Četvrtak, 26.12.2019.

20:30

"Rafal" Solskjerove dece za preokret – Junajted se vratio u borbu za LŠ

Fudbaleri Mančester junajteda ubedljivo su savladali Njukasl 4:1 u pretposlednjem meču 19. kola Premijer lige za "Boksing dan".

Izvor: A. Kovačević

Autor:A. Kovačević

Photo by Ian MacNicol/Getty Images

Junajted je loše otvorio meč na Old Trafordu jer su "svrake" povele u 17. minutu pogotkom Metjua Longstafa nakon asistencije Žoelingtona posle loše reakcije domaće odbrane.

Međutim, Junajted nakon toga uspostavlja dominaciju na terenu i preokreće rezultat već do poluvremena.

Izjednačio je Antoni Marsijal u 24, preokrenuo Mejson Grinvud sjajnim pogotkom u 36, a pobedu najavio Markus Rašford u 41.

Tačku na ovaj meč je već u 51. minutu svojim drugom pogotkom stavio Francuz Marsijal.

Junajted je iskostistio kikseve konkurencije i vratio se u borbu za plasman u Ligu šampiona.

Tim Olea Gunara Solskjera je tek sedmi na tabeli sa 28 bodova, ali zaostaje samo jedan za Šefild junajtedom i Totenhemom, a četiri za Čelsijem koji je na poziciji koja vodi u elitno takmičenje.

Njukasl je posle serije sjajnih rezultata poražen drugi put u poslednja tri meča pa je ostao na desetom mestu sa 25 bodova.