Fudbaleri Partizana dočekuju Voždovac u četvrtfinalu Kupa Srbije (17.05).

Šćekić 24, Vujačić 32, Asano 52, Natho 58
  PAR   VOŽ
  4 : 0
KRAJ
89' Bogadnović otklanja opasnost
Bila je ovo još jedna sjajna akcija Paritzana, ali nije bila opasna zahvaljujući pravovremenom startu Vuka Bogdanovića
87' Kakva šansa za Voždovac
Probao je Nemanja Vučić sada, odlčno se kretao i ušao u šesnaesterac, pa probao iz peterca gde je ipak najbolje reagovao Vladimir Stojković i odbranio Vučićevi udarac.
84' Slobodan udarac za Voždovac
Direktan udarac, ali loš. Brani Stojković
78' Umalo gol za Voždovac
Stojković je umalo bio iznenađen. Izleteo je previše, a Nemanja Vučić sa maltene pola terena pokušao da postigne gol, Stojković je stigao da se vrati, a lopta pogodila prečku
70' Suma umalo da pogodi za 5:0
Još jedna dobra akcija Partizana, ubacio se SUma i dobio sjajan pas, izašao ispred Krunića, ali je njegov pokušaj odbranio golman Voždovca i ostalo je 4:0 u korsti crno-belih
67' Partizan apsolutno dominantan
Ne može Voždovac gotovo ništa da uradi. Lopta je uglavnom u posedu domaćih fudbalera, koji imaju ogromnih 4:0 i konstantno pritiskaju i pokušavaju da postignu još jedan...
58' Gooooooool
Bibras Natho je natrčao na odbranu Krunića i iz neposredne blizine postigao i četvrti gol na meču. Partizan ima ubedljivih 4:0
Oštar start Vujačića
I zasluženi žuti karton, a mogoa je da bude i crveni
52' Goooooooooool
Na samom startu drugog poluvremena je Partizan dodatno uvećao svoju prednost, a za tih 3:0 postarao se Takuma Asano
46' Počelo je drugo poluvreme
Odmah agresivno kreće Voždovac, ali dobra reakcija Obradovića
Kraj prvog poluvremena
Partizan zasluženo vodi sa 2:0, a moglo je da bude i više
40' Bližimo se kraju prvog poluvremena
Odlična igra Partizana je rezultovala u dva postignuta gola. Ruku na srce, Partizan je posle sjajnih akcija imao promašaje, a golove postizao nakon prekida, tačnije nakon kornera
Gooooooooool
Vujačić je bio najsnalažljiviji posle ovog kornera i uvećao prednost Partizana na 2:0 posle 32 minuta igre
31' Asano...
Atraktivan pokušaj Takume Asana, ali je to izblokirao Purtić i lopta odlazi u korner
24' Gooooooooooool
Šćekić! Nakon kornera je lopta došla do Takume Asana koji je odlično šutirao, a Krunić odbranio i na odbitak nailazi Šćekić koji šalje loptu pravo u mrežu, 1:0 vodi Partizan
23' Holender se spetljao
Još jedna odlična akcija domaćeg tima. Partizan je dosta bolji protivnik, sada je Holender pobegao odbrani Voždovac i dobio sjajan pas, pa se spetljao kod primopredaje i samo korner
20' Prvi žuti karton
Kapiten Voždovca je starotvao oštro i Stefan Purtić se nije bunio
17' Korner za Partizan
Crno-beli su dosta agresivniji i konstantno prete, ali mora se reći da se Voždovac uopšte ne povlači i da koristi svaku priliku koju može da ode napred
13' I Asano promašio
Druga ogromna šansa koju crno-beli propuštaju. Sada je Asano pobegao kompletnoj odbrani Vožodvca, imao je jedan na jedan sa Kurnićem, ali je bio isuviše iskosa i njegov udarac odlazi u gol aut.
8' Preti i Voždovac
Stojisavljević je šutirao sa velike udaljenosti, ali je njegov udarac bio neprecizan i lopta pripada Partizanu
7' Krunić sjajno brani
Kakva akcija Partizana! Natho je sjajnim potezom prebacio kompletnu odbranu Voždovca, na nju naleće Holender, koji šutira, a onda brani to Krunić i odbija loptu u aut
3' Neverovatan promašaj
Šta je promašio Lazar Marković! Van kaznenog prostora je šutirao Natho, golman Voždovca odbija loptu na koju naleće Marković i pogađa pravo u golmana iz neposredne blizine. Propala je ogromna prilika za crno-bele na samom startu
1' Utakmica je počela
Prvi napad je imala ekipa Voždovca
Zna se i ko čeka šansu na klupama:
Rezerve Partizana: Popović, Živković, Ostojić, Smiljanić, Lutovac, Jović, F. Stevanović, Suma, Pavlović, Štulić, Bajbek.

Rezerve Voždovca: Preković, Vučić, Milosavljević, Stojčev, Perošević, Avrić, V. Bogdanović.
Podsetimo:
Igra se samo jedna utakmica, dakle nema dvomeča u četvrtini finala Kupa Srbije.

Ukoliko se nakon regularnih 90 minuta utakmica završi bez pobednika, odmah će se šutirati penali

16.700 vojnika raspoređeno: Počelo je...

Filipinske i američke trupe počele su danas vojne vežbe "Balikatan" u Filipinima, koje će trajati do 10. maja, a uključivaće i pomorske vežbe u Južnom kineskom moru, na čije teritorije polažu pravo i Kina i Filipini.