EL: Crna Gora bez dva predstavnika

Fudbaleri podgoričke Budućnosti nisu uspeli da se plasiraju u drugu rundu kvalifikacija za Evropa ligu iako su u revanš meču prvog kola pobedili Poloniju 1:0.

Četvrtak, 09.07.2009.

23:20

Podgoričani su ispali sa ukupnih 1:2 pošto su u prvom meču na svom terenu poraženi od poljskog predstavnika sa 2:0. Budućnost je povela u 51. minutu golom Ivana Vukovića, ali domaći su do kraja zadržali gol prednosti najviše zahvaljujući isključenju Abrahama Kudemora u 66. minutu.

Crna Gora je u četvrtak ostala i bez drugog predstanika u prvoj rundi kvalifikacija, pošto je iz daljeg takmičenja ispala i nikšićka Sutjeska koju je tek posle produžetaka savladao beloruski predstavnik MTZ-RIPO. Oba duela završena su rezultatom 1:1, a Belorusi su dalje prošli golom Rindika u 111. minutu.
Najubedljivija ekipa u prvoj rundi kvalifikacija je gruzijski Zestafoni koji je u dvomeču sa Lisbornom iz Severne Irske postigao čak 11, a primio samo jedan gol. Plasman u narednu rundu su prema očekivanjima izborili norveški Rusenborg, kiparski Anortosis, slovački Spartak iz Trnave...

Srbija u kvalifikacijama za Evropa ligu ima tri predstavnika. Crvena zvezda je u četvrtak dobila svog protivnika u Rudaru iz Velenja, a takmičenje u drugom kolu počinje i finalista Kupa Srbije, ekipa Sevojna. Njihov protivnik u drugom kolu biće litvanski Kaunas. Pored Zvezde i Sevojna, i Vojvodina će ove sezone kroz kvalifikacije pokušati da se domogne Evropa lige. Novosađani takmičenje počinju u trećoj rundi.

Rezultati revanš mečeva prvog kola kvalifikacija za Evropa ligu:
MTZ-RIPO (Belorusija) – Sutjeska (Crna Gora) 2:1 (posle produžetaka) (prvi meč 1:1)
Dinamo Tirana (Albanija) –Lahti (Finska) 2:0 (4:1)
Vetra (Litvanija) – Grevenmaher (Luksemburg) 3:0 (0:3)
Rusenborg (Norveška) – NSI (Farska Ostrva) 3:1 (0:3)
Irtiš (Kazahstan) – Haladaš (Mađarska) 2:1 (1:0)
Vlaznia (Albanija) – Sligo (Republika Irska) 1:1 (1:2)
B36 (Farska Ostrva) – Olimpi (Gruzija) 0:2 (2:0)
Kejreng (Luksemburg) – Anortozis (Kipar) 1:2 (5:0)
Birkirkara (Malta) – Slaven Koprivnica (Hrvatska) 0:0 (1:0)
Okzetpeš (Kazahstan) – Zimbru (Moldavija) 0:2 (1:2)
Zestafoni (Gruzija) – Lizburn (Severna Irska) 6:0 (1:5)