Portugalija – Hrvatska 4:1 (1:0)

Fudbaleri Portugalije savladali su Hrvatsku sa 4:1 (1:0) u derbiju Grupe 3 A Lige nacija.

Dobrodošli!
Zajedno ćemo pratiti meč prvog kola A Lige nacija između Portugalije i Hrvatske.
Kraj meča!
Portugalci su prikazali ozbiljan fudbal uprkos izostanku Kristijana Ronalda, a Hrvati nisu opravdali to što su aktuelni vicešampioni sveta.
Novi gol Portugala za konačnih 4:1.
Bukvalno u poslednjim sekundama meča Andre Silva je dao gol posle kornera sa desne strane.
90+1' Evo gola za Hrvate!
Utešni pogodak za "vatrene" posle divne kombinacije Perišića, Rebića i Petkovića, koji je bio egzekutor.
85' Oba tima čekaju kraj
Tempo meča je u potpunosti opao.
80' Sve je ovde jasno
Portugalci rutinski privode meč kraju.
70' GOOOL!
Na 3:0 povisio je Žoao Feliks.

Šutirao je sa distance, a ovog puta lopta Livakoviću prošla ispod ruke.

Čini se da je, posle silnih odbrana, u ovoj situaciji morao bolje da reaguje.
65' Malo je tempo meča opao
Portugalci su "spustili gas".
58' GOOOOL!
Sjajno je Dijogo Žota pobegao odbrani Hrvata i matirao je Livakovića.
Odnos u šutevima – 17:2
To bi trebalo dovoljno da objasni kakvu utakmicu gledamo večeras na "Dragau".
55' Pokušaj Fernandeša iz slobodnog udarca
Lopta je otišla preko gola.
52' Portugalija i dalje opasnija
Nije se mnogo toga promenilo na terenu u nastavku meča.
46' Meč je nastavljen

Photo by EPA-EFE/FERNANDO VELUDO

Poluvreme na "Dragau"
Tri stative i mnogo šansi su imali Portugalci, a nagrada je na kraju konačno stigla u vidu prelepog gola Žoaa Feliksa.
Fantastičan potez Kansela
41' Kakav gol Žoaa Kansela!
Fantastičan udarac levom nogom sa preko 25 metara.

Livaković ovog puta nije mogao ništa, iako je zakačio loptu vrhovima prstiju.
38' Sjajan meč, fale samo golovi
Igra se u dosta brzom ritmu za sada.
34' Neverovatno!
Fantastičan udarac uputio je Gerero sa 25 metara, pogodio je stativu, pa Livakovića u leđa, ponovo se odbila u stativu i završila u korneru.
27' Nova stativa!
Ovog puta Diogo Žota je pogodio stativu udarcem glavom.

Pravo je čudo kako Hrvati još uvek nisu primili nijedan gol.
25' Livaković čini čuda!
Neverovatno je šta brani u ovim momentima golman Hrvatske.

Dva puta je sprečio Pepea da zatrese mrežu na volšeban način.
23' Opsada gola Hrvatske
Portugalci napadaju sve jače.

Najpre je Feliks pogodio stativu iz slobodnog udarca, a na odbijenu loptu naleteo je Silva, a Livaković se još jednom sjajno istakao.
18' Livaković spasio Hrvate
Žoao Kanselo je sve sam uradio, šutirao je desnom spoljnom u dalji ugao gola Livakovića, ali je čuvar mreže Hrvatske maestralno reagovao.
14' Žoao Feliks je imao dobru priliku
Mladi portugalski as je dobio dobru povratnu loptu od Žote, ali ga je Vida izblokirao.
5' Udarci sa distance
Na jednoj strani šutirao je Vlašić, a dobro intervenisao Lopes.

Potom je na drugoj Danilo šutirao visoko preko prečke.