Partizan – Crvena zvezda 2:0 (0:0)

Fudbaleri Partizana pobedili su Crvenu zvezdu rezultatom 2:0 u 161. "večitom" derbiju.

Suma 83, Tošić 90+3
  PAR   CZV
  2 : 0
Gol Tošića za kraj:
Sve je gotovo, Partizan je pobedio!
Zaslužena pobeda fudbalera Partizana.
96' Jalovi napadi Zvezde
Crveno-beli ne mogu ni do prilike, a kamoli do gola ili dva.
93' Tošić, crno-beli vode 2:0!
Ovo je bio ili loš šut Brežančića, ili fenomenalna asistencija. Sve je pratio Tošić, koji je postigao prvi gol u karijeri na "večitim" derbijima! Partizan vodi, 2:0!
7 minuta nadoknade
Evo gola za 1:0!
90' Aplauzi za Stevanovića
Brežančić menja mladog fudbalera Partizana. Defanzivna izmena Miloševića.
89' Marin se odlično namestio, pa loše šutirao
Marin je prebacio loptu sa desne na levu nogu, prevario dvojicu protivnika, ali šutirao loše, preko gola.
Žuti kartoni za Borjana i Sumu
Sejduba Suma je krenuo da slavi pogodak ispred severne tribine, jer se verovatno zbunio i zaboravio da su na tom delu stadiona navijači Zvezde. Sa njim je rešio da se obračuna Borjan, a epilog svega je žuti karton za obojicu.
83' Suma, vodi Partizan!
Katastrofalne reakcije Marina i Milunovića, koji su poklonili loptu Partizanu u dva navrata. To je iskoristio Suma koji je šutirao savršeno i pogodio – Partizan vodi, 1:0!
81' Ponovo gledamo fudbal
77' Utakmica prekinuta
Zbog pogrdnog skandiranja upućenog prvom čoveku FSS-a Slaviši Kokezi i predsedniku Aleksandru Vučiću meč je zaustavljen.
77' Natho završio meč, ulazi Tošić
71' Evo Pavkova
Van terena Boaći.
Dimna zavesa pala na Humsku
Trenutno je vidljivost dosta oslabljena zbog bakljade. Prvo je bilo pirotehnike na severu, a potom na jugu. Meč se, ipak, ne prekida.
70' Zvezdi poništen gol zbog faula!
Milunović je zatresao mrežu Stojkovića, ali mu je to bilo omogućeno jer je prethodno Žander napravio faul nad čuvarom mreže crno-belih.
65' Ofsajd Asana
Asano je imao odličnu priliku, ali je Borjan to odbranio. I da je pogodio Japanac gola ne bi bilo jer je bio u ofsajdu.
64' Menja Milošević
Natho ostaje u igri. Sadik izlazi, Suma je na terenu.

Pedja Milosavljevic
Treći žuti karton za crveno-bele
Posle Vulića i Van la Pare javnu opomenu dobio je Boaći zbog oštrog faula nad Miletićem.
56' Van la Para razbio Pavlovića, pa izašao
Oštar start Van la Pare nad Pavlovićem, posle kojeg je momentalno izmenjen. Na terenu je Vukanović.
52' Sadik promašio najbolju priliku na meču!
Natho je fenomenalno pronašao Sadika, a on imao jedan na jedan sa Borjanom. Najbolju šansu na meču napadač Partizana nije iskoristio pogodivši Borjana u glavu. Ostaje 0:0.
47' Nathu se ukazuje pomoć
Izraelac je ušao u duel sa Jovančićem, koji ga je faulirao. Vezista Partizana je dobro posle ukazivanja pomoći i brzo se vraća na teren.
Počelo je drugo poluvreme
Bez promena na obe strane
Kraj I poluvremena
Nema pogodaka u 161. "večitom" derbiju. Partizan je za nijansu bio bolji posle prvih 45 minuta, ali je svoje polu-prilike imala i Zvezda.
46' Zvezda se provukla
Natho je centrirao, Miletić glavom prosledio loptu Uroševiću, ali je on ostao "kratak" i lopta je otišla u gol-aut.
Minut nadoknade
44' Vulić "nebu pod oblake"
Opasna kontra Zvezde završila se jako lošim šutem Vulića. Marin mu je dodao loptu, imao je dosta prostora, ali bivši igrač Napretka je šutem dobacio do tribine iza gola.
37' Ništa od kornera Zvezde
Marin je solidno centrirao, ali Milunović izgubio duel sa Ostojićem.
34' Ponovo pokušao Stevanović
Ni ovaj put Stevanović nije bio dovoljno precizan, pa mu je Borjan odbranio još jedan šut.

26' Sadik pored gola
Dobar napad Partizana. Urošević je poslao loptu Sadiku, ali on nije mogao bolje iz jako teške pozicije.
23' Stevanović zapretio
Ovo je bila dobra prilika, Stevanović je ostao nečuvan na 20 metara od gola, ali je šutirao direktno u Borjana.
Interesantna koreografija

Pedja Milosavljevic/STARSPORT
A, odmah i drugi
Šćekić nije bio ništa blaži od Vulića. Upravo je njega udario laktom u leđa i dobio prvi žuti karton za crno-bele.
19' Prvi žuti karton
Oštar start Vulića, koji dobija prvu javnu opmenu na meču zbog oštrog starta nad Zdjelarom, posle greške Žandera
18' Dobar napada Partizana, ali...
Natho je pronašao Sadika, on sačekao Asana, ali je Japanac loše šutirao i Borjan je prihvatio loptu.
"Grobari" gađali Marina?
Marko Marin se pripremao da izvede korner, a jedna eksplozivna naprava pala je jako blizu Zvezdinog igrača koji nije bio u stanju da odmah izvede korner.
13' Opasno!
Urošević se okliznuo i Marin je došao do lopte. Nije imao boljih opcija pa je šutirao sa 25 metara, a lopta se od Ostojića odbila u korner.
11' Sve ide preko Natha
Svi napadi Partizana kreću preko Natha, kojeg crveno-beli možda i prekasno zatvaraju na sredini terena.
7' Zvezda imala opasnu kontru
Moglo je ovo bolje da bude po crveno-bele. Imali su kontru 3 na 2, koju je povukao Žander, ali se sve usporilo njegovom loptom za Marina.
6' Asano zakomplikovao
Mogao je bolje Japanac, korner za Partizan.
Interesantno

4' Konfuzija u kaznenom Partizana
Tri igrača Zvezde je bilo naspram dva protivnika u kaznenom Partizana. Ipak se nisu snašli Vulić i Van la Para, pa je od svega ispao samo korner
3' Stevanović, malo je falilo!
Mladi Stevanović je dobio loptu po desnom boku, od Asana, i nije se libio da šutira. Metar od stative je prošla njegova lopta.