Rim: Đoković – Šapovalov 6:1, 6:3

Novak Đoković pobedio je Denisa Šapovalova 6:1, 6:3 za 68 minuta i plasirao se u osminu finala Mastersa u Rimu.

6:1, 6:3
  ĐOK   ŠAP
  2 - 0
Kraj!
Đoković ekspresno završava meč – 6:1, 6:3!
5:3 – još jedan
Đoković ne greši kad je najpotrebnije, potvrđuje brejk pa dolazi na gem od pobede.
4:3 – konačno brejk!
Posle sedam propuštenih prilika, osma je bila srećna za Đokovića. Srbin konačno slama otpor Šapovalova i oduzima mu servis u drugom setu.
3:3 – Šapovalov (za sad) odoleva
Šapovalov posle dva teška servis-gema u trećem lako dolazi do poena, dok Đoković s druge strane nastavlja da brzo osvaja svoje servis-gemove svestan da mora što pre da završi meč. Čekamo veći pritisak Srbina na servis rivala u nastavku meča.
1:2 – Šapovalov se spasao
Đoković kreće u novi napad na servis Kanađanina, stiže do četiri brejk šanse, ali Šapovalov spasava sve i uspeva da osvoji gem.
1:1 – Đoković u istom ritmu
Šapovalov posle dosta problema i dve brejk prilike za Novaka preokreće uvodni gem drugog seta, dok Đoković lagano poravnava rezultat.

1-0 Set za Đokovića
Potpuno se predao Šapovalov, pa Đoković sa tri lagana servisa potvrđuje i drugi brejk te posle samo pola sata igre dobija prvi set sa 6:1.
5:1 – novi brejk!
Đoković koristi momentum i još jednom oduzima servis potpuno indisponiranom Kanađaninu, pa će da servira za set.
4:1 – Đoković ne propušta priliku
Đoković rutinski kapitaluzuje brejk, sigurnim servisom potvrđuje prednost u prvom setu.
Italijanska trobojka na rimskom nebu
3.1 – brejk!
Đoković ne posustaje, stiže do nove brejk šanse, a Šapovalov gubi koncentraciju zbog duže pauze između dva poena zbog preleta lovaćkih aviona sa tragom u bojama italijanske zastave, što Srbin koristi i oduzima mu servis.
Đoković propustio 2 brejk šanse
Novak preuzima inicijativu i prvi napada servis rivala, stiže do dve brejk prilike, ali Šapovalov odoleva.
Divan dan u Rimu
2:1 – bez problema za servisere
Nakon što je Šapovalov osvojio svoj prvi gem, Đoković je sigurnim prvim servisom lako stigao i do svog drugog, mada ne deluje sigurno na drugi servis.
1:0 – Đoković rutinski do uvodnog gema
Bez problema Novak osvaja prvi servis-gem na meču.
Đoković ne sme mnogo da se umori
Novak Đoković mora da potroši što manje energije u ovom meču, jer ga u slučaju pobede novi nastup u Rimu očekuje već večeras, pošto organizatori moraju da nadoknade jučerašnji dan koji je propao zbog kiše.

Pobednika čeka duel sa boljim iz duela između Filipa Kolštajbera i Marka Čekinata, koji još nisu počeli svoj okršaj.
Poštovanje
Napad na petu krunu
Đoković je do sada četiri puta osvajao Masters u Rimu, ali poslednji put 2015. godine. U međuvremenu je dva puta poražen u finalima.
Novak voli Rim, Rim voli Novaka
Rim voli Novaka

Drugi susret
Đoković i Šapovalov su do sada igrali samo jednom, i to ove sezone. Srbin je rutinski slavio 3-1 na Australijen openu.