Javor – Zvezda 1:1 (1:0)

Fudbaleri Javora i Crvene zvezde remizirali su 1:1, u meču 16. kola Linglong Superlige Srbije.

Petković 25 - Jevtović 87
  JAV   CZV
  1 : 1
Pogledajte Jevtovićev gol
KRAJ
Javor i Zvezda podelili bodove - 1:1.
95' Velika šansa za Bena
Imao je Ben "jedan na jedan" situaciju, ali je golman Lazović izašao kao pobednik.
90+' Igraće se još pet minuta
90' Zvezda traži pobedu
Nakon centaršuta Rodića, glavom je pokušao Boaći, ali nije bilo većih problema za golmana domaćih.
87' Zvezda izjednačila!
Simić je uposlio Boaćija koji je samo produžio loptu Milanu Jevtoviću, a krilni napadač rutinski loptu šalje u jednu, a Lazovića u drugu stranu i donosi izjednačenje svojoj ekipi - 1:1.
86' Velika šansa za Zvezdu
Nakon kornera Bena, gužva se napravila u šesnaestercu Javora, a veliku šansu upropastio je Tomane, koji je loptu poslao daleko preko gola.
84' Ponovo Vulić
I ponovo je veznjak gostiju šutirao preko prečke gola Lazovića.
80' Dobra prilika za Javor
Zapretili su domaći iz kontre, ali su se crveno-beli odbranili.
79' Vulić ne koristi slobodan udarac
Ponovo je sa oko 17m slobodni udarac imala Crvena zvezda, ali je Miloš Vulić šutirao kao i Ben pre nekoliko minuta.
77' Poništen gol Zvezdi
Sudija Piper poništio je gol Ričmonda Boaći zbog ofsajda.
76' Ništa od gola za goste
Ben je šutirao preko prečke.
75' Potencijalno dobra šansa za Zvezdu
Crveno-beli imaju slobodni udarac sa ivice šesnaesterca.
70' Umalo 2:0 za Javor
Nemanja Milunović je sklonio loptu sa gol linije posle novog opasnog šuta Javora, pa su domaći dobili prvi korner. Milunović je spasio Zvezdu u 70. minutu utakmice
68' SLobodan udarac za Zvezdu
Ben šutirao direktno na gol, ali je bio prilično neprecizan
63' Onesvestio se Boaći
Delovalo je da je napadač Crvene zvezde ostao bez svesti posle duela sa golmanom Javora, ali sudija nije smatrao da je to bio prekršaj. Bunio se i Borjan, pa je dobio i žuti karton
60' Piščević šutira, brani Borjan
Pišičević je tukao po zemlji uz desni ugao, ali Borjan ponovo bio veoma dobro postavljen i bez većih problema odbranio taj njegov pokušaj
56' Preti Zvezda, gola nema
Simić je imao novu veliku priliku za Zvezdu, ali je štoper Javora sklonio loptu sa gol linije i sačuvao prednost svom timu
52' Pokušaj Bena iz daljine, nema gola
Ben je probao da ugrozi gol Javora van kaznenog prostora, ali je njegov udarac bio neprecizan i rezultat ostaje 1:0
50' Vulić u šansi, ostaje 1:0
Posle kornera je Crvena zvezda mogla da dođe do izjednačenja, ali je lopta otišla preko prečke
46' Počelo je drugo poluvreme
Mrkaić je ponovo tražio Petkovića, ali je Zvezdina odbrana pravovremeno odreagovala i lopta odlazi u aut. Potom je Miroslav Maričić probao sa nekih 17 metara, ali je bio prilično neprecizan
Kraj prvog poluvremena
44' Boaći izašao pred golmana i šutirao pravo u njega
Neverovatnu priliku je propustio Ričmond Boaći. Izbio je sam pred golmana Javora, ali je šutirao pravo u njega i rezultat ostaje nepromenjen, a Zvezda će imati za čim da žali
41' Kanjas greši, umalo 2:0 za Javor
Piščević je iskoristio grešku Hozea Kanjasa, šutirao po zemlji, a lopta je otišla tik pored stative
38' Jevremović sa pola terena pokušava, Borjanu ispada lopta, ali ostaje 1:0
Milan Borjan je dobio loš pas od Milunovića, pokušao je da "očisti", ali se loptra odbila do Jevremovića, koji je sa velike udaljenosti udario ka golu Zvezde, međutim Borjan je stigao da interveniše, iako nespretno, ali gola nije bilo
37' Mrkaić odlično šutira, brani Borjan
Jednostavno su defanzivci Zvezde pustili Mrkaića da šutira, koji je to i učinio, ali je Milan Borjan bio odlično postavljen i otklonio svaku opasnost.
35' Ivanić pokušava, Amanović odličan
Dobio je Ivanić upotrebljivu dugu loptu, ali je duel sa štoperom Javora izgubio i lopta mu je potom prešla preko noge, pa je ostalo 1:0 za domaći sastav
30' Javor ponovo preti
Domaćin se nije povukao posle postignutog gola. Ponovo su imali dobar napad i priliku da uvećaju prednost, ali nisu uspeli da to iskoriste, pošto je Zvezdina odbrana odlično odreagovala.
27' Ben u šansi – preko gola
Simić je pronašao Bena u kaznenom prostoru, ali je napadač Zvezde šutirao preko gola
25' Gooooooooooool
Posle odlične akcije na levom boku, Mrkajić je uputio oštar centaršut po zemlji i pronašao Petkovića, koji je sproveo loptu u mrežu za vođstvo gostiju od 1:0 posle 25 minuta fudbala
17' Javor se spasao "za dlaku"!
Mirko Ivanić je naleteo na loptu, šutirao na maltene prazan gol Javora, ali se tu našao jedan defanzivac domaćina koji je skinuo loptu sa gol-linije.
10' Dolmagić pada u kaznenom prostoru... Nema penala!
Posle duela sa Rodićem, Dolmagić je pao na zemlju. A pošto je pao u kaznenom prostoru fudbaleri Javora su tražili penal, međutim nisu ga dobili, pa su bili vrlo nezadovoljni zbog te sudijske odluke
6' Javor se malo oslobodio
Uspeva domaći tim malo da otera Zvezdu od svog gola, a ne samo to nego su loptu čak i zadržali i imali dobar napad, uputili su jedan udarac ka golu, ali je on bio izblokiran i lopta je otišla u gol aut
2' Zvezda pritiska Javor
Bolje je aktuelni šampion Srbije počeo utakmicu, uspeli su maltene iz prvog napada da iznude korner, pa iako gol nisu postigli, svoju priliku za isti konstantno vrebaju i na samom startu se igra pred golom Javora.
1' Počela je utakmica
Prvi napad imaće domaći tim
Dobrodošli!
Zajedno ćemo ispratiti utakmicu 15. kola Superlige Srbije između Javora i Crvene zvezde.