6. kolo: Norveška – Srbija 0:2 (0:1)

Fudbaleri Srbije savladali su Norvešku u Oslu (2:0) i plasirali se u A diviziju Lige nacija.

Dobro došli!
Zajedno ćemo ispratiti meč između Norveške i Srbije, koji će odlučiti o tome ko ide u A diviziju Lige nacija.

U utakmici, koja počinje u 20.45, "orlovima" će biti potrebna pobeda.

Mesto susreta je "Ulevol" stadion u Oslu, a sudija je Španac Antonio Mateu Lahoz.
KRAAAAAAJ – POBEDA SRBIJE!
Još dve promene kod Srbije
Jović i Đuričić menjaju Tadića i Mitrovića.
90+ Odbrana Vanje!
Haland je imao šansu u nadoknadi, šutirao je levom nogom, ali je Vanja još jednom izašao kao pobednik.

Samo korner.
90+ Četiri minuta nadoknade
Nova izmena
Tri dana posle debija, Babić opet ulazi u igru, umesto Strahinje Pavlovića, koji je odigrao odličnu utakmicu.
86' Blok!
Edegor je šutirao sa ivice kaznenog prostora, ali je njegov udarac bio izblokiran.
Gledao se VAR
Zbog potencijalnog penala za Norvešku, posle guranja i padanja u kaznenom prostoru Srbije, ali ništa od najstrože kazne.
83' Uh...
Delovalo je da je Lahoz svirao penal, ali ipak je samo faul u napadu.
79' Radonjić opet imao šansu
Lazović je pronašao Radonjića na desnoj strani, ovaj šutirao levom, ali ga je štoper izblokirao.
76' Sjajni Radonjić
Sjajan prodor Radonjića po desnoj strani, iskoristio je svoju tehniku i brzinu, nakon toga centrirao levom za Mitrovića, koji je šutirao glavom u Nilanda.
Mitre, majstore
Dve promene kod Srbije
Piksi menja oba krilna igrača.

Izlaze Kostić i Živković, ulaze Radonjić i Lazović.
72' Kostić oprobao udarac
Dugo smo kružili oko šesnaesterca, da bi Kostić šutirao iz velike udaljenosti pravo u Nilanda.
67' Norveška ne odustaje
Domaći pokušavaju na sve načine da uzvrate, makar smanje rezultat, ali to sa druge strane ostavlja dosta prostora našima za kontranapade.
Gol Mitrovića
Tri promene kod Norveške
Izlaze Eljunusi, Rjerson, Oušnes.

Ulaze Larsen, Pedersen, Ajer.
54' Goooooool!
54' Goooooooooooool!
Srbija je duplirala vođstvo preko Aleksandra Mitrovića, 2:0.

Odlična lopta Tadića kroz sredinu u prazan prostor, u koji se ubacio mladi Ivan Ilić, koji je smireno samo prosledio loptu Mitrović, a ovaj rutinski po zemlji pogodio ugao Nilanda.

Ukupno 50. gol Mitrovića u dresu sa državnim grbom.
50' Prvi žuti karton
Lahoz je pokazao Kostiću zbog faula nad Rjersonom.
49' Haland šutirao
Posle centaršuta sa desne strane, glavom je pokušao, ali pravo u Vanju Milinković Savića.
Počelo drugo poluvreme!
Nema promena u sastavima.
Ovako je selektor proslavio pogodak
Gol Vlahovića
POLUVREME
Srbija ima prednost u Oslu posle prvog poluvremena, 1:0.

Jedini gol postigao je Dušan Vlahović u 42. minutu na asistenciju Filipa Kostića.

Delovali su "orlovi" smušeno u prvom delu prvog poluvremena, ali su malo po malo uspevali da prenesu težište igre na protivničku polovinu.

Vlahović je uz pogodak, nešto pre toga, imao još jedan odličan pokušaj glavom, ali ga je Niland paradom osujetio.

Najbolju šansu za domaće propustio Haland u 20. sekundi utakmice, kada je šutirao levom nogom, a Vanja Milinković Savić odlično odbranio.
45'+ Minut nadoknade
42' Goooooool!
Srbija vodi u Oslu, a strelac je Dušan Vlahović.

Odlična akcija naše ekipe, koja je krenula od Pavlovića, koji igra fantastičnu utakmicu za sada.

Dodao je Tadiću, ovaj u prazan prostor Kostiću, koji je prošao po levoj strani, poslao loptu u peterac, odakle je Vlahović desnom nogom kroz noge savladao Nilanda.
Pauza
Rjersonu se ukazuje pomoć.

Taman prilika da se igrači osveže.
35' Kostićev pokušaj
Još jedan pokušaj naših igrača, ovoga puta posle kornera.
34' Kakva šansa za Srbiju!
Tadić je centrirao sa desne strane, Vlahović odlično šutirao glavom u ugao, ali je Niland čudesno odbranio i izvadio loptu praktično iz gola.

28' Problemi za Nilanda
Konačno nekoliko povezanih dodavanja naših igrača, centaršut Živkovića i nesigurna intervencija golmana Nilanda.

Ispala mu je lopta iz ruke, a nesiguran je bio i desni bek Rjerson, kome je lopta pobegla u korner.
22' Prvi udarac Srbije
Prvi šut ka golu Norveške, bezopasan.

Kostić je centrirao, a Vlahović glavom šutirao daleko od gola Nilanda.
19' Šut Halanda
Haland je šutirao snažno sa dvadesetak metara, slabijom levom nogom, ali je u udarac ušao Pavlović i glavom zaustavio pokušaj napadača domaćih.
Čuju se i navijači Srbije
Ima ih nekoliko stotina na "Ulevol" stadionu u Oslu.

Došli su iz okolnih zemalja, pre svega Švedske.
6' Norvežanin ostao da leži
Posle duela sa Lukićem, Meling je pao u kaznenom prostoru.

Nije dobio penal, samo korner.
5' Srbija ne uspeva da smiri igru
Naši reprezentativci ne mogu da kroz prepoznatljivu pas igru naprave akciju.

Doduše, to ne polazi za nogom ni Norvežanima. Barem ne od one 20. sekunde susreta.
1' Au, umalo gol
Norvežani su već posle 20 sekundi imali gol-šansu.

Edegor je probio kroz sredinu, dodao Halandu, koji je šutirao levom, ali je Vanja Milinković-Savić odlično odbranio i izbacio loptu u korner.
Utakmica je počela!
Srbija igra u potpuno beloj opremi i napada sa desne na levu stranu.
Igrači su na terenu
Himne, pa meč, koji kreće od 20.45.
Norvežani "opipavaju" teren
Piksijeve tri promene
Selektor Stojković na ovom meču ne može da računa na Sergeja Milinkovića Savića i Uroša Račića.

U odnosu na meč sa Švedskom, napravio je tri promene u startnih 11.

Umesto štopera Erhana Mašovića i Srđana Babića, u Oslu će igrati Miloš Veljković i Strahinja Pavlović.

Takođe, umesto spomenutog Sergeja, u veznom redu će igrati Ivan Ilić, prvotimac Verone.

Na golu će biti Vanja Milinković-Savić, u centru odbrane Stefan Mitrović. Po bokovima će delovati Andrija Živković i Filip Kostić.

Na sredini će uz Ilića, igrati još Saša Lukić i Dušan Tadić, dok će u napadu biti Aleksandar Mitrović i Dušan Vlahović.
Sastavi
Norveška: Niland - Rajerson, Hanke Olsen, Estigor, Meling - Edegor, Aursnes, Berge - Eljunusi - Holand, Serlot.

Srbija: V. Milinković-Savić - Veljković, S. Mitrović, Pavlović - Živković, Lukić, Ilić, Kostić - Tadić - A. Mitrović, Vlahović.
Grafika SofaScore

"Orlovi" u subotu delili dresove deci
Roditelji prodaju dres Srbije za 1.000 evra FOTO
Selektor Norveške Stole Solbaken
Gledao sam snimak utakmice, Srbija je bila veoma dobra protiv Švedske. Imaju napadaèki arsenal kakav malo koja reprezentacija ima. Oni su top klasa evropskog fudbala i biæe nam jako teško
Kapiten Dušan Tadić
Dakle, raèuna se broj pobeda, broj uèešæa na završnim turnirima Evropskog i Svetskog prvenstva. Inidivualna statistika je nebitna, pogotovo taj broj nastupa. Oèekuje nas jedna izuzetno zahtevna utakmica. Ulog je prvo mesto u grupi i plasman u viši rang Lige nacija. Daæemo sve od sebe da osvojima tri boda u Oslu. Norveška ima odliènu ekipu, nisu tu samo Haland i Odegard. Pobedili su nas u Beogradu, ali tada je jedan detalj prelomio u njihovu korist. Naša ideja ostaje ista, želimo da dominiramo od prvog minuta i da ofanzivnom igrom stignemo do cilja. To je ono što Mister Stojkoviæ traži od nas na svakoj utakmici. Da igramo lep fudbal i da kroz igru stižemo do rezultata