10. kolo: Igokea – Partizan 68:70

Košarkaši Partizana savladali su Igokeu u Laktašima rezultatom 70:68, u okviru 10. kola ABA lige.

Dobrodošli!
Ispratićemo zajedno meč između Igokee i Partizana, koji kreće u 19.00.
KRAJ - Pobeda Partizana
Voler je imao prvo šut za pobedu, a onda i za produžetak, ali nije bio precizan. Pobeda Partizana, 70:68.
40' Bajić želi da ima sudbinu u svojim rukama
Faul Jošila. Bacanja je pogodio Trifunović, 68:70.

Tajm-aut Igokea. Ostalo je još 14 sekundi.
40' Partizan ima napad za pobedu
Pogodio je oba bacanja, 66:68.

Stivens je poentirao na drugoj strani, 68:68.

Tajm-aut Partizan, koji će imati napad za pobedu.
38' Sledi drama
Jošilo je pogodio trojku, da bi onda istom merom uzvratio Panter, 66:66.

Još dva minuta do kraja.
37' Izjednačenje
Nova greška košarkaša Igokee i pogodak Ledeja, 63:63.

Partizan se vratio sa -10 za manje od dva minuta.
37' Partizan je opet blizu
Smailagićevi poeni, pre svega trojka, vratile su Partizan u igru, 63:61.

Tajm-aut Bajić.
35' Radanov kreira
Odlična sekvenca bivšeg igrača Crvene zvezde.

Prvo koš, a onda i asistencija. Tajm-aut Obradović, 63:53.
34' Serija grešaka
Prazan hod i neorganizovanost na obe strane parketa, 59:53.
32' Avramović drži Partizan
Nakon poena Stivensa, Avramović je vezao četiri poena (1 trojku i 1 bacanje), 57:51.
KRAJ III ČETVRTINE
Delovalo je da će Igokea u jednom momentu otići i na 20 poena razlike, međutim, Partizan se malo po malo vraćao i stigao do -7, 54:47.
30' Partizan se vratio
Ledej je u finišu treće četvrtine pogodio uz faul Tanaskovića, opet, 54:47.
Svađa Bajića i Radanova
Žustra svađa u redovima Igokee.

Dopustili su igrači Igokee Madaru da ukrade loptu i pogodi posle penala, 54:45.

Trener je održao "predavanje" Radanovu, ali on nije želeo da oćuti. Morali su saigrači i pomoćnici da smire strasti na klupi domaćih.
28' Igokea održava dvocifreno vođstvo
Trojka Volera, a onda i jako zakucavanje Tanaskovića uz faul Smailagića. Nije imao sreće, lopta je izašla iz koša praktično, izbacila ju je mrežica.

Sa penala je bio polovičan, 54:40.

Ledej je na drugoj strani u finišu napada zakucao uz faul upravo Tanaskovića, 54:43.
26' Partizan borbeniji
Nisu primili koš u poslednja dva minuta, podigli su borbenost na viši nivo, postigli četiri poena i naterali Bajića na tajm-aut, 48:38.
24' Igokea u šuterskom ritmu
Domaći su jako dobro otvorili drugo poluvreme, 48:34.

Ono što bi mogao problem da bude za Bajićevu ekipu su faulovi.

Ilić i Fundić ih imaju po četiri.
Tajm-aut
Nakon trojke Jošila, reagovao je Obradović, 44:30.
22' Igokea ima dvocifrenu prednost
Prve poene, trojku, ubacuje Jošilo za prvu dvocifrenu prednost, 38:28.

Na drugoj strani je Dalibor Ilić zaradio 4. ličnu grešku, a Ledej je ubacio oba bacanja, 38:30.

Novu trojku za Igokeu postigao je Starks, 41:30.
Počelo drugo poluvreme
POLUVREME
Igokea je gubila 17:25, ali je nakon tajm-auta Bajića zaigrala mnogo bolje i preokrenula rezultat u svoju koristi.

Najzaslužniji za to bio je Tajb Voler sa 13 poena.

Kod Partizana najefikasniji je Smailagić sa šest poena. Po pet su dodali Trifunović i Ledej.

Panter je u kontra ritmu, ima iz igre 1/7, ali i tri lične greške.
20' Igokea preokrenula
Domaći su u dobroj situaciji pred pauzu.

Imaju napad na 17 sekundi do kraja poluvremena, 32:28.
18' Serija Igokee
Domaći su u naletu, napravili su seriju od devet poena, 26:25.

Prekinuo ju je Trifunović, 26:27.
17' Igokea se vratila
Poslednjih osam poena za Igokeu ubacio je Voler, 20:25.

Pogodio je i Radanov, što je nateralo Obradovića na novi tajm-aut, 22:25.
16' Partizan se "odlepio" u Laktašima
Nakon zakucavanja Smailagića i serije Partizana 9:0, Voler je pogodio težal šut uz zvuk sirene, 17:20.

Na drugoj strani Madar je pogodio, a ubrzo i Trifunović, trojku, 17:25.

Takjm-aut Bajić.
13' Tajm-aut
U kontra ritmu su oba tima. Mnogo grešaka, izgubljenih lopti, promašaja.
12' Pogodio samo Zagorac
Slab ofanzivan početak druge četvrtine i jednih i drugih.

Posle gotovo tri minuta Zagorac je iz natrčavanja pogodio, 15:18.
KRAJ I ČETVRTINE
Nakon praznog hoda Partizana, crno-beli su zahvaljujući penalima Smailagića i trojci Ledeja vratili vođstvo, 15:16.
8' Igokea vodi
Dugo je Partizan stajao na 10 poena, a crnu šutersku seriju prekinuo je Smailagić sa linije slobodnih bacanja, 12:11.

Voler je na drugoj strani ubacio trojku, 15:11.
5' Serija Igokee
Napravili su domaći mini seriju 6:0 i preokrenuli rezultat, 10:8.
4' Panter se muči na startu
Panter se muči sa linije za tri poena (0/3), a prve poene, sjajnim zakucavanjem, postigao je Koprivica.

Nakon novih poena Igokee, Panter je uspeo da se upiše u strelce, 4:8.

Stivens raspoložen u redovima Igokee, 6:8.
2' Prvi koševi
Utakmicu je otvorio Dalas Mur, a nakon njega su se u strelce upisali Stivens i Ledej, 2:4.
1' Počeo meč
Prvi napad ima Partizan.
Gregor Glas, igrač Partizana
Èeka nas put do Laktaša. Igokea igra u mnogo dobrom ritmu. Imaju mnogo kombinovanih odbrana na koje moramo za se spremimo i da znamo kako da ih napadamo. U odbrani da igrmao fizièki agresivno, kao i na poslednjim utakmicama i to je to. Idemo na pobedu
Dalibor Ilić, igrač Igokee
Poslije kraæe pauze utakmice ABA lige nam se ponovo vraæaju na parkete, a u goste nam dolazi još jedan košarkaški velikan predvoðen sa najtrofejnijim evropskim trenerom. Tim koji je sastavljen od iskusnih igraèa, a imaju i dosta mladih i talentovanih igraèa i to je spoj mladosti i iskustva. Preferiraju da igraju veoma èvrstu košarku ove sezone, jako su agresivni u odbrani, što prenose i u napad u kojem su unapred jasno definisane uloge i kretnje. Bez obzira na sve to, mi smo fokusirani na nas i na našu igru, kao i kod svakog protivnika. Možda je na papiru Partizan favorit, ali kad smo na domaæem parketu to je upitno. Sigurno je da nas oèekuje zahtjevna i teška utakmica, ali nadam se da æemo uz pun angažman i sa potpunom koncetracijom tokom celog meèa, uspeti da doðemo do pobjede.
Dragan Bajić, trener Igokee
Što se tièe Partizana to pokazuje i njihova pozicija na tabeli gde dele prvo mesto. Tim Partizana je odlièno posložen i preti nam opasnost sa svih pozicija, igraju raznovrsno i razlièitim petorka. Posveæeni su igri èovjek na èoveka i prilagoðavaju se protivniku i menjaju iz utakmice u utakmicu. Moji igraèi koji su veæim delom na lopti moraju celo vreme biti skoncentrisani i da se prilaogode tim stvarima. Moramo biti skoncetrisani svih 40 minuta na one zadatke koje smo postavili ispred sebe
 15:16, 20:12, 19:19, 14:23
  IGO   PAR
  68 : 70

Nešto se sprema... Bunkeri i rovovi na granici?

Poljska je počela da postavlja još veći broj metalnih barijera duž svoje granice sa Belorusijom kako bi odvratila nelegalnu migraciju i planira da ojača granicu sa Rusijom, saopštilo je danas poljsko Ministarstvo odbrane.