6. kolo: Crvena zvezda – Zadar 96:98

Košarkaši Crvene zvezde doživeli su prvi poraz u ABA ligi, a u Beogradu je slavio Zadar rezultatom 98:96.

19:27, 22:25, 25:23, 30:23
  CZV   ZAD
  96 : 98
KRAJ
40' Neizvesna završnica
Lakić je pogodio iz jako teške situacije preko Petruševa, čime je možda i doneo pobedu Zadru.

Petrušev je za dve i po sekunde pogodio posle polaganja, 93:96.

Zadar ima napad na 10 sekundi do kraja. Zvezda će morati da pravi faul.

Žganec je pogodio oba penala, Lazić potom trojku, da bi Lakić bio fauliran na sekund pre kraja.

Promašio je oba bacanja, ali vremena za Zvezdu više nije bilo.
39' Biće drame!
Trojka Bentila, pa ukradena lopta, a onda nakon cigle Vildose i skoka u napadu Bentila, faul Lakića nad Nedovićem, koji je pogodio oba penala, 91:92.

Jordano je promašio trojku, a nakon ofanzivnog skoka Ramljaka, malo je falilo da bude 2+1. Ništa od toga, samo dva pogođena penala Ramljaka, 91:94.

Još 70 sekundi je ostalo.
38' Neizvesno u Pioniru, tehnička za Jovanovića
Zvezda je prišla na -5, imala šansu da se približi dodatno, ali je Petruševu sviran faul u napadu, a Jovanoviću tehnička zbog prigovora.

Jordano je pogodio dodatno bacanje, 86:92. Ostalo je još oko dva minuta do kraja.

Dragan Stjepanovic/ABA
36' Penali...
Ponudio se Nedović i poentirao uz faul posle dodavanja Petruševa. Ubacio je i slobodno bacanje, 80:86.

Jako loš faul Vildose daleko od koša, što je Jordano iskoristio i pogodio oba penala, 80:88.

Vildosa je učinio isto na drugoj strani, 82:88.
35' Zadar odoleva
Hasan Martin je napravio faul pri šutu za tri poena nad Ramljakom, koji je pogodio samo jedan penal, 75:84.

Nakon promašenog zicera Petruševa, Bentil je pogodio posle ofanzivnog skoka.

Nakon velike borbe, Drežnjak je ubacio loptu u koš, te je Jovanović zatražio tajm-aut, 77:86.

Dragana Stjepanovic/ABA
34' Trojka na trojku
Imala je Zvezda dve šanse da trojkom dođe do -3, ali umesto toga, Ramljak je na drugoj strani pogodio dva penala posle faula Dobrića, 72:80.

Promašaj Bentila, a onda i Drežnjaka u šutu za tri poena. Lazić "cepa" mrežicu van linije 6,75m potom, 75:80.

Ali, Drežnjak je preko ruke vratio trojku, 75:83.
32' Zvezda ima pristojan zaostatak
Žganec je prvi pogodio na startu poslednjeg kvartala, da bi u isto vreme i Lakić bio fauliran, te je Zadar imao još jedan napad, koji nije iskorišćen, 66:77.

Nakon ukradene lopte, Bentil je imao lako polaganje, 68:77.

Nakon ukradene lopte, Ivanović je izborio i dva penala, koja je iskoristio, 70:77.

Hasan Martin je faulirao Drežnjaka prilikom pokušaja polaganja. Ovaj je iskoristio jedno od dva bacanja, 70:78.

Usledila je "cigla" Ivanovića, ali i Drežnjaka iz horoga.
KRAJ III ČETVRTINE
Zvezda je serijom 8:0 zatvorila ovu četvrtinu, naposletku je i dobila, pa pred poslednjih 10 minuta ima -9, 66:75.
30' I još jedna...
Nikola Ivanović ju je pogodio i tako podigao raspoloženje u "Pioniru", 64:75.

Tajm-aut Danije Jusup.
29' Konačno trojka
Nakon dobre odbrane, trojku je pogodio Lazić, 61:75.
28' Zadar nastavlja da "melje"
Zvezda se i dalje muči u napadu, dok Zadar "sipa" iz svih pozicija i ima ogromnih +18, 56:74.

Idemo na novi tajm-aut.
25' Zvezda ne može da zaustavi Zadar
Zvezda deluje da igra sa više energije, odbrana je agresivnija, ali nakon poena Petruševa i Bentila sa penala, trojku je pogodio Ramljak, da bi posle poena Lakića, Jovanović reagovao novim tajm-autom.

Na jednom od prethodnih je i zagrmeo: "Vukljamo se po terenu, 'ajde bre".

23' Zadar sve kažnjava
Bentil jedini pogađa kod Zvezde, dok Zadar nastavlja da kažnjava Zvezdinu lošu odbranu. Trojka Drežnjaka, 46:59.

Vildosa je na drugom kraju terena fauliran i pogodio je oba bacanja, 48:59.
22' Zadar ne posustaje
Prve poene u drugom poluvremenu postigao je Žganec sa poludistance, 41:54.

Na drugoj strani, Ben Bentil je ubacio trojku, da bi Ramljak sve uradio sam i položio loptu u koš, 44:56.
Počelo drugo poluvreme
Prvi napad imala je Zvezda, a veliki promašaj imao je Petrušev.
POLUVREME
Sjajno deluje Zadar u Beogradu, uprkos tome što ne igra najbolji igrač Luka Božić, 41:52.

Ubacili su čak devet trojki, igrali jednostavno i stavljali na muke Zvezdu, kod koje je raspoložen samo Vildosa.

Argentinac ima 12 poena i sedam asistencija.

Kod Zadra, najefikasniji je Jordano sa 14 poena.
18' Zadar vratio dvocifrenu razliku
Vildosa je poenima i asistencijama vratio u život Zvezdu, ali je Zadar preko Jordana, Žganeca i Drežnjaka vratio dvocifrenu prednost, 36:47
15' Zvezda se probudila, Vildosa 7p+7as
Promašaj Jordana, a onda i Martina, ali i dobar prodor Jordana, koji je postao prvi dvocifreni na parketu, 28:38.

Usledio je i VIldosin "ples", 30:38.

Oba tima su promašivala nekoliko napada, bilo je i faulova, da bi Mitrović pogodio posle sjajnog pasa Vildose, 32:38.

Nesportska
Nakon tajm-auta i Žganec je pogodio trojku, ali je i Martin pogodio zicer, 26:36.

Nakon izgubljene lopte, nesportska je dosuđena Čampari zbog faula nad Vildosom.
13' Zvezdina serija od 5:0
Luka Vildosa je trojkom u drugom minutu druge četvrtine prekinuo seriju Zadra od 16:0.

Nakon ukradene lopte, Bentil je zakucao i naterao trenera Zadra Jusupa na tajm-aut, 24:33.
12' Zadar ne staje!
Jordano je nastavio tamo gde je stao u prvoj četvrtini, pogodio je novu trojku, 19:30.

Vratio se Nedović na teren, uzalud, Dejvis je pogodio novu trojku za novi tajm-aut Jovanovića, 19:33.
KRAJ I ČETVRTINE
Zadar je do pauze napravio novu seriju, ovoga puta 10:0, te posle 10 minuta igre ima prednost od 27:19.

Jordano je sa dve trojke zatvorio prvu deonicu. Jednu je pogodio uz zvuk sirene, sa visokim lukom.
8' Zvezda konačno šutnula za dva
Zvezda je prve poene za dva upisala posle sedam minuta, kada je Mitrović na asistenciju Ilića pogodio od table, 17:14.

Trojku na drugoj strani pogodio je Lakić, ali je potom Dobrić pogodio posle prodora, 19:17.

Nakon Drežnjakovih poena, Jovanović je tražio tajm-aut, na kojem je podviknuo na igrače "jer se vuku po terenu", 19:19.
6' Zvezdin ubitačni levi korner
Nedović se ne libi da šutira, ubacio je novu trojku, ali je iz horoga ubrzo pogodio i Ramljak, 12:12.

Relativno otvoren šut za tri poena pogodio je Dalibor Ilić – i on iz levog kornera, 15:12.

Drežnjak je fauliran od strane Lazarevića, ali će pre nastavka, biti televizijska tajm-aut.
4' Serija Zadra 8:0
Posle dva minuta, Zadar se upisao preko Ramljaka, da bi u narednom napadu Lazarević opet pogodio iz levog kornera.

Drežnjak je uzvratio istom merom, cepajući mrežicu, 9:5.

Igra se u brzom ritmu, a Ramljak je ovoga puta ubacio trojku, 9:8.

Zadar je posle ofanzivnog skoka preuzeo prvi put vođstvo, 9:10.
2' Dve trojke Zvezde
Kod Zadra je dva puta promašio Drežnjak, a između njih, Nedović je pogodio trojku sa sedam metara, 3:0.

Isto je u narednom napadu učinio i Lazarević, da bi Nedović potom promašio novi šut za tri poena, 6:0.
Utakmica je počela!
Prvi posed imao je Zadar, ali ostao je nerealizovan.
Startna petorka Zvezde

PT/B92.net
Dalibor Ilić
Oèekuje nas utakmica sa iskusnom ekipom koja zna da igra meèeve u ABA ligi, predvoðena dobrim i vrlo iskusnim trenerom. Svaki meè nakon teške utamice u Evroligi je izazov, ali naše je da odigramo èvrsto, dobro i doðemo do važnih bodova koji æe nam znaèiti u nastavku
Trener Vladimir Jovanović
Ekipa Zadra je sjajno poèela novu sezonu u ABA ligi sa tri pobede. Vodi ih iskusan trener, ekipa je tako selektirana, visoki su, vrlo èvrsti kao tim koji igra sa puno kontranapada... Sigurno da na prvom mestu moramo da odgovorimo istom merom na energiju koju æe pokazati naš protivnik i da ih uvedemo u naš ritam. Uz prednost domaæeg terena to je put koji vodi kao dobrom rezultatu