Košarkaši Partizana pobedili su Mornar rezultatom 92:74 u 17. kolu ABA lige.

92 : 74
KRAJ
Pobeda Partizana

Photo by Srdjan Stevanovic/Starsport.rs
39' Poslednja dva minuta
Avramović pogađa novu trojku na isteku napada, 89:74, najvećih +15 za Partizan
37' Tajm-aut
Novo opuštanje Partizana i zakucavanje Glasa nakon izgubljene lopte Brodzijanskog, 83:74, Mornar je opet na jednocifrenom zaostatku pa će biti tajm-aut Partizana

Trifunović za tri odmah po povratku na parket, 86:73
34' Snažno zakucavanje
Jednom rukom, snažno zakucavanje Zeka Ledeja, prelep potez 78:68
31' Odmah trojka
U prvom napadu 4. četvrtine ide trojka Uroša Trifunovića, 74:62
30' Poslednji minut
Smailagić posle Papapetrua pogađa iz reketa, samo sada uz faul, 68:60

28' Mornar je uvek tu
Imao je Partizan +9, a sada nakon trojke Kovačevića rezultat glasi 60:57. I dalje vodi Partizan
26' Partizan "lomi" Mornar
Trojka Ledeja! Iz pop auta stiže trojka krilnog centra crno-belih, 58:49
25' Trifunović zakucava
Olidčna odbrana Partizana i nova ukradena i snažna kapuljača, zakucavanje koje podiže publiku, 55:49

Potom rampa Ledeja! U tranziciji ništa od koša...

23' Poeni za Avramovića
Uspeo je da iznudi dva bacanja i pogađa, 47:44

Petar Vujačić potom pogađa uz zvuk sirene sa levih 45 i novo izjendačenje, 47:47

Anđušić izvlači faul Vrankovića, njegov treći i pogađa oba bacanja, 49:47

Potom izgubljena lopta za Mornar i novi poeni Avramovića, 51:47
21' Počela je treća četvrtina
Mornar ima prvi posed i odmah gube loptu pa Papapetru ide coast to coast i lako polaže, 43:41

Potom Gregor Glas ide na koš, ne obraća pažnju, pa ruši Ledeja i pravi faul u napadu

Brodzijanski se odlično snašao i zakucao u reketu, 45:41, sjajan početak treće četvrtine
20' Poslednji minut
Partizan gubi, 40:41, ali Ledej i Naneli teraju Glasa na izgubljenu loptu što je šesta za Mornar u ovom poluvremenu. Napao je Papapetru Glasa i promašio pa sledi tranzicija Mornara koja je sprečena da bi Branković napravio faul u napadu

Trifunović napada prodorom, ide na desni ulaz i dobija dva slobodna bacanja na 11 sekundi pre kraja. Pogodio je samo jedno, 41:41, pa Džons biva izblokiran i onda vreme ističe i to je kraj poluvremena
18' Novo izjednačenje
Pukla je odbrana Partizana dva puta zaredom i četiri laka poena na obruču ovoga puta iza leđa Ledeja utrčava Džons i zakucava za 37:37 pa tajm-aut zove Željko Obradović

Ponovo promašaj i onda lako primljeni poeni, da bi Naneli asistirao Brodzijanskom za izjednačenje i Branković doneo novo vođstvo, 39:41
15' Goldvajer se upisao
Novi igrač Mornara i bivši student Djuka upisao je svoje prve poene u evropskoj košarci, a nakon njega svoje karakteristične poene šutem jednom rukom iz okreta sa niskog posta postiže Zek Ledej, 36:33

13' I Naneli pogađa
Ušao je u igru i iz desnog ćoška pogodio trojku za 34:29, odmah trojka za Nanelija
12' Pogađa Smailagić
Dobra Partija Alena Smailagića, evo trojke za 31:28 i novo vođstvo Partizana.
10' Poslednji minut
Uspeo je crno-beli tim da preokrene da bi potom usledio koš i faul za Pecarskog i izjednačenje, 26:26.

Brodzijanski promašuje zicer pa Pecarski pravi faul u napadu i onda zakucava Zek Ledej, 28:26
8' Papapetru u seriji
Dve vezane trojke i ukupno 13 poena u seriji za Janisa Papapetrua i Partizan ponovo vodi 24:23

Glas potom promašuje, pa sledi koš Avramovića, 26:23
7' Vratio se Partizan
Poenima Brodzijanskog i Papapetrua je Partizan došao do izjednačenja, 18:18

5' Tajm-aut
Željko Obradović je ljut na svoje izabranike koji su loše počeli i primili lake poene, sada gube, a Smailagić se ponovo upisuje u strelce, 10:14
3' Partizan gubi
Mornar je sa tri trojke kaznio crno-bele, Đoković, Glas i Vujačić su bili precizni, a na drugoj strani Smailagić i Papapetru, 6:9
1' Počela je utakmica
Prvi posed je za Partizan pošto je Smailagić dobio podbacivanje

Đoković odmah za tri, da bi Smailagić uzvratio košem uz faul, 2:3. Promašio je dodatno bacanje i uhvatio ofanzivni skok, pa Madar promašuje

I Gregor Glas pogađa trojku, dobar početak gostiju, 2:6

Aleksa Avramović
Èeka nas važna utakmica protiv Mornara. ABA liga je najvažnija jer preko nje obezbeðujemo Evroligu. Moramo što bolje da se pripremimo i maksimalno uðemo u taj meè. Svi znaju koliko ekipa Mornara može da bude nezgodna, tako da je veoma važno da ih doèekamo u potpunosti spremni

Željko Obradović
U ovom ritmu utakmica u kom igramo, važno je ono što je sledeæe ispred nas. Treba da pripremimo utakmicu protiv Mornara koji kao i svaki tim zaslužuje maksimalno poštovanje. Potom sledi u utorak Asvel ovde i Žalgiris u gostima u petak. Neverovatan ritam i to nije nimalo lako. Naravno da moramo sve da uradimo da održimo svežinu nekim igraèima, što znaèi da minutaža mora biti podeljena u narednim utakmicama