Četvrtak, 26.12.2019.

17:50

Trijumfalan debi Ančelotija, remi na Artetinom, kiks Čelsija, golčina Ajua

Tradicionalni mečevi Premijer lige dan posle Božića (Boksing dej, dan darivanja) doneli su nekoliko interesantnih rezultata.

Izvor: A. Kovačević

Autor:A. Kovačević

Photo by Marc Atkins/Getty Images

Razočaravajuće popodne imali su navijači Čelsija koji je poražen na svom Stamford Bridžu od Sautemptona 2:0.

Gosti su poveli pogotkom Obafemija u 31. minutu, a trijumf "Svetaca" je potvrdio Nejt Redmond posle sjajne kontre u 73.

Prvi put od 2011. Čelsi je izgubio tri uzastopna meča na svom Bridžu.

"Plavci" su ovim porazom ugrozili četvrto mesto koje vodi u Ligu šampiona, jer sada Totenhem zaostaje samo tri boda, a priključak bi mogao da uhvati i Mančester junajted.

Loš dan darivanja je imao i Čelsijev gradski rival Arsenal na debiju novog menadžera Mikaela Artete.

Španac je zahvaljujući Pjer-Emeriku Obamejangu uspeo da izbegne poraz na gostovanju u Bornmutu 1:1.

Trijumfalan debi na klupi Evertona imao je italijanski stručnjak Karlo Ančeloti. "Karamele" su minimalnim rezultatom (1:0) savladale Barnli na svom Gudisonu, pogotkom Kalvert-Luina desetak minuta pre kraja meča.

U gradskom derbiju Kristal Palas preokrenuo protiv Vest Hema na 2:1, spektakularnim golom Džordana Ajua u poslednjem minutu susreta.

Minimalnu pobedu ostvarila je i Aston Vila nad Noričom (1:0), pogotkom Hurihejna sredinom drugog poluvremena.

Pomalo neočekivano remizirali su Šefild Junajted i Votford 1:1, čime je prekinut niz domaćina od tri uzastopne pobede, ali gosti stigli do novog važnog boda u borbi za opstanak, nakon šokantne pobede nad Mančester junajtedom u prethodnoj rundi.

Od 18.30 se sastaju dva Junajteda – Mančester i Njukasl na Old Trafordu, a u derbiju kola od 21h duel imaju dva najbolja tima lige – Lester siti i Liverpul.

Kolo će u petak zatvoriti gostovanje Mančester sitija u Vulverhemptonu od 20.45.