Odbojka 5

23.4.2024.

21:50

Partizan se vratio sa 0-2 protiv Zvezde – "majstorica" odlučuje šampiona Srbije

Odbojkaši Partizana pobedili su Crvenu zvezdu u četvrtom meču finalne serije plej-ofa sa i zakazali peti odlučujući duel, koji će rešiti pitanje šampiona Srbije.

Aleksandar Stajkovac
Starsport

Crno-beli su u neverovatnom četvrtom meču slavili rezultatom 3-2, po setovima 25:23, 27:25, 22:25, 22:25 i 15:13.

Partizan je posle poraza u prva dva duela uspeo da se izdigne i obezbedi „majstoricu“. Prednost domaćeg terena, imaće Zvezda.

Crno-beli su prvi set osvojili serijom 4:0, imali su gosti 21:23 u svoju korist, ali su posustali u završnici.

Sličan scenario, viđen je i u drugom setu. Partizan je napravio seriju 10:3 i od 17:22 preokrenuo na 27:25 spasivši u međuvremenu dve set lopte.

Zvezda je bez većih poteškoća dobila treći i četvrti set.

Odlučio je peti u kome je tim iz Humske vodio od početka do kraja, najviše sa plus šest u dva navrata (12:7, 13:7). Zvezda je zapretila, došla je na samo poen minusa (13:12, 14:13), međutim, ne i do velikog preokreta.