Kraj za Đokovića – Lajović napravio iznenađenje

Srpski teniser Dušan Lajović napravio je veliko iznenađenje u Banjaluci, pošto je u četvrtfinalu eliminisao Novaka Đokovića 6:4,7:6.

Kraj za Đokovića  – Lajović napravio iznenađenje
Predrag Milosavljevic/Starsport.rs

Lajović je do najveće pobede u karijeri, prve protiv Đokovića, došao posle dva sata i 25 minuta igre.

Lajović je tokom celog meča bio bolji rival, videla se nervoza i nesigurnost Đokovića u ovom duelu, koji u drugom setu nije iskoristio tri set lopte i priliku da meč odvede u treći set.

Lajović u trećem gemu prvog seta došao do brejk lopte i poveo 2:1, a Novakova boljka u ovom meču su bile brejk lopte, koje nije koristio.

Brejk viška Lajović je držao sve do osmog gema kada je Đoković uspeo da se vrati u set.

Sve to je bilo kratkog daha, jer je Lajović ponovo oduzeo servis rivalu i poveo 5:4. Morao je Lajović da spašava još tri brejk lopte u gemu u kome je servirao za prvi set, ali je uspeo da prvu set loptu realizuje i obezbedi vođstvo.

U drugom setu, Dušan je u drugom gemu spasio tri brejk lopte, da bi u petom propustio dve, pa onda opet spasio dve. Mogao je i ranije da završi meč, jer će se sećati devetog gema u kome je imao 0:40, kada nije iskoristio tri vezane prilike za brejk i šansu da u narednom servira za meč.

Posle toga su rivali držali servis, drugi set je ušao u tajbrejk, u kome je Đoković propustio tri set lopte.

Lajović je sve to iskoristio i uspeo je prvi put u karijeri da pobedi Đokovića.

On će u polufinalu tunira u Banjaluci igrati protiv boljeg iz duela Miomir Kecmanović- Jirži Lehecka.