FMP pobedom nad Krkom do 7. mesta

Košarkaši FMP-a pobedili su u Železniku Krku rezultatom 98:78 (25:19, 22:23, 23:18, 28:18) u 13. kolu NLB lige.

Subota, 20.12.2008.

20:07

Petom pobedom u regionalnom takmičenju ekipa iz Železnika ušla je u gornju polovinu tabele i iza sebe ostavila goste iz Novog Mesta. Igrač utakmice bio je Dragan Labović, koji je postigao 29 poena (7-10 za dva, 1-7 za tri, 7 sk.). Bek Mladen Jeremić dao je 21 poen (5-8 za dva, 3-5 za tri), a Miroslav Raduljica imao je 15 poena i 5 skokova. Najefikasniji kod Slovenaca bio je Simon Petrov sa 21 poenom.

Tim iz predgrađa ekspresno se oporavio posle ubedljivog poraza od Fortituda u Evrokupu. Već u sedmom minutu Jeremić je ubacio trojku za prvu dvocifrenu prednost 'Pantera' – 18:7. Održavao je tim Milovana Stepandića stečenu razliku, ali su gosti zahvaljujući Petrovu na poluvremenu još imali aktivan rezultat – 47:42 za FMP.

Krka je početkom trećeg perioda posle koša Esingtona prišla na -2 (49:47), ali je Železnik preko Labovića i Raduljice ponovo došao do deset poena viška – 70:60.

FMP je tokom ove sezone u nekoliko navrata propustio visoku rezultatsku prednost, pa niko pred završnih deset minuta nije smeo da prognozira konačni rezultat. Ipak, srpski tim nije spuštao tempo i zato je zabeležio najubedljiviji trijumf ove sezone u Jadranskoj ligi.

'Panteri' u sledećoj rundi gostuju Crvenoj zvezdi, dok Krka dočekuje Partizan.