Fudbal 13

2.5.2024.

22:55

Leverkuzen zakoračio u finale – Marselj i Atalanta će se tek obračunati

Posle prvih utakmica polufinala Lige Evrope, nazire se jedan finalista, dok ćemo drugog dobiti tek posle velike borbe u revanšu.

EPA-EFE/ETTORE FERRARI

Bajer Leverkuzen je slavio trijumf nad Romom na rimskom "Olimpiku" rezultatom 2:0 (1:0).

Time je novi nemački šampion zakoračio u veliko finala, jer mu je samo preostalo da u revanšu za sedam dana overi odlazak u Dablin.

Roma je napadala, pogodila i prečku preko Romelua Lukakua, ali je tim Ćabija Alonsa odneo kući veliki trijumf.

Do prednosti su "farmaceuti" stigli u 28. minutu, kada je Karsdorf kardinalno pogrešio, a Grimaldo poslužio Florijana Virca za 0:1.

Posle toga je Leverkuzen smirio ritam i diktirao ga, a Roma kao da je tek tada potonula.

U nastavku je "vučica" bila jalova i nemoćna u svojim napadima, a gosti su u 73. minutu sve rešili.

Tada je Robert Andrik odapeo pravu strelu sa preko 25 metara od gola i pogodio nebranjeni deo mreže.

Nemci su, potom, rutinski priveli meč kraju i sa velika dva gola razlike dočekuju revanš na "Baj areni" 9. maja.

U drugom polufinalu Lige Evrope nijedan tim nema prednost posle prvih 90 minuta, jer su Olimpik Marselj i Atalanta remizirali na "Velodromu" rezultatom 1:1 (1:1).

"Boginja" je povela na gostujućem terenu golom Đanluke Skamake u 11. minutu.

Ali, njeno slavlje je potrajalo nepunih 10 minuta, jer je Čansel Mbemba postigao prelep pogodak za 1:1.

U nastavku susreta je Marselju poništen gol zbog minimalnog ofsajda Ismaile Sara, a Atalanta može biti zadovoljnija ovakvim ishodom pred drugih 90 minuta na svom stadionu.

Sva dešavanja sa ova četiri polufinala pratili smo iz minuta u minut putem Live blog B92.sport.

22:55

90+1' Fiorentina stiže do 3:2 u nadoknadi

Italijanski tim uspeo je, nekako, da stekne minimalnu prednost protiv Klub Briža.

22:50

Kraj meča na "Velodromu"

Olimpik Marselj i Atalanta su remizirali 1:1 i kroz sedam dana u Bergamu će se krenuti "od nule".

22:41

22:35

73' Puče bomba u Rimu!

Spektakularan gol postigao je Andrič, odapevši strelu sa oko 25 metara, gotovo u same rašlje.

Potom je došlo do umalo opšte tuče na terenu između igrača Rome i Bajera.

22:32

67' Šta se ovo dešava u Birmingemu?

Olimpijakos vodi 4:2 na "Vila parku"!

Ovome se malo ko nadao.

Četvrti gol dao je Heze.

22:27

64' Briž stiže do 2:2 sa igračem manje!

Belgijanci bolje igraju sa 10, nego sa 11 igrača na terenu.

Igor Tijago je pogodio za 2:2 na "Artemio Frankiju".

22:25

22:24

61' Crveni karton za Klub Briž

Pocrveneo je Rafael Onijedika.

U 58. minutu je dobio prvi žuti karton, a samo tri minuta kasnije još jedan zbog krajnje neopreznog starta sa dve noge.

22:23

64' Poništen gol Olimpika u Marselju

Ismaila Sar je, ipak, bio u nedozvoljenoj poziciji i ostaje 1:1 na "Velodromu".

22:22

22:21

56' Penal za Olimpijakos i novo vođstvo!

Daglas Luis je pogođen u ruku iz vrlo male razdaljine, ali to ga neće amnestirati.

Dosuđen je penal koji je u 2:3 pretvorio El Kabi.

Het-trik Marokanca!

22:15

52' Aston Vila je izjednačila!

Učinio je to Musa Dijabi, koji je razgalio "Vila park" na startu drugog poluvremena.

22:03

Nastavljamo dalje

Prvo poluvreme bilo je efikasno na svim duelima, nadamo se da će tako biti i u nastavku.

21:52

21:50

Gotova su poluvremena na svim utakmicama

Devet golova za četiri poluvremena je vrlo dobar prosek.

Samo neka tako i ostane u nastavku.

21:46

45+1' Aston Vila smanjuje zaostatak

Oli Votkins je pogodio za 1:2 na "Vila parku".

Sjajan meč gledamo u Birmingemu.

21:38

37' Fiorentina ponovo vodi

Strelac gola za 2:1 na "Artemio Frankiju" je Andrea Beloti.

21:36

35' Nova dobra šansa za Leverkuzen

Ponovo je propušta Frimpong.

21:32

21:30

29' Olimpijakos stiže do 0:2!

Ponovo El Kabi, i ovog puta je izbegao ofsajd zamku i uspeo da postigne drugi gol.

21:30

28' Leverkuzen vodi u Rimu!

Veliku grešku napravio je Karsdorp u predaji lopte i omogućio Grimaldu da posluži Firca koji je savladao nemoćnog Mileta Svilara.

21:26

23' Velika šansa za Leverkuzen

Frimpong je pobegao po desnoj strani i izašao sam ispred golmana, ali je pogodio samo spoljni deo mreže.

21:25

21:24

21' Lukaku pogađa prečku

Roma sve više pritiska ekipu Bajer Leverkuzena.

Centimetri su nedostajali da se to materijalizuje, ali je Lukaku pogodio okvir gola.

21:21

20' Brzo je uzvratio Marselj

Izjednačenje na "Velodromu" donosi Mbemba na prelep način.

21:18

17' Vodi Olimpijakos u Birmingemu!

Ajub El Kabi je postigao gol, ali se proveravalo da li je bio u ofsajdu.

Ispostavilo se da nije i Marokanac je proslavio vodeći gol za Olimpijakos.

21:17

21:16

17' Izjednačenje u Firenci

Kapiten belgijskog tima Hans Vanaken bio je vrlo miran i siguran sa 11 metara.

21:15

14' Penal za Fiorentinu

Lopta je pogodila u ruku Kristijana Biragija u kaznenom prostoru Fiorentine.

Proverava se potencijalni penal za Klub Briž.

Majkl Oliver je gledao VAR i pokazao na "belu tačku".

21:13

21:11

11' Vodi Atalanta u Marselju!

Skamaka je ponovo heroj "Boginje", baš kao što je bio i protiv Liverpula u četvrtfinalu.

21:10

9' Poništen gol Aston Vile

Leon Bejli je zatresao mrežu, ali je gol poništen zbog prethodnog prekršaja.

21:06

5' Fiorentina već vodi

Gol za "ljubičaste" postigao je Rikardo Sotil.