Kraj: Lester – Liverpul 0:4 (0:1)

Fudbaleri Liverpula razbili su Lester 4:0 (1:0) u duelu dva najbolje plasirana tima Premijer lige.

Firmino 31, 75, Milner 71p, Aleksander-Arnold 78
  LES   LIV
  0 : 4
Kraj!
Liverpul je demonstrirao silu u Lesteru sa 4:0!
78' GOOOOOL!
Liverpul vodi 4:0!

Novi kontranapad Liverpula, Mane odlaže loptu na desnu stranu do Trenta Aleksander-Arnolda koji fantastičnu partiju kruniše i sjajnim golom posle dve asistencije.
75' GOOOOOL!
Liverpul vodi 3:0!

Dominantna predstava "crvenih". Još jedna sjajna akcija, nova asistencija Aleksander-Arnolda za rutinsku realizaciju i drugi pogodak Roberta Firmina u Lesteru.
71' GOOOOOL!
Liverpul vodi 2:0!

Kao i u prethodnom duelu dva tima, Džejms Milner rutinski koristi najstrožu kaznu i duplira vođstvo "crvenih".
70' Penal!
Sojundžu je igrao rukom u svom šesnaestercu posle kornera. Sudije konsultuju VAR i potvrđuju – jedanaesterac za Liverpul!
69' Turčin zaustavio Egipćanina
Brza kontra Liverpula, Salah je imao jedan na jedan sa Sojundžuom, ali Turčin dobija duel sa Egipćaninom ispred šesnaesterca Lestera.
67' "Lisice" preuzele kontrolu
Lester je bio nemoćan više od sat vremena, ali kontroliše ritam meča sredinom drugog poluvremena.
64' Prvi šut Lestera na meču!
Posle dve trećine utakmice domaćin konačno beleži prvi šut na utakmici, ali udarac Praeta odlazi daleko preko gola.

Photo by Michael Regan/Getty Images
56' Sjajna šansa za Firmina
Malo je nedostajalo da bude 0:2. Posle centaršuta Robertsona sa leve strane, Firmino je okrznuo loptu u petercu, ali ona ipak odlazi pored stative.
49' Zamalo prvi šut ka golu
Pokušao je Tilemans sa oko 25 metara, ali Gomes ga blokira i sprečava prvi šut igrača Lestera ka golu na meču.
Nastavljen je meč na King Pauer stadionu

39' Lester nemoćan
Nastavlja se dominacija Liverpula, gosti dominiraju između dva kaznena prostora, ali napadači ne uspevaju da do pretvore u ubedljivije vođstvo.
Poluvreme – Lester bez šuta ka golu!
Liverpul vodi 1:0 posle prvih 45 minuta na King Pauer stadionu.
33' Šmajhel "skida" zicer!
Novi kiks Lesterove odbrane, sada je Evans kiksnuo, opet je zicer dobio Mane, ali mu Šmajhel brani udarac sa nekoliko metara.
31' GOOOOOL!
Liverpul vodi 1:0!

Nov savršen centaršut Trenta Aleksander-Arnolda na drugu stativu, ovaj put sa leve strane, a Roberto Firmino nastavlja golgetersku seriju sjajnim skokom pored Čilvela i preciznim udarcem glavom.

Gol Brazilca možete pogledati OVDE.
26' Evans "raščišćava"
Jop jedan brz napada Liverpula, sjajan centaršut Aleksander-Arnolda sa desne strane na drugu stativu ka Salahu, ali Džoni Evans dobro reaguje ispred Egipćanina.
20' Pritisak Liverpula, Lester još uvek bez šuta ka golu
15' Zamalo!
Nova greška defanzivaca Lestera, ovaj put je Ndidi servirao šansu Liverpulu, ali je stigao da izblokira šut Hendersona pa lopta prolazi za malo pored gola u korner.
11' Salah promašio prazan gol
Ekspresna kontra Liverpula, Salah je pobegao štoperima Lestera, obišao i Šmajhela, ali je Egipćanin otišao suviše u stranu pa je promašio prazan gol. Da je bio manje sebičan, Liverpul je mogao da vodi.
11' Prva pretnja domaćina
Posle deset minuta konačno je i Lester zapretio, očekivano preko Vardija, ali je najbolji strelac šampionata izborio samo korner.

5' Salah preko gola
Velika greška Evansa, ekspresna reakcija napadača Liverpula, ali Salah iz otvorene pozicije šutira preko gola sa ivice kaznenog prostora.
2' Veliki promašaj Manea!
Drugi napad Liverpula i stopostotna šansa! Mane je utrčao u peterac nakon centaršuta sa desne strane, ali je sa šutirao pored gola sa svega 3 metra udaljenosti.
1' Odmah posao za Šmajhela
Prvi napad Liverpula i šut ka golu. "Tukao" je desni bek Trent Aleksander-Arnold, ali je odbranio Kasper Šmajhel.

20.45 Vulvs – M. Siti
U prvom susretu dva tima Liverpul je slavio 2:1 na svom Enfildu početkom oktobra, ali jedva

.
Liverpul je lider PL sa 49 bodova, deset više od Lestera, a 11 od Mančester sitija, uz meč manje, pa bi pobedom na ovom gostovanju mogao da dodatno poveća prednost u odnosu na najbližeg pratioca.