Teški porazi Krajinovića i Lajovića, ali ubedljiva pobeda Đokovića

Trojica srpskih tenisera izašla su na terene Rolan Garosa u subotu – Dušan Lajović, Filip Krajinović i Novak Đoković. Trojica srpskih tenisera izlaze na terene Rolan Garosa – Dušan Lajović, Filip Krajinović i Novak Đoković.

4:6, 2:6, 6:4, 6:1, 2:6
  LAJ   ZVE
  2 : 3
Kraj! Brejk za pobedu!
Karuzo je nastavio da pravi greške i tako i okončao duel. Novak ide u osminu finala!
Karuzo greši, brejk!
Konačno brejk i u trećem setu! Pao je Karuzo u igri, nema direktnih poena i ima dosta grešaka. Đoković mirno čeka, ne rizikuje, te dolazi do dve brejk lopte. Karuzo greši odmah posle servisa i to je brejk – 4:2!
Novak ponovo vodi
Lak gem za Novaka posle propuštenih šansi. Ponovo vodi u trećem setu i napada Karuzov servis.
Dve brejk lopte otišle u nepovrat
Italijan greši i Novak dolazi do 15:40. Prvu brejk loptu ne koristi srpski teniser i forhend šalje u mrežu, a ne koristi ni drugu greškom iz forhenda. Karuzo dolazi do gema a Novak će morati priliku da traži u nekom od narednih gemova.
Novak vodi, bez brejka
Egal u trećem setu srpskog i italijanskog tenisera.
Đoković spasao brejk loptu na startu III seta
Manji problemi za Novaka i 0:30 na njegovom servisu, ali onda greška protivnika i as broj četiri od 192 kilometara na čas. Karuzo je odigrao najbolji ritern na meču i došao do prve brejk lopte još od prvog seta. Đoković je spasava i izvlači se iz problema za 1:0.
6:3 – Đoković do seta duplim brejkom!
Prepoznatljiva Novakova igra. Strpljivo, čeka najbolju priliku da napadne i kada to uradi odbrane nema, dok mu protivnik "poklanja" dosta poena. Duplim brejkom, posle nove greške Italijana, Novak dobija drugi set 6:3.
Novak na korak od seta
Ne prepušta ništa slučaju srpski teniser i održava visok nivo igre, za razliku od Karuza koji ne igra kako je igrao u prvih set i po.
Potvrda brejka
Karuzo nastavlja da greši i greši. Imao je jedan dobar poen u ovom gemu, ali napravio tri greške i dopustio Novaku da potvrdi brejk. Nivo igre sprskog tenisera je i dalje ispodprosečan – 4:2.
Brejk Novaka!
Značajan pad u igri italijanskog tenisera. Napravio je veliki broj grešaka u najskorija dva gema i Novak je došao do brejka, uz svoji stabilnu igru.
Đoković nastavlja sa greškama
Novak lako dolazi do svog servis gema, a u protivničkom nastavlja da greši. Dolazi do 30:30 uz pomoć rivala, ali onda Italijan uzima poen uz Novakovo gunđanje. Novom neiznuđenom greškom Karuzo dolazi do novog gema i vodi sa 2:1.
Novak izgrešio i propustio brejk loptu
Posle dosta dugih poena i problema sa okom koje ima Karuzo Novak je uspeo da dođe do brejk lopte, ali je nije iskoristio posle jednog jako lošeg forhenda. Naredni poen bio je najduži u meču a Novak je ponovo pogrešio. Šest neiznuđenih grešaka koštalo je Srbina prvog gema u drugom setu.
Đoković servisima završio prvi set
Karuzo je smanjio na 5:3, a potom u Novakovom servis gemu poveo sa 30:0, što je srpski teniser neutralisao sa dva dobra početna udarca.

Đoković je zatim stigao i do prve set lopte, koju je realizovao sjajnim servisom - 6:3.
Vrućina izgleda smeta Novaku
Đoković je zatražio pauzu za toalet, iako mu je ostao još gem da završi prvi set.
Karuzo namučio Novaka
Kroz veoma težak gem na svoj servis je prošao Đoković, Karuzo je stigao do prednosti i brejk šanse, svojim šestim forhend vinerom.

Ipak, Đoković je do izjednačenja stigao servis vinerom, čime je spasao četvrtu brejk loptu u dosadašnjem toku meča, da bi zatim bekhend paralelom stigao do šanse da okonča gem.

To je i učinio, servisom za 5:2.
Novak spasao dve brejk lopte i poveo sa 4:1
Karuzo je "pustio ruku" u petom gemu, stigao do 40:15 i dve brejk šanse, ali je Novak kroz duge razmene uspeo da ih neutrališe.

Posle promene sudijske odluke, Đokoviću je dodeljen as udarac, za prednost, što je potom sjajnim drop-šotom Novak iskoristio i poveo sa 4:1.
Kraj za Lajovića!
Odlično je Zverev startovao osmi gem petog seta, ali je Lajović uspeo da stigne do 30:30.

Ipak, sledeću loptu je poslao u aut i omogućio protivniku meč loptu, koju je iskoristio forhend paralelom, za kraj petog seta rezultatom 6:2.
Brejk Đokovića!
Sedmom greškom Karuza za 17 minuta igre srpski teniser je stigao do brejka i vođstva od 3:1.
Greške Lajovića, Zverev na gem do meča
Novom greškom je Lajović dozvolio Zverevu dve brejk šanse, ali je Nemac prvu poslao u aut.

Ipak, Zverev je stigao do trećeg brejka u setu, pošto je srpski teniser poslao loptu u mrežu - 5:2.
Zverev poveo sa 4:2, Đoković siguran na servisu
As udarcem je Zverev stigao do 40:15, Lajović je potom ispalio loptu u aut, posle čega je Nemac poveo sa 4:2.

Na drugoj strani, Novak je dobio servis-gem sa "nulom", za 2:1.
Novak nije iskoristio prvu brejk šansu
Đoković je rutinski otvorio meč osvojivši prvi gem, a već u prvom servis-gemu Italijana je stigao do brejk lopte, ali je Karuzo uspeo da se odbrani posle duge razmene.

Karuzo je uspeo da izjednači na 1:1.
Brejk na brejk - Zverev opet vodi
Lajović je uspeo da vrati brejk, ali potom nije uspeo da ga potvrdi - 3:2.
Novak stiže na teren
Uskoro bi trebalo da počne duel Đokovića sa italijanskim teniserom Salvatoreom Karuzom.
6:3, 6:3, 6:2
ĐOK KAR
3 0
Brejk Zvereva već na startu petog seta!
Nemac je potvrdio brejk i poveo sa 2:0.
Lajović odveo meč u peti set!
Zverev je nastavio sa duplim servis greškama, pa je Lajović stigao do 40:0 i tri brejk šanse.

Iskoristio je drugu i okončao četvrti set sa 6:1!
Lajovića gem deli od petog seta!
Lajović poveo sa 4:1
U momentu kada je Krajinović završio učešće na Rolan Garosu, njegov sunarodnik je stigao do brejka i vođstva od 4:1 u trećem setu!
Kraj za Krajinovića!
Krajinović nije uspeo da iskoristi set loptu pri rezultatu 6:5 i protivniku je dozvolio da zabeleži tri uzastopna poena i da okonča meč sa 8:6 u taj-brejku.
Krajinović promašio, a Lajović ima tri brejk lopte!
Cicipas promašio, set lopta za Krajinovića!
Krajinović na 5:4 šalje loptu u mrežu!
Cicipas i Krajinović opet u taj-brejku!
Brejk Lajovića na startu četvrtog seta!
Lajović je već u prvom gemu četvrtog seta stigao do brejka, a potom je bez izgubljenog poena i potvrdio vođstvo - 2:0.
Kakav preokret - Cicipas na gem od meča!
Potpuno se raspao Krajinović, Cicipas je veoma lagano dobio 11. gem i poveo sa 6:5.
Neverovatne greške Krajinovića, poklon brejk Cicipasu!
Četiri lopte je Krajinović izbacio u aut i poklonio Cicipasu brejk!
Lajović osvojio set!
Dušan je uspeo bez izgubljenog poena u desetom gemu da okonča treći set i smanji na 2-1!
Protivnici se "odbranili" od Srba
Zverev i Cicipas su poveli sa po 30:0 u duelima sa srpskim teniserima, na počecima osmih gemova.

Krajinović i Lajović su uzeli po poen, a potom su njihovi protivnici stigli do prilika da osvoje gem.

Prvi je to učinio Zverev, dok je na drugoj strani Krajinović prelepom plasiranom loptom uspeo da smanji na 40:30, a nova greška Grka je donela izjednačenje.

Grk je povezao dva poena i smanjio na 5:4.
Krajinović i Lajović na gem od setova!
Tri brejk šanse je spasao Krajinović i stigao do 5:3, koliko je i za Lajovića u duelu sa Zverevim!
Lajović i Zverev uzeli po gem - 4:2
Cicipas poklonio brejk Krajinoviću!
Ozbiljno je mučio Krajinović Cicipasa u sedmom gemu, pa je Grk svaki poen proslavljao kao fudbalski pogodak.

Duplom servis greškom je omogućio Srbinu šansu za brejk, ali je ponovio loše početne udarce i dozvolio Krajinoviću brejk - 4:3!
Zverev odbranio servis, Krajinović izjednačio
Cicipas je uspevao gotovo sve da stigne u uvodnim poenima šestog gema meča sa Krajinovićem, dok je za to vreme Zverev stigao do 3:2 u duelu sa Lajovićem.

Filip je uspeo da pošalje težak drugi servis, koji Grk nije mogao da vrati i izjednačio je na 3:3.
Lajović potvrdio brejk!
Nekoliko divnih poena je zabeležio Lajović u četvrtom gemu, ali je tek posle "prednosti" uspeo da ga osvoji - 3:1.
Krajinović vratio meč u egal, ali Cicipas odbranio servis
Četiri poena je povezao Krajinović i izjednačio na 2:2 u četvrtom setu, iako je njegov protivnik poveo sa 30:0.

U sledećem gemu je Grk bio siguran i poveo sa 3:2.
Brejk Lajovića!
Dve brejk šanse je stekao Lajović u trećem gemu, a duplom servis greškom Zverev mu je omogućio i da to učini - 2:1!
Cicipas vraća brejk!
Zverev "sâm igra"
Posle tri as servisa, Zverev je napravio duplu servis grešku, ali je potom novim direktnim poenom iz početnog udarca poveo sa 1:0 u trećem setu.
Brejk Krajinovića na startu četvrtog seta!
Iako je Cicipas uzeo prva dva poena u gemu, Krajinović je uspeo da poveže četiri i napravi brejk već na startu četvrtog seta!
Lajović nije uspeo, Zverev vodi 2-0!
U gemu koji je trajao skoro deset minuta srpski teniser je spasavao brejk lopte, čak četiri, imao je i šanse da osvoji gem, ali je na kraju Nemac uspeo da napravi brejk i okonča set rezultatom 6:2.
Krajinović dobio treći set!
Treću set loptu je iskoristio srpski teniser, sjajno odigravši taj-brejk!
Lajović spasao set loptu, Krajinović ima set loptu!
Spektakularan poen - 5:5 u taj-brejku!
Cicipas i Krajinović su slali jedan drugog na različite strane terena, ali je na kraju Grk osvojio poen.
Krajinović poveo sa 5:4!
Fantastičnim bekhend vinerom je srpski teniser stigao do prednosti u kritičnom momentu taj-brejka.
Filip napao i izjednačio na 3:3!
Nekoliko voleja, a potom i smeč su bili neophodni da bi Krajinović osvojio treći poen.
Filip smanjuje na 3:2!
Krajinović je odigrao dva odlična poena i smanjio razliku.
Grk vodi sa 3:0
Cicipas je diktirao tempo u prvim poenima i stigao do ozbiljne prednosti.
Cicipas i Krajinović u taj-brejku!
Nastavljen je meč srpskog i grčkog tenisera, obojica su dobili po jedan gem i odveli treći set u taj-brejk
Lajović odbranio servis i smanjio na 4:2
Brejk Zvereva i solidan servis-gem - 4:1
Nastavio je Nemac u istom ritmu, a Lajovićeva reakcija iz drugog gema se nije ponovila, pa je protivnik stigao do brejka, a u sledećem gemu je veoma lako stigao do 40:0.

Lajović je povezao tri poena, Zverev je uzvratio as udarcem za prednost i laganim poenom za 4:1.
Zverev u ritmu, Lajović spasao tri brejk lopte
Zverev je lagano dobio prvi gem u drugom setu, a u sledećem je poveo sa 40:0 i stigao do tri brejk šanse.

Ipak, Lajović je uspeo da poveže poene i stigne do prednosti koju je i iskoristio - 1:1.
Lajović poklonio Zverevu set!
Fantastičnim riternom iz bekhenda na drugi servis Lajovića Zverev je stigao do 30:30, ali je potom stigao do prve set lopte, koju je i iskoristio - 6:4!
Zverev poveo
Mogao je Nemac do gema "sa nulom", ali je to sebi onemogućio šestom duplom servis greškom u setu.

Ipak, osvojio je sledeći poen i poveo sa 5:4.
Zverev vratio meč na početak!
Pri rezultatu 30:30 Lajovićeva loptica je završila na vrhu mreže i vratila se u njegovo polje, ali je greškom Zvereva srpski teniser uspeo da neutrališe brejk šansu.

Ipak, stigao je do nove, Lajović se nije dobro kretao, ostao je ukopan na osnovnoj liniji i loptica ga je praktično pogodila u reket, a osvajanjem sledećeg poena Zverev je vratio rezultat na 4:4.
Spektakularan gem, Zverev se odbranio
Pri rezultatu 30:0 Lajović je poslao dva predivna pasing-šota, najpre forhendom, a potom i bekhendom.

Do brejk šanse je stigao novim poklonom Zvereva, koji je volej spakovao u mrežu, ali je već u sledećem poenu neutralisao opasnost.

As servisom je stigao do prednosti, zatim je Lajović pogodio liniju, a Zverev pogodio mali aut za drugo izjednačenje u gemu.

Petom duplom servis greškom, posle rasprave sa sudijom, Zverev je dozvolio brejk šansu srpskom teniseru, ali je i on poslao lopticu u aut.

Do tog momenta gem je trajao više od pet minuta.

Zverev je stigao do prednosti, a novom greškom Lajovića i do gem-poena.
Lagan gem za Lajovića
Povezao je Lajović tri poena, ali je potom izbacio forhend u aut.

Ipak, pomogao mu je Zverev, poslavši loptu u mrežu - 4:2.
Lajović propustio tri brejk šanse, Zverev povezao pet poena
Tri brejk šanse je napravio Lajović u četvrtom gemu, ali je Zverev uspeo da dođe do 40:40, a potom fenomenalnim stop-volejem do prednosti, a as poenom i do 3:2.
Lajoviću gem sa nulom!
Srpski teniser je prekinuo niz brejkova i bez izgubljenog poena poveo sa 3:1.
Treći brejk u nizu!
Serviseri se izgleda još nisu probudili, Lajović je zabeležio drugi brejk u meču i poveo sa 2:1.
Zverev vratio brejk!
Sa tri greške Lajović je protivniku dozvolio tri brejk šanse.

Prvu je Zverev propustio, ispalivši loptu u aut, da bi potom Lajović zakucao loptu u mrežu - 1:1.
Brejk Lajovića u prvom gemu!
Zverev je startovao servis gem u potpunom kontraritmu, što je Lajović iskoristio i napravio brejk!