Serija A, 38. kolo: Ko će biti novi šampion?

0 : 3
Gotovo je!
Kraj! Milan je šampion Italije.

Inter je takođe trijumfovao rezultatom 3:0.
88' Milan je mogao i do četvrtog gola
Kalabrija je propustio veliku šansu.
82' Pioli je izuzetno raspoložen
Trener Milana slavi sa navijačima.
77' Ibrahimović je postigao gol, ali ofsajd...
Zastavica je sprečila Ibru da se na oproštaju upiše u strelce
75' Čeka se kraj
Na obe utakmice ekipe kao da čekaju poslednji sudijski zvižduk.
68' Inter i dalje napada
Bez obzira na vođstvo od 3:0, igrači Intera žele da postignu još golova.
65' Žurka traje
Slavi se u Sasuolu, Milan je šamoion Italije.
58' 3:0, opet Korea
Ponovo je Korea zatresao mrežu na asistenciju Čalhanoglua
Slavlje navijača Milana
Pristalice Milana počeli su da slave titulu
57' Inter vodi 2:0
Hoakin Korea je duplirao prednost nero-azura,
49' 1:0 za Inter
Ivan perišić je strelac!
48' Prilika za Inter
Još jednom je Audero pokazao sjajne reflekse i spasio gol Sampdorije.
Počinje drugo poluvreme
I u Sasuolu i u Milanu nastavljene su utakmice.
Poluvreme: Milan spreman za veliko slavlje
Sa vođstvom od 3:0 protiv Sasuola, Milan je u prvom poluvremenu rešio borbu za titulu.
Poluvreme na Meaci
Bez golova na meču Intera i Sampdorije.
43' Sasuolo zamalo do gola
Berardi i Skamaka imali su dobre prilike, ali je Manjon u prvom slučaju odbranio, a u drugom je Rade Krunić izblokirao šut.
41' Inter i dalje bez gola
I kada stvore priliku, igrači Intera ne uspevaju da je iskoriste.
36' Milan vodi 3:0
Kesi je postigao gol za 3:0, na Meaci je i dalje 0:0.
32' 2:0!
Leao je iskoristio greške odbrane Sasuola, poslao loptu u peterac gde se našao Žiru, 2:0!
30' Prilika za Sasuolo
Raspadori je centrirao iz slobodnog udarca, a Ajkan je loptu udario glavom.

Lopta je preletela preko gola.
29' Milan se "smirio"
Ritam utakmice u Sasuolu je pao nekoliko minuta nakon vodećeg gola Milana.
28' Kandreva ozbiljno zapretio
Fudbaler Sampdorije odlično je šutirao po zemlji, ali je lopta prošla poreed gola.
27' Lautaro budi Inter
Argentinac je imao soldinu priliku i uputio je dobar šut, međutim to nije bio problem za golmana Audera.

Korea je zatim povukao kontru, ali bez uspeha.
23' Drugi gol visi u vazduhu
Kao da je pitanje vremena kada æe igraèi Milana da dupliraju prednost,
22' Zamalo golčina Tonalija
Konsilji opet spasava gol Sasuola.
21' Sampdorija "umrtvila" utakmicu
U Milanu i dalje bez golova, Sampdorija je odbila nalete Intera.
18' 1:0 za Milan!
Strelac je Olivije Žiru. Joð jedan u nizu važnij golova Francuza...
12' Ponovo Leao preti
Rafael Leao opet je imao dobru priliku, ali je golman Audero odbranio.

Rade Krunić je bio blizu lopte koja se na kratko odbila od ruku golmana Audera, ali Krunić nije mogao da napravi nešto ozbiljnije.
12' Inter ne uspeva da zapreti
Fudbaleri Intera imaju incijativu, ali za sada ne uspevaju da stvore izglednu šansu za gol.
9' Dve velike prilike za Milan
Ferari je izblokirao Leaa i sprečio gol.

Zatim je Milan nakon kornera zapretio, ali i dalje ništa od gola, Maksi Lopez je izbacio loptu sa gol linije.

Milan je imao tri velike šanse da se domogne vođstva.
7' Velika šansa za Žirua
Nakon centaršuta Salemakersa Olivije Žiru je uputio odličan udarac glavom, ali je golman Konsilji odlično reagovao.
6' Slobodan udarac za Inter, ali bez šanse
čalhanoglu je sa nekih 35 metara centrirao, ali he golma Sampdorije otklonio opasnost.
3' Domaći teren za Milan
Navijači Milana napravili su sjajnu atmosferu na stadionu Sasuola.

Kao da se igra na San-Siru.
Đuričić na klupi
Serpski fudbaler Filip Đuričić nije se našao u startnih 11 Sasuola za utakmicu sa Milanom.
Počelo je!
Počele su utakmice Sasuolo – Milan i Inter – Sampdorija.
Interu ne odgovara ni remi Milana – samo poraz
Ukoliko Inter trijumfuje, a Milan odigra nerešeno, ekipe će imati jednak broj bodova – po 84.

U tom slučaju se gleda međusobni skor, koji je na strani Milana.

Roso-neri su sa 2:1 savladali Inter početkom maja posle preokreta, a najzaslužniji za to bio je Olivije Žiru sa dva gola.

U prvom meču odigrali su nerešeno, 1:1.