Crna Gora – Srbija 7:10

Vaterpolisti Srbije pobedili su Crnu Goru sa 10:7 u meču za plasman od 5. do 8. mesta na Svetskom prvenstvu u Budimpešti.

MNE   SRB
  7 : 10
Kraj meča, pobeda Srbije!
Rutinska završnica našeg tima i pobeda od 10:7.

Sada će naši momci igrati za peto mesto u nedelju od 17 časova sa boljim iz duela SAD - Mađarska.
Srbija pred pobedom
Naš tim ima tri gola više na minut pre kraja...
10:7 - Radulović iz peterca!
Iskuljučen je Čučković, treći put.

Marko Radulović je pogodio iz peterca za 10:7.

Sedmi gol na turniru igrača Radničkog iz Kragujevca.
9:7 - Pogađa i Popadić
Šut Vlada Popadića sa distance, lopta u mreži Srbije.
9:6 - Rašović za +3
Treći gol Strahinje Rašovića, 13. gol na turniru.

Na 4:30 do kraja Srbija prvi put ima tri gola više.

Velika šansa za pobedu!
Odbrana zlata vredi
Frustrirani su vaterpolisti Crne Gore, Dobožanov je zabeležio i četvrtu odbranu otkako je ušao u trećoj četvrtini.
Treće isključenje Radovića
Vasilije Radović je zaradio treće isključenje u timu Crne Gore na sedam minuta pre kraja.

Mandić ne koristi šansu u narednom napadu, pročitao ga je Tešanović, taj lob nije bio dovoljno dobar.
Kraj treće četvrtine
Uspeo je srpski tim da ode na +2.

Sa tom prednošću ulazi u poslednjih osam minuta igre.

8:6 - Evo ga Rašović!
Drugi gol danas Strahinje Rašovića, sjajno rešena akcija sa igračem više na minut i 12 sekundi pre kraja treće četvrtine.

Samo da držimo tu prednost...
7:6 - Opet Đurđić
Nema leka za Bogdana Đurđića, treći šut danas, treći gol, 13. na turniru.
7:5 - Sjajan gol Jakšića!
Nikola Jakšić! Ispravlja ono što je u prošlom napadu prokockao Rašović, precizan sa nešto veće distance.
Strahinja...Neće gol
Igrač više ponovo za Srbiju, Rašović je ostavljen sam na drugoj stativi, ali Tešanović mu sjajno brani udarac.
6:5 - Popadić smanjio
Vlado Popadić na asistenciju Marka Petkovića smanjuje na 6:5.

Takođe njegov prvi gol na ovom susretu.
6:4 - Vico!
Nemanja Vico, lopta je nekako ušetala u gol Crne Gore!

Prvi put da Srbija ima prednost od dva gola prednosti na ovom meču.

Poluvreme, Srbija vodi 5:4
Sledi kraći odmor, Srbija posle prve dve četvrtine vodi sa minimalnih 5:4.

Nadajmo se još boljem nastavku.
5:4 - Tu je i Drašović!
Radomir Drašović, pogodak na osam sekundi pre kraja druge četvrtine!

Srbija vodi 5:4.
4:4 - Đurđić precizan
Bogdan Đurđić je postigao drugi gol za Crnu Goru na ovom meču, 12. od početka turnira.
4:3 - Jakšić!
Bravo za Nikolu Jakšića. Neodbranjiv šut sa distance, lopta se od desne stative odbila u mrežu Crne Gore!
Dekoncentracija
Nekoristimo ponovo igrača više, posle isključenja Perkovića, na dva i po minuta pre poluvremena. Ispala je lopta našem igraču, skliznula sa ruke, propao je napad. Šteta.
3:3 - Nema problema, tu je Lazić
Ekspresno izjednačenje Srbije, odmah u narednom napadu.

Strelac je Đorđe Lazić.
2:3 - Preokret
Prvo vođstvo Crne Gore od početka meča.
Defanziva, super!
Da samo tako ostane što se tiče odbrane. Tu sve funkcioniše za sada kako treba.

Problem je realizacija.
Jakšić maši zicer
Jakšić je imao veliku priliku da donese prednost srpskom timu, odbranio mu je udarac Tešanović u situaciji 1 na 1.
Kraj prve četvrtine
Ravnoteža posle početnih osam minuta.

Srbija je dva puta vodila, Crna Gora je to stizala.

Reklo bi se dobro što se tiče Srbije u odbrani, fali više koncentracije u fazi napada.
2:2 - Đurđić koristi igrača više
Imao je tim Crne Gore igrača više, iskoristio je to, strelac na 30 sekundi pre kraja prvog dela je Đurđić, najbolji strelac u crnogorskom timu.
Dobra odbrana
Odlično igra naš tim u odbrani u ovoj prvoj četvrtini.

Crna Gora nema načina kako da dođe do ozbiljnije akcije, šteta je što to nije iskorišćeno da se ostvari opipljivija prednost.
2:1 - Jakšić pogađa!
Šesti gol Nikole Jakšića na šampionatu.

Precizana snažan udarac, nije tu mogao ništa golman Crne Gore.
1:1 - Mršić iz peterca
Fauliran je Miroslav Perković, peterac za Crnu Goru.

Marko Mršić je precizan - 1:1.
1:0 - Rašović pogađa!
Srbija je povela! Strahinja Rašović je savladao golmana Tešanovića posle sjajne kontre, bio je to precizan udarac iskosa sa leve strane, neodbranjivo pod prečku!
Neiskorišćeni napadi
I Srbija i Crna Gora ne koriste prve napade. Početni promašaji, tek se zagrevaju za veliku borbu.
Meč je počeo
Krenuo je meč, Srbija ima prvi napad.
Kakav je skor?
Ovo je 34. duel dva tima. Srbija je daleko uspešnija po broju pobeda.

Srbija je pobedila 21 put, Crna Gora je slavila deset puta, a dva meča su završena remijem.
Vaterpolisti izlaze na bazen
Sve je spremno, duel za 5. mesto između Srbije i Crne Gore uskoro će početi.
Dva tima su se poslednji put srela na Olimpijskim igrama prošle godine, kada je Srbija slavila 13:6 u grupnoj fazi u Tokiju.