Izvor: B92

Svima onima kojima je krevet draži od stolice pružena je mogućnost da zarade novac ležeći. Prijavljivanje za takmičenje traje do kraja juna a pored novčanih nagrada pobednici će dobiti i medalje koje su nazvane “Ima 'ljeba bez motike”.

Zašto Crnogorac drži stolicu pored kreveta? Da odmori kada ustane“.

Tako glasi samo jedan od mnogobrojnih viceva na račun crnogorske lenjosti. Sada je, zahvaljujući vlasnicima etno sela „Montenegro“ iz Brezana, na 33. kilometru od Nikšića, svima onima kojima je krevet draži od stolice pružena mogućnost da zarade novac ležeći.

"Ko kaže da se pare ne mogu zaraditi ležeći. Poslednje nedelje juna planiramo organizovanje takmičenja u odmaranju u hladovini. Takmičar koji izdrži najduže da se odmara u hladovini dobija novčanu nagradu u iznosu od 200 evra koju je obezbedila firma “Fidija” iz Podgorice.

Pravila su prosta - takmičaru je dozvoljeno da pije vodu i da uzima hranu, ali nije dozvoljeno da ustaje sa mesta odmaranja bez obzira na povod, makar to bio i odlazak do toaleta", objasnila su braća Radonja i Mikonja Blagojević, vlasnici “Montenegra”.

Takmičar koji izdrži najviše da leži na jednom mestu je pobednik. A za 200 evra isplati se što duže ležati. Da bi ležanje bilo što udobnije i da bi ugođaj bio kompletan potrudiće se orkestar Zorana Džiknića “Nik bend”.

Prijavljivanje do kraja juna

Etno -selo Montenegro

"Za takmičenje je birano posebno drvo. U pitanju je stogodišnji javor čiji hlad godinama čini fenomenalan ugođaj gostima. Prijavljivanje za takmičenje traje do kraja juna a pored novčanih nagrada pobednici će dobiti i medalje koje su popularno nazvane “Ima 'ljeba bez motike”.

Prvi put u pravilima takmičenja uvodimo i nagradu za četvrto mesto “drvenu medalju“", kazali su Blagojevići.

Uvek inovativni vlasnici „Montenegra“ za taj dan pripremili su još jednu manifestaciju – otvaranje bašte ludog kamena. Voeli bi, kažu, da tu jedinstvenu baštu otvori prvi čovek poljoprivrede – ministar Tarzan Milošević.

"Ova bašta je svojevrsni performans kojem će se pridružiti brojni poljoprivrednici. Nažalost, u Crnoj Gori iz oblasti poljoprivrede jedino su performansi održivi i isplativi.

Mi posadimo krompir - neko ga uveze, mi mrkvu, opet neko uveze, pa čak i teške lubenice koje su i te kako lake kada donose zaradu a upropaštavaju poljoprivredu", ironično su prokomentarisali Blagojevići.

Podeli:

Ovo je arhivirana verzija originalne stranice. Izvinjavamo se ukoliko, usled tehničkih ograničenja, stranica i njen sadržaj ne odgovaraju originalnoj verziji.