02.03.2026.
16:49
"Vrisak 7" oborio rekord: Franšiza stara 30 godina nikad popularnija kod publike VIDEO
Franšiza "Vrisak" je i dalje ubitačno popularna.
"Vrisak 7", najnoviji nastavak dugovečnog horor serijala studija Paramaunt i Spajglas Media, postavio je novi rekord franšize zaradivši 64,1 milion dolara tokom prvog vikenda prikazivanja u američkim bioskopima.
To je izvanredan početak za franšizu staru 30 godina i znatno nadmašuje prethodni "Vrisak 6" iz 2023. godine, koji je sa 44,4 miliona dolara držao prethodni rekord.
- "Mrak film" se vraća nakon 11 godina: Materijala za parodiranje bilo je na pretek
- Novi horor film izbezumio gledaoce: Ljudi vrištali i skakali u bioskopu VIDEO
- Od Dahmera do Psiha: Netfliksova antologija nastavlja da fascinira
Film je na međunarodnim tržištima zaradio dodatnih 33,1 milion dolara, čime je ukupna svetska zarada dostigla 97,2 miliona. Iako je ovaj nastavak najskuplji u serijalu, sa budžetom od 45 miliona dolara, lako će ostvariti profit.
Senzacionalan rezultat
"Ovo je senzacionalan rezultat“, kaže Dejvid A. Gros, direktor konsultantske kompanije Franchise Entertainment Research. "Uvek je dobro obarati rekorde.“
"Vrisak 7" doneo je Paramauntu prvo mesto na listama najgledanijih filmova posle godinu dana, još od akcione komedije "Novokain", koja je stigla u bioskope prošlog marta.
- Kralj horora otkrio svojih omiljenih 10 filmova VIDEO
- Ovaj horor mnogi nazivaju najboljim filmom 2025. godine: "Krckanje kostiju, meso i sav taj užas" VIDEO
- Šesti nastavak slavne horor franšize postao globalni hit na HBO Max-u VIDEO
Ovaj uspeh dolazi samo nekoliko dana nakon što je Paramaunt iznenadio Holivud nadmašivši Netfliks u borbi za preuzimanje kontrole nad kompanijom Vorner Bros. Diskaveri.
Izvršni direktor Paramaunta Dejvid Elison najavio je da će udruženi medijski gigant godišnje objavljivati više od 30 filmova, što bi bio najveći broj izdanja među svim studijima.
Komentari 2
Pogledaj komentare Pošalji komentar