20:09

Kiša ponovo prekinula Đokovićev meč

Izvor: GA MR

Autor:GA MR

Najbolji srpski teniser Novak Đoković ni u utorak nije uspeo da završi meč osmine finala sa Nemcem Nikolasom Kiferom, jer je zbog kiše na Vimbldonu njihov duel ponovo prekinut. Kifer je uspeo da izjednači na 1:1 u setovima, nakon vođstva Đokovića od 1:0 i 6:5 u drugom setu.

Đoković je dobio prvi set uprkos zaostatku od 3:0. Nemac je već u drugom gemu napravio brejk i stigao do značajne prednosti, ali je srpski teniser uzvratio istom merom i izjednačio na 3:3. Do kraja seta nije bilo oduzetih servisa, pa je on rešen u taj brejku, koji je pripao Đokoviću rezultatom 7:3.

U drugom setu nije bilo brejkova, a rezultat je 6:5 za Đokovića, uz servis Kifera.

Nemački teniser je u utorak preokrenuo rezultat, pošto je spasao tri set lopte i ovaj deo igre dobio sa 7:6(6). Posle toga kiša je ponovo počela da pada i meč je još jednom prekinut.

Pobednik ovog meča sastaće se sa Australijancem Lejtonom Hjuitom, koji je pobedio Argentinca Giljerma Kanjasa sa 3:1.