Kvalifikacije za EP 201: Srbija – Turska 59:56

Košarkašice Srbije savladale su selekciju Turske 59:56 na startu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2021.

Dobrodošli u LIVE BLOG B92!
Košarkašice Srbije igraju protiv selekcije Turske na startu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2021.
Pobeda Srbije!
Crvendakić zaustavlja nalet Holingsvort, ali Dabović greši u napadu. Turska ne pogađa za tri, a potom ni iz reketa i Srbija pobeđuje!
Još 1 minut!
Milić prekida seriju Turske, Dabovićeva promašuje bitan napad, ali Turska to ne koristi, nakon čega Bruks postiže važan koš – 59:56

8' Potpuni egal!
Nakon što je Holingsvort iskoristila oba penala, Jovanovićeva promašuje, a onda Dabovićeva pravi faul koji omogućava Čanitez da izjednači rezultat – 55:55
6' Turkinje se vratile u igru
Srbija opet popušta u trenucima kada može da prelomi meč, srljaju "Orlice" u napadu i greše, što Turkinje koriste i koševima Čakir, Holingsvort i Javuz se vraćaju na samo četiri poena zaostatka – 55:51

4' Srbija prvi put na +10
Odlična odbrana našeg tima, a onda sjajna asistencija Milićeve za Krajišnik i prvu dvocifrenu prednost Srbije – 53:43
2' Crvendakićeva vratila na +9
Biglic kažnjava dvostruku grešku Bojovićeve i smanjuje na samo koš razlike, ali odgovara Crvendakićeva sa sedam uzastopnih poena za minut i po i vraća Srbiju na +9 – 51:42

Kraj 3/4: Kad je teško – Dabović!
Maljkovićeva traži tajm-aut nakon serije Turkinja i naš tim se odmah budi. Opet na scenu stupa sjajna Ana Dabović i sa pet poena u nizu vraća Srbiji razliku – 44:39
8' Srbija ispustila +9
Crvendakić proigrava Jovanović za maksimalnih +9, ali Turska odgovara sa dve trojke i polaganje Holinsvort uz dodatno bacanje za ekspresan povratak u egal – 39:39

5' Srbija u sjajnom ritmu
Sjajna odbrana Srbije "začinjena" poenima Milićeve donosi lepu prednost našem timu – 35:27
3' Isto odstojanje
Crvendakićeva i Dabovićeva opet ne uspevaju da pogode trojku, ali Ana poentira za dva i održava prednost Srbije – 31:27
Pokrenula Srbiju kad se najviše mučila
Poluvreme – Srbija ispustila +6
Nekoliko nerezonskih napada koštalo je Srbiju potencijalno veće razlike, Turska kažnjava greške našeg tima i koševima Ajdin, Holingsvort i Javuz uz zvuk sirene ostaje u egalu – 27:25
7' Srbija se razigrala
Pogođene trojke su pokranule naš tim, nekoliko sjajnih akcija i dva koša Dabovićeve za šest razlike – 25:19

4' Trojka!
Posle tri i po minuta konačno poentira i Srbija i to trojkom, prvu na meču za naš tim pogađa Ana Dabović, a za njom i Butulija – 19:17
3' Koš!
Na isteku trećeg minuta igre konačno jedan koš u drugoj četvrtini, poentira Holingsvort za Tursku – 13:17
2' Koševa ni za leka