1.250,9 (1.152) itd. Finale vredelo 1.138 krugova. Juniori: 1. Igor Čotra (Zvezdara) 1.148, 2. Borislav Mazinjanin (Policajac) 1.128, 2. Marko Živić (Niš) 1.1345. Seniorke, MK puška 3 puta 20 metaka: 1. Andrea Arsović (Partizan) 681,1 (585), 2. Lidija Mihajlović (Niš) 679 (581), 3. Bojana Nikolić (Policajac) 673,6 (575) krugova itd. Finale vredelo 570 krugova. Juniorke: Ivana Maksimović 571. 2. Dragana Todorović 570, 3. Brankica Simeunović (sve Novi Beograd Ušće) 569 krugova itd.