Kraj za Đerea i Krunićevu, prekinut Krajinovićev meč

Takmičenje na Rolan Garosu su završili Aleksandra Krunić i Laslo Đere, dok je meč Filipa Krajinovića prekinut zbog mraka.

Vidimo se sutra
Zatvaramo današnji LIVE BLOG. Srpski teniseri nisu imali sreće u petak i nadamo se da će konačan ishod biti drugačiji u subotu.

Budite od 11h uz naš sajt kada na teren izlaze Dušan Lajović i Aleksandar Zverev. Oko 13 časova očekuje se nastavak meča Krajinović-Cicipas, a odmah posle njih sledi duel Novaka Đokovića i Salvatorea Karuza.

Pozdrav od ekipe B92.
7:5, 6:2, 5:5 – meč se nastavlja u subotu zbog mraka
Velika šteta... Mrak je potpuno omeo Krajinovića, koji je izgubio poslednja tri gema i sada je nerešeno u trećem gemu.

Meč će se nastaviti u subotu oko 13 časova.
7:5, 6:2, 4:5 – ne, ne, ne... Cicipas vraća brejk
Mrak je u Parizu, ali mora da se odigra još jedan gem. Krajinović je propustio šansu da servisom dođe do seta i Cicipas je uspeo da dođe do brejka.
7:5, 6:2, 3:5 – Krajinović propustio dve set lopte
Cicipas je uspeo da spasi dve set lopte i sada je red na Krajinovića da servira. Stefanos je želeo da se meč prekine zbog mraka, međutim organizatori su doneli drugu odluku.
7:5, 6:2, 2:5 – Srbin potvrdio brejk!
Bez izgubljenog poena Krajinović dolazi do vođstva od 5:2.
7:5, 6:2, 2:4 – bravo, Filipe!
Bravo, bravo, bravo! Krajinović pravi brejk i potpuno se vraća u igru. Cicipas je mentalno i psihički pao, što je Filip iskoristio i napravio brejk.
7:6, 6:3, 2:3 – budi se Krajinović!
Dobija dva gema zaredom i što je najvažnije, igra i govor tela su mu odlični. Teško da će meč biti gotov večeras, pošto "preti" mrak u Parizu.
7:5, 6:3, 2:2 – ribrejk Krajinovića u trećem setu!
Bravo, Filipe! Sjajna bekhend paralela za ribrejk i izjednačenje. Imao je Krajinović tri brejk lopte, dve nije iskoristio, ali zato jeste treću maestralnim bekhendom.
7:5, 6:3, 2:1 – brejk Cicipasa, Krajinović blizu eliminacije
Spasao je bio Filip dve brejk lopte, ali nije uspeo i treću. Srpski teniser napravio je grešku na mreži i time je poklonio gem grčkom teniseru sveta.
7:5, 6:3, 0:1 – dobar start Krajinovića
Srpski teniser osvaja prvi gem trećeg seta. Pretio je Cicipas, ali je na kraju poklonio gem Krajinoviću.
7:5, 6:3 – Cicipas vodi sa 2:0, Krajinović pred eliminacijom
Pretio je Krajinović u poslednjem gemu drugog seta, imao je 0:30, ali se Cicipas izvukao sjajnim udarcima, ali greškama Filipa... Velika je ovo prednost za šestog tenisera sveta.
7:5, 5:3 – Filip je i dalje u drugom setu
Bilo je gusto, 30:30, ali je Krajinović uspeo da se izvuče i smanji na 5:3. Krajinović sada servira za vođstvo do 2-0.
7:5, 4:2 – odličan gem za Krajinovića
Konačno dobra igra srpskog tenisera. Nije Cicipas uzeo nijedan poen Filipu, a što je najvažnije Krajinović je na odličan način osvojao poene.
7:5, 3:1 – Krajinović pretrpeo brejk u drugom setu
Filip za sada nema šta da traži na terenu. Cicipas igra odlično, posebno dobro mu funkcioniše bekhend paralela, dok je Filip vidno umoran od prethodnog meča.
7:5, 1:1 – Krajinović spasao dve brejk lopte
Srpski teniser nije dobro otvorio drugi set, ali je uspeo da se izvuče i odličnim udarcima sa osnovne linije spasi dve uzastopne brejk lopte.
Ukoliko vas zanima program za subotu
7:5 – greške Krajinovića, Cicipas osvojio prvi set
Imao je sve u svojim rukama Krajinovića, ali je popustio u završnici seta, malo ga je stigao umor, a malo je i dekoncetracija.

Cicipas osvaja prvi set, a nije igrao na spektakularnom niovu i ostaje žal za ovim periodom igre.
5:5 – gem bez izgubljenog poena za Filipa
Srpski teniser odigrao je veoma dobar gem i ostao u prvom setu. Udarci mu dobro funkcionišu i sve smo bliži taj-brejku.

Tanjug/ AP Photo/Michel Euler
5:4 – Krajinović propustio tri brejk lopte
Imao je priliku Filip da odmah vrati izgubljenu prednost, međutim Cicipas je uspeo da spasi tri brejk lopte i povede sa 5:4.

Krajinović sada servira za ostanak u prvom setu.
4:4 – Grk vratio brejk u prvom setu
Nešto slabije odigrao je Krajinović i Cicipas to iskorišćava. Vraća brejk i sada smo ponovo na početku.
3:4 – Cicipas podigao nivo igre
Nešto bolje igra grčki teniser i očekuje se da napravi pritisak u nastavku seta.
2:4 – Krajinović odličan, drži brejk prednosti
Filip nije izgubio niti jedan poen na svoj servis i lako je došao do gema. Jako loš početak šestog nosioca, dok Krajinović izgleda veoma dobro.
1:3 – Filip potvrdio brejk u prvom setu
Udarci odlično funkcionišu Krajinoviću i samo tako neka i nastave. Cicipas je prilično nervozan i za sada sve ide "na ruku" srpskog tenisera.
1:2 – brejk Krajinovića!
Sjajan gem za srpskog tenisera. Krajinović je odigrao vrhunski u polju, dobro je "ispratio" sve udarce Cicipasa i sačekao njegove greške.

Odličan početak srpskog tenisera.
1:1 – dobar početak i za Krajinovića
Takođe bez mnogo problema Filip dolazi do svog prvog gema. Dobro mu funkcioniše servis i za sada se čini da ćemo gledati dobar meč.
1:0 – siguran start Cicipasa
Krajinović nije uspeo niti jedan poen da osvoji na servis gem Grka. Odličan početak za mladog tenisera.
Nadal ide u osminu finala
Španac je u trećem kolu posle četiri savladao Davida Gofana. Na teren uskoro izlaze Filip Krajinović i Stefanos Cicipas.
Nadal napravio brejk u četvrtom setu, Krajinović uskoro na terenu
Španac vodi sa 3:1 u četvrtom i veoma je blizu plasmana u naredno kolo.
Nadal izgubio set, Krajinović neće još na teren
Rafael Nadal izgubio je treći set od Davida Gofana, koji je smanjio na 2-1 u setovima. To znači da Filip Krajinović i Stefanos Cicipas neće na teren pre 19.30.
Izlazak Krajinovića zavisi od Nadala i Gofana
Španac vodi sa 2-0 u setovima, međutim u trećem je egal 4:4.
7:5, 6:3
CIC KRA
5 2:0 5
KRAJ – Đere eliminisan sa Rolan Garosa
Velika šteta za srpskog tenisera... Imao je veliku prednost u petom setu, ali telo nije izdržalo. Imao je više snage Japanac, Đere je poklekao i posle četiri i po sata borbe je eliminisan.
Gem za gem, velika borba u petom setu
Treći put u petom setu Laslo Đere serviraće za ostanak na meču i turniru. Obojica tenisera su na izmaku snage, velika drama i borba dvojice igrača.
Egal u petom setu, pritisak na Japancu
Ponovo je bilo 30:30 na servis Đerea, i ponovo je srpski teniser odigrao najbolje kada je bilo najpotrebnije.

Laslo ponovo servira za ostanak na turniru
Nišikori je prelako došao do tri uzastopne gem lopte, međutim Đere je uspeo da dobije naredna dva poena i da napravi pritisak.

Bio je veoma blizu đusa, pošto je napadao i imao inicijativu, ali je forhend izbacio u aut i Kei dobija gem – 6:5.
Igra se još!
Bravo za Đerea. Bio je pod velikim pritiskom na 30:30 i na 40:40, ali je u oba ta poena uspeo da pronađe dobar servis.

Nije bilo nimalo lako srpskom igraču u ovom gemu, ali što je najvažnije sada je pritisak prebacio na drugu stranu.
Đere servira za ostanak u meču
Stvari su se veoma brzo promenile. Đere je imao veliku prednost, dva brejka viška, ali se Nišikori vratio i sada srpski igrač servira za ostanak u meču, odnosno na Rolan Garosu.

AP Photo/Jean-Francois Badias
Nišikori se potpuno vraća u meč
Šteta, šteta... Prerano smo krenuli da se radujemo trijumfu Đerea. Nišikori vraća i drugi brejk za potpuno egal.

Popustio je Laslo u ovom gemu i rezultat je 4:4 u petom setu.
Đere odbija nalet Nišikorija!
Veoma važan gem za Lasla. Srpski igrač ispustio je jedan brejk prednosti, ali nije i drugi. Bez većih problema 32. teniser sveta dobija šesti gem i nalazi se na svega dva do velike pobede.
Japanac se vraća u meč
Nišikori uspeva da vrati jedan brejk. Đere je malo popustio u ovom gemu i Kei je znao kako to da iskoristi. Ništa još nije gotovo u petom setu – 2:3.
Napred, Đere!

Poen dosadašnjeg dela meča za novi brejk Đerea!
Ma, bravo Laslo! Kakav poen srpskog igrača na brejk loptu. Nišikori je napadao, imao inicijativu i kada je trebalo da reši poen i spasi se, Đere je odigrao neverovatnu bekhend paralelu, koja mu je donela dupli brejk – 0:3.
Potvrda brejka srpskog tenisera
Lako je Đere stigao do tri gem lopte, ali onda mu se malo stegla ruka i Nišikori je uspeo da dođe do 40:30. Međutim, sjajnim forhendom Đere dolazi do potvrde brejka – 0:2.
Brejk Đerea!
Sjajna igra srpskog tenisera! Đere je veoma stabilan, ne greši mnogo i time tera Nišikorija da šalje loptice u aut. Prvu brejk loptu nije uspeo da iskoristi, ali zato jeste drugu!

Trenutno Laslo izgleda mnogo bolje na terenu, međutim ima još mnogo da se igra u petom setu – 0:1.
Počeo je odlučujući set, velika borba
Japanac frustriran kako se završio četvrti set

Idemo u peti set, bravo Đere!
Fantastičan set je iza 32. tenisera sveta. Đere je igrao odlično u polju, bekhend i forhend su mu dobro funkcionisali, a što je najvažnije popravio je realizaciju na drugi set.

Na redu je pet set, napred Laslo!
Laslo na gem od 2-2!
Srpski teniser bez većih problema dolazi do 5:3 u četvrtom setu. Đere igra na odličnom nivou u ovom periodu meča i sve smo bliži petom setu!
Srbin odoleva Japancu
Opet je Đere bio pod velikim pritiskom Japanca, Nišikori je imao tri brejk lopte, ali se naš teniser odbranio i zadržao prednost – 2:4
Đere odbranio brejk!
Usledio je gem koji bi mogao da bude ključan za set. Đere je opet bio u problemu nakon brejka, ali je odoleo naletu Nišikorija, sprečio novi "ribrejk" i posle maratonske borbe potvrdio vođstvo – 1:3
Serija brejkova
Pala je koncentracija obojici igrača, to Đere koristi i pravi novi brejk u četvrtom setu, iskoristivši treću priliku u servis-gemu Nišikorija – 1:2

Nišikori uzvratio
Nažalost, Srbin ne uspeva da potvrdi brejk, Nišikori odmah uzvraća i poravnava – 1:1
Brejk Đerea na startu IV seta
Đere opet sjajno reaguje na izgubljen set, pravi brejk odmah na startu drugog – 0:1
Nišikori opet vodi
Srbin podleže pritisku na servisu za opstanak u setu, Nišikori iskusno koristi situaciju i novom brejkom vraća vođstvo – 6:3
Đere servira za opstanak u setu
Ne uspeva Đere da opet ugrozi servis Nišikorija, koji tako dolazi na gem od osvajanja seta – 5:3
Brejk Nišikorija
Nakon dva servis-gema bez uzbuđenja na ostvaranju trećeg seta, Nišikori prvi "napada" rivala i odmah pravi brejk koji odmah potvrđuje – 3:1

Photo by Clive Brunskill/Getty Images

Đere izjednačio na 1-1!
Slabo su servirala obojica u taj-brejku. Nišikori vraća odmah servis, a potom je usledila serija od pet mini-brejkova i po set lopta za obojicu, Đere spasava šansu koju je imao Japanac, a potom koristi svoju priliku i dobija taj-brejk za set i izjednačenje – 6:7 (6:8)
Drugi set rešava taj-brejk
Nije bilo novih brejkova, pa drugi set rešava taj-brejk u kojem Đere oduzima jedan servis rivalu i stiže do 4:2.
Đere ovaj put ne propušta priliku
Za razliku od brejka u prvom setu, Đere sada ne propušta šansu da ga kapitalizuje i potpuno poravnava rezultat u drugom – 4:4
Đere vratio brejk!
Nije se demoralisao Đere zbog propuštene šanse u petom gemu, nastavlja da igra u dobrom ritmu i vrši pritisak na servis Nišikorija, koji konačno popušta pa Srbin vraća brejk – 4:3
Kraj za Krunićevu!
Velika šteta za Krunićevu, nije iskoristila nekoliko šansi i na kraju je izgubila od 49 mesta bolje rangirane teniserke 7:5, 5:7, 11:9
Nišikori osvaja važan gem
Nišikori opet koristi svoje iskustvo, preokreće situaciju u svom servis-gemu i potvrđuje brejk koji bi u ovakvoj situaciji mogao da prelomi drugi set – 4:1
Đere propušta šansu za ribrejk
Odlično reaguje Đere nakon izgubljenog servisa, vrši pritisak na Japanca, ali brejk loptu šalje u aut.
Ne da se Krunićeva!
Kunićeva odgovara Ukrajinci istom merom, osvaja i ona svoj servis gem pa se nastavlja rovovska borba – 9:9
Đere izgubio servis
Dobro je Đere parirao Nišikoriju na startu drugog seta, ali Japanac opet na iskustvo pravi razliku i stiže do brejka – 3:1
Konačno nije brejk kod žena!
Posle osam uzastopnih brejkova konačno Curenko osvaja gem na svoj servis, pa sada prebacuje pritisak na Srpkinju – 8:9
Agonija, frustracija, brejk
Krunićeva i Curenko su bukvalno u agoniji što ne uspevaju da prelome meč. Posebno naša teniserka koja opet gubi servis za meč – 8:8
Brejk, brejk, brejk, brejk...
Nije ni čudo što mnogi potcenjuju ženski tenis. Osmi uzastopni brejk u setu, Krunićeva opet servira za pobedu – 8:7
Krunićeva ne koristi priliku!
Ne uspeva Aleksandra da konačno reši meč, Curenko pravi novi brejk, deseti u trećem setu za novo izjednačenje – 7:7
Đere izgubio set
Ne uspeva Đere da se odbrani, Nišikori mu oduzima servis i preokreće za prvi set – 6:4
Aleksandra servira za pobedu
Izašle su Krunićeva i Curenko na teren, a naša teniserka odmah pravi brejk! Servira za pobedu – 7:6
Ribrejk!
Nije uspeo Đere da potvrdi brejk, Nišikori sjajnim dvoručnim bekhendom koristi drugu brejk priliku i vraća rezultat u egal – 3:3
Đere u problemu
Japanac odmah uzvraća, napada Đereov servis i stiže do dve prilike za "ribrejk".

Brejk!
Đere koristi momentum i odmah napada servis rivala, stiže do tri brejk lopte od kojih koristi poslednju pa prvi stiče prednost – 2:3
Đere sprečio brejk
Nakon što je lako dobio i drugi gem, Nišikori prvi dolazi do prilike za brek, ali Đere uspeva da se izvuče i ostane u egalu – 2:2