Rinderkneš – Kecmanović 3:6, 6:3, 3:6

Miomir Kecmanović se plasirao u četvrtfinale Srbija opena pobedom nad Arturom Rinderknešom, 6:3, 3:6, 6:3.

3:6, 6:3, 3:6
2. kolo SET
Rinderkneš 1
Kecmanović 2
Krtaj meča, Kecmanović je u četvrtfinalu
Miomir Kecmanović je završio posao u osmini finala.

Pobedio je Artura Rinderkneša, 6:3, 3:6, 6:3 posle 105 minuta igre.

Miomir u četvrtfinalu igra sa pobednikom meča Novak Đoković - Sunvu Kvon.
Gem do pobede
Miomir je u sedmom gemu izgubio samo poen, nedostaje mu gem za plasman u četvrtfinale.

Francuz je dobio svoj servis gem, sada je 3:5, ali naš teniser servira za pobedu.
Kecmanović čuva prednost
Dobro se drži naš teniser u ovom setu, siguran je na svom servisu i vodi sa 4:1.

Potvrđen brejk
Uspeo je Miomir bez problema da dobije svoj servis gem, potvrdi brejk i sada vodi sa 3:0 u odlučujućem setu.

Dosta oscilacija kod jednog i drugog do sada, ali meč je interesantan.
Brejk Kecmanović!
Odličan start Kecmanovića u setu odluke, ima brejk i vodi sa 2:0.
Set Rinderkneš
Francuz je ipak uspeo da održi prednost brejka i stigne do izjednačenja u setovima.

Do sada su na terenu ukupno 67 minuta.
Povratak Kecmanovića?
Miomir je do brejka u sedmom gemu stigao bez izgubljenog poena.

Da li može da se vrati u ovom setu?
Miomir se upisao u ovom setu
Uspeo je Kecmanović da dobije gem u ovom setu, ali sada Rinderkneš servira za izjednačenje u meču.
Francuz sve bliži setu
Devet asova ima Rinderkneš od početka meča, Miomir ima problema da uđe u poen.

Francuz je sada na gem do izjednačenja u setovima.
Dva brejka prednosti za Francuza
Uspeo je Rinderkneš, koji sada znatno više napada Kecmanovićev drugi servis, da načini dupli brejk.

Na brejk lopti i 30:40, Kecmanović pravi duplu grešku i Francuz sada vodi sa 4:0.
Brejk Rinderkneš
Bolja igra Rinderkneša na startu drugog seta.

Iskoristio je prvu brejk priliku koja mu se ukazala, na 40:30. Vodi sa 2:0.
Gem za Rinderkneša
Početni gem drugog seta, dobio ga je 129. teniser sveta izgubivši svega jedan poen.

Set Kecmanović!
Brz gem, četiri laka poena za Kecmanovića, dobio je početni set posle 37 minuta igre sa 6:3.

Na dobrom je putu da se plasira u četvrtfinale.
Artur za sada odoleo
Kecmanović je poveo sa 5:2, a onda je i francuski teniser dobio svoj servis gem, smanjio na 5:3.
Miša opet pravi brejk
Novi brejk za srpskog tenisera, vodi sa 4:2.
Rinderkneš uzvratio
Rinderkneš je vratio brejk ponovo, smanjio na 3:2.
Ekspresan brejk!
Nastavlja se sa brejkovima u ovom meču.

Ovog puta Miomir je bez izgubljenog poena stigao do brejka, vodi sa 3:1.
Ribrejk Rinderkneš
Uspeo je Artur Rinderkneš odmah da načini ribrejk i smanji na 1:2 u prvom setu.

Ovog pura bio je sigurniji nego u početnom gemu.
Francuz nije iskoristio svoju brejk šansu, ali Kecmanović jeste i sad vodi sa 2:0 u početnom setu.
Kecmanović spasao brejk loptu
Zanimljiv gem za početak meča.

Imao je Francuz priliku za brejk u gemu koji je trajao pet minuta, ali nije je iskoristio. Kecmanović vodi sa 1:0.
Meč je počeo
Kecmanović servira na startu meča.
Raspored dana

Igrači su na terenu
Kecmanović i Rinderkneš su na terenu, očekujemo skori početak meča.
Kecmanović na šljaci
Kecmanoviću je ovo 17. meč u sezoni, trenutno ima skor 8-8.

Ove sezone je dosta igrao na šljaci, u Kordobi, Buenos Ajresu i Monte Karlu, najbolji rezultat je polufinale u glavnom gradu Argentine.

Favorit je u meču sa Francuzom, trenutno je 47. na ATP listi.
Malo o Francuzu...
Artur Rinderkneš nije previše poznat našim ljubiteljima tenisa... Trenutno je 129. na listi, najbolji plasman bilo mu je 127. mesto sredinom marta ove godine.

Košarkaške je visine, 196 cm, igra desnom rukom i ima 25 godina.

Dolazi iz mesta Gasan sa juga Francuske, na Azurnoj obali.

Ove sezone ima skor 3-1 na ATP turnirima.