Adelejd, četvrtfinale: Đoković – Šapovalov 6:3, 6:4

Novak Đoković savladao je Denisa Šapovalova 6:3, 6:4 i plasirao se u polufinale Adelejda.

Adelejd, 1/4 finala I set II set
Đoković 6 6
Šapovalov 3 4
KRAJ!
Đoković je u polufinalu Adelejda

Brejk! Novak servira za meč!
Nije popušta Đoković, osetio je da mu je ovaj gem prilika za prelomi meč, i na kraju konačno uspeva da četvrtu priliku pretvori u brejk.
Propušta i treću
Đoković greškom poklanja Šapovalovu "đus", Kanađanin uzvraća za novu brejk šansu, ali Novak opet loptu šalje u aut.
Neizvesno
Đoković bez izgubljenog poena osvaja novi gem, a onda stiže do dve brejk prilike, ali propušta obe.
Neočekivan preokret
Izvukao se Kanađanin iz ambisa, potvrđuje brejk i preokreće rezultat na 4:3.

As u (ne)vreme
Pogađa Šapovalov as u pravom trenutku i sprečava novi brejk
Brejk lopta!
Užasan prvi servis i dupla greška Šapovalova donose novu priliku za Srbina.
Kiks Đokovića!
Novak je odigrao kako nismo navikli da ga gledamo, šalje loptu u aut posle duge razmene udaraca i Šapovalov vraća brejk i egal u drugi set.
Nije gotovo?
Četiri uzastopna pobeda Šapovalova i Kanađanin iznenada ima brejk priliku.

3:1
Đoković rutinski potvrđuje gem, ima otvoren put ka pobedi.
Denis se samouništava, brejk Đokovića
Opet Šapovalov pravi pogrešne izbore, što olakšava posao Đokoviću koji stiže do novog brejka i šanse da prelomi meč.
Ista meta, isto odstojanje
Drugi set ne donosi mnogo promena u ritmu, gemovi su dugi, neizvesni, Šapovalov dobro parira Đokoviću.
60 minuta za set
Đoković nije propustio ukazanu priliku, sigurnim servisom osvaja novi gem i stiže do 1-0 u setovima posle tačno sat vremena igre.
Evo ga – brejk!
Sjajno je parirao Šapovalov Đokoviću skoro sat vremena, a onda se u sekundi samouništio.

Imao je 40:15 na svoj servis, a onda neshvatljiva serija grešaka, Đoković koristi poklon i stiže do brejka za 5:3
Gore-dole za 4:3
Đoković kreće jako u novi gem, pa popušta, ali onda sjajnim napadom stiže do poena.
Šapovalov odoleo, 3:3
Ne uspeva Đoković da "slomi" rivala, Šapovalov uspeva da odbrani svoj servis.
Još jedan maratonski gem
Đoković pritiska Šapovalova, dugim razmenama udaraca tera ga da greši.
Đoković spasao treću brejk loptu
Rovovska borba, 2:2
Ne služe Đokovića najbolje njegova najjača oružja, Šapovalov mu lako parira.
Pauza – zbog vatrometa!
Dobar servis Šapovalova, 1:1
Dva asa i siguran treći servis za lak servis-gem Kanađanina
Krećemo
Konačno, 1:0
Posle 16 poena i nekoliko preokreta Đoković konačno osvaja uvodni gem.
Đoković sam sebe uvlači u probleme
Deset minuta traje prvi gem, a Šapovalov parira Đokoviću bez ijednog vinera. Poene osvaja zahvaljujući Novakim greškama.