Odbojka

Petak, 13.09.2019.

19:34

Poljska se namučila, Turci bolji od Makedonaca

Odbojkaška reprezentacija Poljske pobedila je Estoniju sa 3-1 u setovima na startu Evropskog prvenstva.

Izvor: LN

Autor: LN

Poljaci, aktuelni svetski prvaci, su do pobede došli teže nego što se očekivalo - 25:22, 25:27, 25:22, 25:17.

Estonija je pružila sjajan otpor i bila kompetetivna u svakom setu, ali ostala bez iznenađenja.

Reprezentacija Severne Makedonije nije uspela da dođe do pobede, posle porazao od Finske.

Turska je bila bolja od Makedonaca sa 3-0 u setovima, 25:20, 25:23, 25:13.

Dobru priliku da dođu do seta komšije Srbije imale su u drugom setu, kada su vodile tokom većine tog dela igre, ali ostale bez gasa u finišu.

Bugarska je opravdala ulogu favorita protiv Rumunije i slavila pobedu od 28:26, 25:20, 25:20.

Blago iznenađenje napravila je Ukrajina, koja je sa 3-1 savladala Češkui (25:21, 25:19, 19:25, 25:22).

Do pobede je došla i Slovačka, koja je savladala Španiju sa 3-2 u setovima (25:23, 25:23, 20:25, 16:25, 18:16).