Krajinović – Basilašvili 6:1, 2:0; Hačanov – Đere 6:4, 6:1

Filip Krajinović je prošao u drugo kolo Mastersa u Monte Karlu pošto mu je Nikoloz Basilašvili predao meč na 6:1, 2:0, dok je Karen Hačanov pobedio Lasla Đerea, 6:4, 6:1.

Dobrodošli!
Basilašvili se predao, Filip u drugom kolu!
Nije mogao Nikoloz Basilašvili da nastavi meč, na 6:1, 2:0 za Krajinovića predao je meč.

Protivnik Krajinovića u drugom kolu je Huan Ignjasio Londero.
4:6, 1:6 - Kraj meča, pobeda Hačanova
Nije uspeo Đere u ovom meču. Haćanov je u drugom kolu.

Hačanov je napravio brejk u šestom gemu za 5:1, potom je na 40:15 na svoj servis stigao do dve meč lopte.

Nije ih iskoristio, ali jeste treću servis vinerom, 6:4, 6:1.
Set za Krajinovića!
Odlično je Filip krenuo, dobio je poetni set protiv Basilašvilija sa 6:1 posle 24 minuta igre.
4:6, 1:4 - Hačanov potvrdio brejk, Laslo propustio šansu
Šteta, Đere nije iskoristio brejk loptu u ovom gemu.

Hačanov se izvukao, potvrdio brejk odličnom servom i sad vodi 6:4, 4:1.
Basilašvili nastavio
Uspeo je Nikoloz Basilašvili da se upiše u prvom setu protiv Krajinovića, sada gubi sa 5:1.

Prethodno mu je uzakana medicinska pomoć.
4:6, 1:3 - Brejk Hačanov!
Šta reći, vidno se muči Laslo, nezadovoljan je, a Hačanov pravi novi brejk, vodi 3:1 u drugom setu.

Laslo je bacio reket na teren...

S druge strane, Basilašvili je zatražio medicinski tajm-aut u meču sa Krajinovićem posle 5:0 za našeg tenisera.
4:6, 1:2 - Brz gem za Rusa, Filip ima dva brejka
Bez izgubljenog poena je Hačanov uzeo ovaj gem. Verovatno najbrži gem od početka meča, 1:2.

Na drugom terenu, Krajinović pravi novi brejk i ima velikih 4:0 u početnom setu!
4:6, 1:1 - Laslo uzvratio
Uspeo je Laslo da se sredi posle 0:30 u ovom gemu i dođe do izjednačenja u drugom setu, 1:1.
Sjajan start Krajinovića!
S druge strane, Filip Krajinović je odlično počeo meč sa Basilašvilijem.

Napravio je brejk u drugom gemu, potvrdio ga i sada vodi sa 3:0.
4:6, 0:1 - Gem Hačanov
Rus je dobio i početni gem u drugom setu, ali Laslo ne deluje dobro.

Ima problema dok se kreće, zatezne trake su mu oko desnog kolena, očigledno je da se muči.
4:6 - Set Hačanov!
Šteta, Đere je poklekao u ovom gemu i time je omogućio brejk, ujedno je to i prvi set za Hačanova, 4:6.

S druge strane, počeo je meč Krajinovića i Basilašvilija.

Naš teniser je servirao prvi i dobio početni gem.
4:5 - Hačanov ekspresno
Svega jedan izgubljen poen za Rusa u ovom gemu, uspresno je došao do petog gema. Vodi 4:5.
4:4 - Dug gem
Uspeo je Đere da dobije na prednost ovaj dug gem.

I dalje je velika borba u početnom setu.
3:4 - Brz gem za Rusa
Konačno jedan brži lakši gem, ali ovog puta u korist Hačanova.
Popirin prošao, uskor će na teren i Krajinović
Završen je meč Popirina i Pabla Anduhara, Australijanac je pobedio 0:6, 6:2, 7:6 (3).

Uskoro će na tom terenu igrati Filip Krajinović i Nikoloz Basilašvili, i taj meč ćemo ovde pratiti.
3:3 - Laslo se izvukao
Đere se u ovom dugom i napornom gemu suočio sa brejk loptom za protivnika, baš kao i u četvrtom gemu, ali je prebrodio sve nevolje i dobio gem, 3:3.

2:3 - Hačanov prekinuo niz
Uspeo je Rus da se stabilizuje posle dva uzastopno izgubljena gema.

Imao je Đere šansu, došao do izjednačenja, 40:40, ali je Moskovljanin dobio dva naredna poena i sada vodi, 2:3.
2:2 - Laslo se izvukao i potvrdio brejk
Uspeo je Đere da prevaziđe sve probleme u ovom gemu.

Imao je 15:40, onda su usledila dva odlična servis vinera za izjednačenje, pa novi poeni kojim je potvrdio brejk i sada je sve izjednačeno, 2:2.
1:2 - Ribrejk Đere!
Sjajan gem za Lasla! Podigao je ritam igre, naterao Hačanova na defanzivu i greške, došao je do 15:40.

Onda je foirhend dijagonalom naterao Karena na novu grešku, sada iz bekhenda i imamo ribrejk, 1:2!
0:2 - Brejk Hačanov
Nekoliko grešaka tenisera iz Sente, na 15:40 je lopticu izbacio u aut po dijagonali, očigledno je da još nije ušao u udarac.

Rus pravi brejk već na startu meča, 0:2.
0:1 - Gem za Rusa
Uspeo je Laslo da osvoji dva poena u porvom gemu na servis protivnika, ali ne i da dođe do brejk šanse.

Rus je dobio početni gem, 0:1.