Turska se "izvukla" protiv Luksemburga, Farska Ostrva izbacila Litvaniju

Fudbalske reprezentacije Luksemburga i Fraskih Ostrva osvojile su po neočekivani bod.

Izvor: LN

Četvrtak, 22.09.2022.

23:01

Turska se
EPA-EFE/ERDEM SAHIN

Farska ostrva ostala su neporažena na gostovanju Litvaniji, pošto je u Viljnusu bilo 1:1.

Time su Ostrva izbacila Litvaniju u Ligu D Lige nacija, pošto na kolo do kraja ta ekipa ima samo jedan osvojen bod, četiri manje od Farskih Ostrva.

Golove su postigli Andreasen na jednoj i Slivka na drugoj strani.

U drugom meču Grupe 1 Lige C Lige nacija Turska je neočekivano remizirala sa Luksemburgom u Istanbulu (3:3).

U prvom poluvremenu viđena su čak četiri gola. Luksemburžane su u prednost dovodili Martins i Sinani, a izjednačavali su Under i Šanot (autogol).

Gosti su ponovo poveli u 69. minutu preko Rodrigesa, ali za konačnih 3:3 pobrinuo se Juksek u 87. minutu utakmice.

Turcima je ovaj bod bio dovoljan da obezbede prolaz u Ligu B Lige nacija od naredne sezone.
Пласман обезедио SofaScore
U Grupi 3 Lige C Azerbejdžan je šokirao Slovačku i savladao je na gostovanu sa 2:1.

Tu je sve poznato, nakon što je prethodno Kazahstan savladao Belorusiju. Kazahstan je u Ligi B, a Belorusija u Ligi D.