Pavkov nosi Radnički ka Evropi, Čukarički gubi korak

Fudbaleri niškog Radničkog napravili su veliki korak u borbi za plasman u Ligu Evrope u 26. kolu.

Sreda, 07.03.2018.

16:51

Radnički je "kapitalizovao" pobedu nad Partizanom u prošlom kolu trijumfom nad Javorom u Ivanjici sa 3:1.

Junak tima sa "Čaira" opet je bio napadač Milan Pavkov, dvostruki strelac sredinom drugog poluvremena.

Radničkom je pomogao i rezultat iz Čačka gde je "fenjeraš" Borac remizirao sa Čukaričkim 2:2. Brđani su imali i sreće s obzirom da su u nadoknadi vremena izbegli poraz.

Gosti su pogodili u drugom od čak sedam minuta nadoknade vremena u Čačku.

Vanredno kolo je prijalo ekipama iz plej-aut zone, pobede su osim Borca ostvarila tri tima iz donjeg dela tabele. Mačva je minimalnim rezultatom protiv Napretka na svom terenu u Šapcu prekinula niz od četiri kola bez pobede.

Zemun je preokrenuo u Subotici protiv Spartaka na 2:1, sa dva gola Nikole Petkovića u roku od osam minuta, sredinom drugog poluvremena, dok je najubedljivija bila Bačka sa 4:2 protiv Radnika.

Golova nije bilo samo na krovu tržnog centra u Zaplanjskoj, gde su remizirali Voždovac i Mladost.