Odbojka

Petak, 27.09.2019.

18:28

"Bilo je gotovo perfektno, a onda... Ovaj duel će ostaviti traga"

Vršilac dužnosti selektora odbojkašica Srbije Aleksandar Vladisavljev bio je zadovoljan izdanjem svojih izabranica tokom prva dva seta protiv Japana.

Izvor: LN

Autor: LN

Reprezentacija Srbije doživela je peti poraz na Svetskom kupu u Japanu od selekcija domaćina sa 3-2 u setovima.

Igra aktuelnog šampiona sveta i Evrope bila je odlična u prva dva seta, ali se onda desio ogroman pad.

"Odigrali smo skoro perfektno prva dva seta. Gotovo bez greške. U trećem setu i nadalje, Japan je pojačao servis. Naš prijem je popustio i došlo je do problema u organizaciji igre. To su osnovne stvari. Japan kad se razigra, onda igra fantastično u odbrani i dobija duge i teške poene. Velika je šteta što nismo izdržali još malo, ali neka i ovo bude neka škola", rekao je Vladisavljev.

Naredni meč Srpkinje igraju protiv Kine.

"Videćemo u kakvom sastavu ćemo izaći na meč protiv Kine. Ovaj duel će ostaviti traga na igračicama. Imamo dve opcije. Prva je da izađemo sa najjačim
sastavom i probamo da im pariramo, a druga je da se odmorimo i spremimo za meč protiv Dominikane", jasan je Vladisavljev.

Srbija – Kina igra se u subotu od 8 ujutru.