Ponedeljak, 21.07.2008.

19:22

Sarkozi poštuje irsko "ne"

Francuski predsednik Nikola Sarkozi izjavio je danas u Dablinu da "poštuje" irsko "ne" Ugovoru iz Lisabona.

Izvor: Beta

Podrazumevana plava slika

"Predsednik Republike je potvrdio da poštuje irski referendum, ali je izrazio zadovoljstvo zbog procesa ratifikacije (ugovora) koji sprovode ostale članice Unije", navodi se u zajedničkom saopštenju posle sastanka Sarkozija i irskog premijera Brajana Kauena.

Kauen je rekao da njegova vlada sebi postavila za cilj da bolje shvati razloge koji su doveli do takvog ishoda referenduma.

Sarkozi, čija zemlja predsedava Evropskoj uniji, najavio je da će iskoristiti posetu kako bi "saslušao i shvatio" zašto su Irci odbacili planove o institucionalnoj reformi Unije.

Sarkozi će se tokom kratke posete Dablinu sastati i sa liderima najvećih pratija.

Više stotina demonstranata dočekalo je danas u Dablinu Sarkozija, nezadovoljni zbog njegove nedavne izjave da bi Irci trebalo ponovo da glasaju o Lisabonskom ugovoru.

Okupljeni su uzvikivali "Ne znači ne", dok je Sarkozi stizao na susret sa irskim premijerom.

Sarkozija su dočekali u Dablinu i ribolovci, koji su okupljenima besplatno delili ribu, protestujući zbog visokih cena nafte i hrane.

Ovo je arhivirana verzija originalne stranice. Izvinjavamo se ukoliko, usled tehničkih ograničenja, stranica i njen sadržaj ne odgovaraju originalnoj verziji.

Komentari 1

Pogledaj komentare

1 Komentari

Možda vas zanima

Podeli: