Polufinale 1. meč: Partizan – Cedevita Olimpija

Košarkaši Partizan započinju svoju polufinalnu seriju protiv Cedevita Olimpije.

Dobro došli
U ovom lajv blogu ćemo pratiti prvu utakmicu polufinalne serije u ABA ligi, u kojoj se sastaju Partizan i Cedevita Olimpija.

Starsport

Starsport

Starsport

Starsport
39' Madar
Otvoreni šut je uzeo i pogodio Jam Madar. 83:68
38' Savo Drezgić
Još jednom je na terenu Savo Drezgić koji je dobio ovacije cele Arene, Trojka za Mulalića posle koje je Željko Obradović zatražio tajm aut. 81:66
37' Anđušić
Prvi pogodak za tri poena Danila Anđušića, dok se na drugoj strani Partizan muči sa skokom u napadu. 79:63
36' Trojka
Marko Jeremić pogađa trojku iz izlazne kretnje, Jam Madar upisuje svoje nove poene posle prodora. 74:58
35' Trojka
Nova trojka Uroša Trifunovića koji je dobio loptu iz uručenja i kada je video da mu Dragić ide ispod bloka digao se i pogodio svoju drugu trojku na meču. 68:52

Joanis Papapetru se požalio na povredu posle jednog kontakta sa Alibegovićem.
33' Tehnička
Jam Madar je stao na liniju penala i pogodio oba puta nakon tehničke Matica Rebeca koji je isključen sa utakmice.
32' Faul
Napravio je Balša Koprivica svoju prvu ličnu grešku, faulirao je Karla Matkovića. Sa druge strane Danilo Anđušić je iznudio faul i stao na liniju penala, gde je bio precizan oba puta. 62:46
30' Egzum
Snažno zakucavanje Dantea Egzuma koji je probio po sredini, i onda podigao Arenu na noge svojim još jednim atraktivnim zakucavanjem za kraj treće četvrtine. 60:42
29' Anđušić
Snašao se dobro Alen Smailagić koji je umalo izgubio loptu, a iz svega toga je ispalo da je Danilo Anđušić pogodio za dva i tako upisao svoje prve poene na ovoj utakmici. 53:40

Nesportska Rebecu posle koje je Partizan postigao pet poena, prvo je Egzum bio precizan sa penala, a onda je Trifunović pogoidio za tri. 58:42
28' Ferel
Krenuo je u svom ritmu Jogi Ferel koji je pogodio dalekometnu trojku, iako je Trifunović odigrao dobru odbranu. Partizan ponovo greši u napadu. 51:39
27' Problem
Napravio je Joanis Papapetru faul, što je njegova treća lična greška, u napadu je pogrešio Dante Egzum koji nije dao dobar pas ka Naneliju, malo je falilo da se iskupi za svoju grešku, ali je lopta pobegla u aut.
26' Panter
Ovo je trebalo košarkašima Partizana, Panter pogađa svoju prvu trojku, Ferel se malo oslobodio i sada je bio precizan za dva poena.

Nije Alen Smailagić pogodio otvorenu trojku u narednom napadu Partizana. 51:36
25' Skok u napadu
Nije Cedevita Olimpija poentirala iz nekoliko skokova u napadu, dok su košarkaši Partizana poentirali preko svog najboljeg igrača na terenu Džejmsa Nanelija. 48:34
23' Lesor
Nikako da pogodi Ledej kada se nalazi na otvorenoj poziciji, srećom po crno-bele na ofanzivnom skoku je bio Matijas Lesor koji je upisao nove poene. Ali je primetno da Partizan se malo muči u ovoj trećoj četvtini.
22' Faul u napadu
Kevin Panter je napravio faul u napadu, žali se kapiten Partizana sudijama da se Dragić nalazio u polukrugu, Obradović je tražio čelendž, nakon čega su sudije pogledale snimak i promenili odluku, tako da je Dragić napravio faul. Lopta će biti za Partizan, međutim crno-beli se nisu najbolje snašli i nisu poentirali u ovom napadu. 44:31
21' Murić
Otvara Cedevita Olimpija trojkom drugo poluvreme, a na drugoj strani odgovara Dante Egzum. 44:29
20' Smailagić
Nova ukradena lopta za Alena Smailagića, potom se košarkaš Partizana hteo da se nagradi trojkom, ali je nije pogodio, dok je na drugoj strani Alen Omič postigao nove poene posle skoka u napadu. 42:26
19' Naneli
Nije bio dobar napad Partizana, ali je Naneli ostao sam na liniji za tri iz centralne pozicije, i to iskoristio. Cedevita je promšila u napadu, a lagano je došao do svojih poena Jam Madar.

Još da kažemo da je Naneli stigao do 18 poena.
18' Zona
Svirana je tehnička Ferelu, pogodio je Madar sa linije penala, sa druge strane je na liniju penala stao Edo Murić.

Greška Madara u napadu, a u odbrani pravi treću ličnu grešku, posle koje je Dragić bio na slobodnim bacanjima i bio precizan oba puta. 37:24
17' Murić
Stao je malo napad Partizan, na drugoj strani, se u reket uvukao Edo Murić koji je pogodio za dva i tako smajio prednost Partizana, tajm aut Željko Obradović. 32:22

Posle tajm auta, Džejms Naneli je pogodio za tri uz faul Mulalića. 35:22
16' Trojka
Šteta za ovaj primljeni koš, bili su borbeni košarkaši Partizana, Ferel je promašio prvu trojku, ali je bio precizniji posle druge trojke, koja je bila nakon ofanzivnog skoka. 32:20
14' Joanis Papapetru
Lepo Partizan koristi to što se ispod koša udvaja Zek Ledej, izbačena lopta na trojku, gde je bio sam Papapetru koji je pogodio trojku. 30:17
13' Nepažnja
Trenutak nepažnje u odbrani Partizana. Prvo je Matković pogodio uz faul, dodatno slobodno bacanje je promašio, a do lopte je došao Rebec koji je ostao sam i pogodio je trojku.

Na drugoj strani Dante Egzum pogađa uz faul. 25:15
12' Ledej
Konstatno čitaju dodavanja košarkaši Partizana, još jedna ukradena lopta za crno-bele posle koje je na liniju penala stao Zek Ledej i bio precizan oba puta. 23:10

Velika borbenost se ogleda i u skoku, gde je Trifunović uspeo da dođe do lopta pored tri igrača gostiju.
11' Egzum
Nastavlja se dobra odbrana košarkaša Partizana, gosti sve teže dolaze do poena. A prednost crno-belih povećava Dante Egzum posle penala nakon faula pri šutu.

Nova ukradena lopta za Partizan i novo lako zakucavanje ovoga puta Uroša Trifunovića, tajm aut za goste. 21:10
10' Smailagić
Lagano je Smailagić nadmudrio Dragića, uvukao ga je ispod koša i na kraju lagano zakucao. 18:8
9' Egzum
Lepo je pronašao svoj šut Naneli, koji je ušao u srce reketa, digao i pogodio šut za dva poena. 15:8
8' Ferel
Jogi Ferel prekida seriju Partizana posle poena uz dodatno bacanje koje nije pogodio. Posle toga je Murić napravio faul nad Nanelijem, nakon čega je Naneli pogodio dva slobodna bacanja. 13:8
7' Bez poena
Nema koša na obe strane, gosti su imali dve otvorene pozicije, ali nisu poentirali, dok je Naneli šutnuo daleku trojku koju nije ubacio.
6' Odbrana
Dobro su se odbranili košarkaši Partizana. Partizan je i dalje u seriji, koja je trenutno 7:0.
5' Naneli
Kradu loptu košarkaši Partizana posle koje je Naneli pobegao u kontru i imao lagano zakucavanje, pred više od 15.000 navijača.
4' Smailagić
Krenuo je košarkaš Partizana i prodor, pre toga je skinuo loptu sa obruča, a onda na drugoj strani iznudio dva slobodan bacanja, i pogodio oba puta.
2' Promašaji
Dosta su neprecizno krenuli u duel košarkaši Partizana, teški šitevi Kevina Pantera koje je promašio. Na drugoj strani je sve poene do sada za goste postigao Zoran Dragić- 4:6
1' Počela je utakmica
Kevin Panter je promašio trojku u prvom napadu, dok je na drugoj strani Dragić bio precizan sa linije penala.
Košarkaši Partizana izlaze na parket Arene
Željko Obradović
"Cedevita Olimpija je tim sa kojim smo u poslednje dve sezone igrali veoma izjednačene utakmice. Praktično, uvek su se te utakmice odlučivale u poslednjim posedima. To je dovoljno iskustvo da znamo šta nas očekuje. Izuzetno dobra ekipa, ali naravno naše ambicije su da u prvoj utakmici ostvarimo povoljan rezultat i da u Ljubljanu odemo sa zabeleženom pobedom i vođstvom u seriji. Cilj ostaje isti, a to je da se plasiramo u finale", istakao je Obradović.
Sudije
Sudijska trojka na ovom meču je u sastavu: Josip Radojković, Tomislav Hordov, Marko Mustapić.