Odbojka

Nedelja, 05.01.2020.

13:20

Ubedljiv poraz od Francuske – Srbija loše krenula kvalifikacije za OI

Odbojkaška reprezentacija Srbije poražena je od Francuske u tri seta u prvom kolu kvalifikacija za Olimpijske igre.

Izvor: PT

Autor: PT

EPA-EFE/YOAN VALAT

Izabranici Slobodana Kovača odigrali su ispodprosečan meč i na kraju su poraženi maksimalnim rezultatom – 25:21, 25:21, 25:22.

Aktuelni šampioni Evrope u drugom kolu igraju protiv Bugarske u ponedeljak od 14 časova.

Naši odbojkaši ušli su slabo u meč i "trikolori" su ubrzo uspeli da dođu do +3, 8:5. Od tog trenutka Francuzi su potpuno kontrolisali rezultat i do kraja seta nisu popuštali.

Srbija je imala polušanse, mogla je da napravi veći pritisak, ali prvi period gubi sa 25:21.

Plavi su sjajno krenuli drugi set i činilo se da će doći do izjednačenja. Vodili su 9:3, 11:7... ali protivnici su malo po malo smanjivali zaostatak.

U završnici su Francuzi uspeli da potpuno preokrenu i istim rezultatom dobiju set, 25:21.

U trećem setu, igralo se u serijama. Mirisalo je da bi izabranici selektora Kovača mogli da dođu do seta, vodili smo sa 2:1, 7:6, pa sa 16:15. Imali smo poen prednosti i na 19:18, ali su Francuzi bili mirniji u finišu.

Uspeli su da se odlepe na 20:22 i to je bilo presudno. Prednost nisu ispustili, dobili su set sa 25:22, a time i meč sa maksimalnih 3:0.