Hašek do titule i sa 45 godina

Češki veteran u hokeju na ledu, 45-godišnji golman Dominik Hašek osvojio je titulu nacionalnog prvaka sa ekipom Pardubica.

Izvor: B92, Beta

Četvrtak, 22.04.2010.

22:30

Ekipa Pardubica je u Ostravi posle produžetka savladala domaće Vitkovice sa 3:2 i rešila finalnu seriju plej-ofa u svoju korist sa 4:0. Hašek je prošle godine odlučio da prekine igračku penziju kako bi pomogao ekipi iz rodnog grada da osvoji titulu prvaka Češke.

Legendarni golman je pokazao da, uprkos godinama, može da igra na visokom nivou, pa u tri od 13 utakmica plej-ofa nije primio gol.

Ekipa Pardubica je u doigravanju zabeležila 12 pobeda i samo jedan poraz.

Hašek je tokom bogate igračke karijere osvojio jednu titulu prvaka američke NHL lige sa Detroit Red Vingsima, a dva puta je bio šampion Čehoslovačke u dresu Pardubica.

Iskusni golman je sa reprezentacijom Češke osvojio pet zlatnih medalja na Svetskim prvenstvima i jednu na Olimpijskim igrama.