Bajernu derbi, kiks Šalkea

Fudbaleri Bajerna iz Minhena zabeležili su šestu uzastopnu bundesligašku pobedu jer su u 19. kolu slavili u Bremenu protiv Verdera sa 3:2.

Subota, 23.01.2010.

17:30

Bajern će posle ovog kola u najgorem slučaju biti drugi na tabeli jer je Šalke ispustio pobedu u Bohumu (2:2) gde je vodio 2:0 do 82. minuta. Dobru seriju na svom terenu nastavio je Majnc koji je minimalnim rezultatom bio bolji od Hanovera. Nirnberg i Ajntraht su igrali 1:1, dok golova nije bilo u Belinu gde je Herti gostovala Borusija Menhengladbah.

Verder je u derbiju kola dočekao minhenski Bajern i već u desetom minutu poveo preko Arona Hunta kome je asistirao Marko Marin. Ipak, Bavarci se 15 minuta kasnije vraćaju u igru pogotkom mladog Tomasa MIlera na dodavanje Bastijana Švajnštajgera.
FoNet
Samo deset minita kasnije Bajern je preko Ivice Olića potpuno preokrenuo rezultat u Bremenu. U nastavku meča Verder je golom Huga Almeide u 75. minuta uspeo da izjednači, ali je samo tri minute kasnije Arjen Roben doneo novo vođstvo gostima koje su do kraja sačuvali.

Šalke je imao priliku da bar do nedelje bude lider Bundeslige. Bio je veoma blizu toga jer je sve do 82. minuta vodio u Bohumu golovima Sančeza u petom i Kuranjija u 42. minutu. Međutim, opuštanje u poslednjih deset minuta koštalo je igrače Feliksa Magata jer je u 82. Iranac Hašemijan smanjio na 2:1, a u poslednjim trenucima Šestak doneo bod domaćinu.

Herta je odigrala bez golova protiv Borusije iz Menhengladbaha, a Nemanje Pejčinović je svih 90 minuta proveo na klupi. Gojko Kačar nije bio u protokolu za meč. U poslednjem meču dana Borusija je u Dortmundu golom Valdeza savladala HSV, a Neven Subotić proveo je svih 90 minuta na terenu i zaradio žuti karton.