Nalik Trgu republike: Preko puta Palate Srbija niču 3 objekta VIDEO/MAPA
Prekoputa Palate Srbije, u Bloku 26, za dve godine bi trebalo da bude završen prvi od tri nova stambeno-poslovna objekta.
Izvor: gradnja.rs
Foto: Shutterstock/BalkansCat
Pripremni radovi na prvom, najvišem objektu uz Bulevar Mihajla Pupina počeli su sredinom 2022. godine i do sada su izgrađena prva četiri, od ukupno 17 spratova. Po projektu, ovaj objekat će se sastojati od dva dela - stambenog, visine oko 65 metara, i poslovnog od osam spratova, koji je zasad stigao do drugog sprata, prenosi portal Gradnja.
Pored ovog objekta, investitor je predvideo i gradnju jedne višespratnice uz Ulicu španskih boraca i jedne uz Ulicu antifašističke borbe. Sva tri zdanja imaće više od 700 stanova i zelene krovove. U navedenom kompleksu predviđena je i gradnja dečjeg vrtića i ambulante.
Kako podseća portal Gradnja, transformacija Bloka 26 počela je pre više od dvadeset godina izgradnjom poslovnih zdanja od po šest spratova. Tada su sagrađeni i pravoslavna Crkva Svetog Simeona Mirotočivog i parohijski dom.
Kao planski osnov za izgradnju u Bloku 26 poslužilo je rešenje sa urbanističko-arhitektonskog konkursa iz 2008. godine na kome su prvu nagradu osvojile arhitekte Jovan Mitrović i Dejan Miljković. Ovaj autorski dvojac predvideo je i četiri poslovne kule od po 120 metara prema Bulevaru Zorana Đinđića.
Njihove ideje dobile su potvrdu u planu detaljne regulacije od pre sedam godina. Izmenu tog planskog dokumenta 2018. godine pokrenuli su vlasnici ovog atraktivnog zemljišta, kompanije GP Napred i Energoprojekt holding.
Urbanistički projekat iz 2019. godine zaokružio je proces prenamene u okviru planiranih zgrada. Površine za stanovanje preraspodeljene su u sva tri zdanja, a njihova ukupna površina nije menjana i iznosi oko 203.000 kvadratnih metara.
Projektom je predviđena i izgradnja Centralnog trga sa fontanom u Bloku 26, kao pandan Trgu republike, pored Hrama Svetog Simeona Mirotočivog. Taj javni prostor bi trebalo da bude oaza za žitelje i korisnike tri planirane stambeno-poslovne zgrade.
Urbanističkim projektom nisu obuhvaćene parcele na kojima su predviđene poslovne kule prekoputa Štark arene jer za njih još nisu pronađeni partneri koji bi bili spremni da ulože u izgradnju više od 240.000 kvadratnih metara poslovnog prostora.
Cena preko 7.500 evra po kvadratu
Kao što se može videti na snimcima Gradnje, prvi objekat koji je ušao u realizaciju već počinje polako da se ističe u okolini, "doguravši" do četvrtog sprata u stambenom, a do drugog sprata u svom poslovnom delu.
Najluksuzniji stanovi biće penthausi duple visine na polovini zgrade.
Planirani završetak izgradnje je 2026. godina. Iako prodaja stanova još uvek nije počela, cena kvadrata će iznositi 7.500 evra + PDV, pa naviše.
Ovo je arhivirana verzija originalne stranice. Izvinjavamo se ukoliko, usled tehničkih ograničenja,
stranica i njen sadržaj ne odgovaraju originalnoj verziji.
Vlada Srbije donela je rešenje kojim se utvrđuje javni interes za eksproprijaciju i administrativni prenos zemljišta i objekata radi izgradnje saobraćajnice Patrijarha Pavla, na potezu od Ulice Pere Velimirovića do Ulice oslobodilaca Rakovice.
U Ugrinovačkoj ulici u Zemunu u četvrtak uveče teško je povređen dečak (15) u brutalnom napadu više maskiranih osoba, potvrđeno je iz Trećeg osnovnog javnog tužilaštva u Beogradu.
U Višem javnom tužilaštvu u Beogradu saslušan je T. K. (44) zbog sumnje da je 27. decembra u hodniku jedne zgrade na Novom Beogradu, pri izvršenju krivičnog dela razbojništva, pokušao da liši života oštećenu S.Ć.
U italijanskom planinskom mestu Makunjaga dogodila se nesreća, kada je kabina žičare pri dolasku na stanicu Monte Moro, na oko 2.800 metara nadmorske visine, ušla prevelikom brzinom i udarila u zaštitne barijere.
Dvojica napadača koji su izveli napad na plaži Bondi u Sidneju delovali su sami i nema nikakvih dokaza da su bili deo terorističke organizacije, saopštila je policija u utorak.
Rat u Ukrajini – 1.406. dan. Borbe se nastavljaju – ruske trupe napale su grad Zaporožje, oštećen je objekat industrijske infrastrukture i izbio je požar, saopštili su ukrajinski zvaničnici.
Beli luk je poznat kao hrana koja jača imuni sistem, ali ako želite da izbegnete loš zadah i ojačate imunitet, možete da konzumirate i ovih pet namirnica.
Osobe koje uzimaju lekove za razređivanje krvi, poznate kao antikoagulansi, mogle bi nesvesno da ugroze efikasnost svoje terapije konzumiranjem veoma popularnog i zdravog povrća.
Bosna i Hercegovina legalizovala je danas upotrebu kanabisa čime se priključila velikom broju zemalja koje su odobrile korišćenje ove biljke za ublažavanje simptoma teških bolesti, objavili su iz Ministarstva civilnih poslova BiH.
Police used force in Botun, where the leader of the Democratic People’s Party and Member of the Parliament of Montenegro, Milan Knežević, was arrested, reports Borba.me.
Foreign Minister Marko Djurić stated today that the arrest of Milan Knežević, one of the most prominent representatives of the Serbian people in Montenegro, raises serious concern.
Turkish police conducted widespread raids against the Islamic State group across the country today, arresting 357 suspects, Turkish Interior Minister Ali Yerlikaya announced.
Agencija za bezbednost saobraćaja apeluje na sve učesnike u saobraćaju da tokom praznika donose odgovorne odluke, jer jedna pogrešna odluka može zauvek promeniti nečiji život.
Komentari 8
Pogledaj komentare