Srbija – Australija

Vaterpolisti Srbije savladali su Australiju rezultatom 6:5 u utakmici drugog kola Svetskog prvenstva u Mađarskoj.

SRB   AUS
  6 : 5
KRAJ
SRBIJA JE POBEDILA
28 GOL
Srbija ponovo vodi, strelac je Nikola Lukić! Bravo. 6:5
23' Srbija se ne da
Australijanci su nekako probili defanzivni bedem i poveli sa 5:4, da bi Strahinja Rašović rešio problem Srbiji i izjednačio – 5:5
20' Nerešeno
Australijanci se drže, sada dolaze do 4:4 posle gola Pauera
18' GOL
Srbija opet vodi. Snažan šut Lukića i trese se mreža Australije, Srbija ponovo vodi, 4:3
Poluvreme
Rezultat je nerešen, obe ekipe su postiglie po tri gola i videli smo tvrdih 16 minuta i veliku borbu Srbije i Australije. Šta nas čeka dalje?
15' Novo izjednačenje
Ford je uspeo da pogodi, uz levu stativu prolazi lopta i ponovo je nerešeno, 3:3
14' Lob – Srbija vodi
POsle odlično izvedene kontre je Dušan Mandić lobovao golmana Australije i Srbija vodi

Samo napad ranije je Mandić promašio peterac, 2:3
11' Izjednačenje
Vico izvlači peterac, a Mandić ga realizuje, 2:2
10' Vico propušta šansu
Imali su reprezentativci Srbije igrača više, Lukić je asistirao Vicu koji je bio ispred gola Australije, ali je šutirao pravo u golmana...

Lukić isključen,a onda i Radulović i sa dva igrača manje je Mitrović dobro odreagovao i odbranio ovo
9' Počela je druga četvrtina
Posle osam minuta igre u prvom kvartalu, bilo je 1:1, da bi druga četvrtina počela prekidom tokom plivanja loptu jer su u isto vreme stigli Rašović i Edvards i opsle sudijskog podbacivanja, Australija ima loptu i prvi napad

Odmah gol. Australija prelazi u vođstvo, 1:2, strelac je Nejtan Pauel
7' Rašović...
Imao je šansu 1 na 1 sa golmanom Strahinja Rašović, probao da lobuje golmana i pogodio prečku
5' Stativa spasila Autraliju
Mogla je Srbija do novog gola, ali je Lukić pogodio stativu

Potom, Blejk Edvards donosi izjednačenje, 1:1.
4' GOL
Nikola Jakšić! Evo prvog gola, Srbija vodi
1' Počela je utakmica